Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76208 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 09.07.2011, 14:13:02 »

Napisałem program w C++, który automatycznie tworzy mi losowy gradient potrzebny do zrealizowania tutoriala http://www.eyesontutorials.com/articles/5276/1/Photorealistic-Vinyl-Design/Page1.html Jeden z przykładowych gradientów załączam tutaj mając nadzieję, że może się komuś jeszcze przydać. Składa się on z 200 przedziałów, które ręcznie w edytorze gradientów gimpa ciężko byłoby utworzyć.

A oto zrobiony na szybko przykład zastosowania owego gradientu:


* rndGradient.rar (6.53 KB - pobrany 320 razy.)
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.07.2011, 21:22:45 »

Super! Na pewno się przyda Uśmiech
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 09.07.2011, 21:52:33 »

Cieszę się bardzo, jak zmuszę się i dokończę ten programik to może go wrzucę tutaj ale niestety działać będzie tylko pod windowsem.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.07.2011, 00:38:27 »

No ja chętnie skorzystam z takiego programu. W takim razie życzę weny Uśmiech
PS
A tak w ogóle to zazdroszczę umiejętności. Sama bym sobie z chęcią napisała ze 2 programiki, ale do programowania to już jestem za głupia...
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 10.07.2011, 12:09:14 »

No ja chętnie skorzystam z takiego programu. W takim razie życzę weny Uśmiech
PS
A tak w ogóle to zazdroszczę umiejętności. Sama bym sobie z chęcią napisała ze 2 programiki, ale do programowania to już jestem za głupia...

Co za bzdury, nie za głupia tylko za mądra żeby się zajmować takim nudziarstwem.

No ale wracając do tematu, w załączniku dodaję programik konsolowy pod Windowsa, myślę że dość dokładnie opisałem parametry tworzonego przez program gradientu losowego.

* randomGradient.rar (111.35 KB - pobrany 311 razy.)
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.07.2011, 12:25:54 »

Wow, szybko się uwinąłeś. Programik działa bezbłędnie, dziękuję Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.07.2011, 12:54:41 »

Źródła byś dałChichot

Widzę, co zawarłeś w opisie. Dev C++ to środowisko, kompilatorem jest bodaj Mingw.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 10.07.2011, 12:56:22 »

Jak umiesz programować to ci dam.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10.07.2011, 13:01:49 »

Jak umiesz programować to ci dam.

Nie wiem czemu się tak kryjesz z tymi źródłami, jakbyś je upublicznił na licencji GPL, nie straciłbyś przecież chwały - dalej byłbyś jednym z autorów (właściwie głównym). No i Twój programik mógłby być używany gdzie tylko jest jakiś kompilator.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 10.07.2011, 16:24:18 »

Widzę, co zawarłeś w opisie. Dev C++ to środowisko, kompilatorem jest bodaj Mingw.

Błąd z mojej strony rzeczywiście na szczęście nie wpływający na funkcjonalność programu.

Nie wiem czemu się tak kryjesz z tymi źródłami, jakbyś je upublicznił na licencji GPL, nie straciłbyś przecież chwały - dalej byłbyś jednym z autorów (właściwie głównym). No i Twój programik mógłby być używany gdzie tylko jest jakiś kompilator.

chwały - to dość śmiesznie zabrzmiało, jakby to że napisałem mały programik mogło mi przysporzyć chwały albo pójdźmy o krok dalej splendoru i milionów wielbicieli na całym świecie, a co tam wielbicieli, wielbicielek. Nie bądźmy śmieszni, dobrze wiemy że większość ludzi myśli, że nauczenie się programowania to pięć minut roboty a napisanie takiego programiku to drugie pięć minut roboty no i nikogo nie obchodzi tak naprawdę autor programu. Zresztą napisałem ten program, więc wypada się chociaż podpisać pod nim, a jak ktoś będzie potrafił programować i przekompilawać ten program tak by działał pod Linuksem to dam kod źródłowy i niech przekompiluje i udostępni innym wersję pod Linuksa, może nawet dopisać swoje imię i nazwisko - podzielę się z nim chwałą, splendorem i milionami wielbicieli.

Wow, szybko się uwinąłeś. Programik działa bezbłędnie, dziękuję Uśmiech

Wcześniej już napisałem praktycznie cały programik, pozostało mi tylko dorobienie interfejsu, tak żeby każdy mógł wybrać jaki chce gradient, gdzie i pod jaką nazwą zapisać itd. itp. a  takie pierdółki najgorzej się zmusić żeby napisać.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 11.07.2011, 16:26:09 »

Moja gradientowa płytka Uśmiech :
« Ostatnia zmiana: 12.07.2011, 09:38:17 wysłane przez beata072 » Zapisane
CreAtoR
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

CreAtoR


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 11.07.2011, 18:31:16 »

Mi nie działa.  ; ( jak juz mam wybierz nazwe t sie wylanacza; /
Zapisane


SKARYFIKEJSZYN MODYFIKEJSZYN
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 11.07.2011, 18:37:57 »

Na pewno ładniejsza niż ta moja, świetnie nadałaś połysk płycie i ścieżki ci lepiej wyszły niż moje, no i naklejka też fajna.

W swoim starym niedokończonym programie do modyfikacji zdjęć zrobiłem sobie automatyczną funkcję do tworzenia gradientów ze zdjęcia. Po prostu wczytuje się zdjęcie, klika lpm na zdjęciu przeciąga i puszcza w punkcie docelowym i program "zbiera" informacje o kolorach ze stu punktów rozłożonych równomiernie pomiędzy punktem kliknięcia a punktem zwolnienia przycisku myszy. Zebrane dane zapisywane są do pliku (na sztywno lokalizacja jest D:\file.ggr a nazwa wewnętrzna gradientu to "gradient").
Nie wiem czy się komuś coś takiego może przydać, ale żeby to udostępnić musiałbym jeszcze poprawić parę rzeczy, takich jak wprowadzenie możliwości określenia liczby przedziałów gradientów (od 2 do 100), podanie lokalizacji docelowej i nazwy pliku, no i oczywiście nazwy wewnętrznej samego gradientu. Pozostaje jeszcze kreślenie na bitmapie trasy, po której program będzie zbierał dane.

Mi nie działa.  ; ( jak juz mam wybierz nazwe t sie wylanacza; /

Po wpisaniu nazwy gradientu, tworzy się plik w lokalizacji, którą podałeś i program się wyłącza, chyba że żeś spacji użył lub nazwę i ścieżkę pliku źle wpisałeś.

* gradienty.rar (2.9 KB - pobrany 255 razy.)
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 12.07.2011, 19:23:49 »

Dobra, większość ludzi tutaj pracuje na Linuksie, zaś użytkowniczka beata072 podziękowała mi za ten program tutaj (co w zasadzie mi się nigdy nie zdarzyło) i pokazała że się jednak ten program do czegoś nadaje więc udostępniam te kody na licencji GPL w załączniku.

Nie zrozumcie mnie źle, ale już parę razy kiedyś umieściłem różne programy w internecie zarówno z jak i bez kodu źródłowego i wierzcie mi na słowo, jedyny zaszczyt jaki mnie spotkał to e-maile mniej więcej takiej treści: ściągnąłem twój program z tej strony, czy mógłbyś go przerobić i dodać to i usunąć tamto bo mi taki program jest potrzebny a ja będę się z tym męczył ze dwa dni a i tak nie zrobię tego a tobie zajmie to 5 min.

Niektórym ludziom się wydaje, że jak umieszczam jakiś program w internecie to znaczy że jestem frajerem i będę za kogoś odrabiał zadania domowe oczywiście za darmo bo jakże by inaczej.

* randomGradient2.rar (112.97 KB - pobrany 287 razy.)
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: