Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Początki mapkiots  (Przeczytany 2035 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mapkiots
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

mapkiots


Zobacz profil
« : 23.06.2011, 18:34:04 »

Witam wszystkich na tym forum!! To jest mój pierwszy post więc się przedstawię Język Mam na imie Błażej i dziś oglądając tutoriale postanowiłem pobrać gimpa Język po wykonaniu mojej pierwszej pracy(zanim wszystko rozgryzłem Język ) wszedłem do tematu digital paiting... No i tu się moja fascynacja zaczeła Język Postanowiłem po rozgryzieniu programu narysować rysunek od podstaw za pomocą tutoriala efekty:




Wyszło mi to tak jak wszyscy widzą niestety myszką nie mam jakiejkolwiek wprawy:P Wracając do tematu, zawsze lubiłem rysować krajobrazy ołówkiem w RL itp ale widząc jakie ten program ma opcje jednym słowem napaliłem się na malowanie komputerowe Język Nie posiadam tabletu ani żadnych umiejętności z tym związanych. Liczę na pomoc forumowiczów jaki sprzęt najtaniej kupić, co powinienem przeczytać żeby mieć coś do powiedzenia w tej dziedzinie dziękuje z góry za pomoc i przeczytanie mojego tematu, jeśli nie jest w tym dziale co trzeba to przepraszam i liczę na szybką pomoc.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23.06.2011, 19:03:35 »

Witaj Mrugnięcie
Kiedyś, kiedy ja zaczynałam z Gimpem też smarowałam tylko myszą Uśmiech Na początku badziewiem, potem lepszą... aż któregoś dnia pewien nieznany mi człowiek sprezentował mi (albo pozbył się) tablet wacom Bamboo (MTE-450A). Maleństwo z obszarem roboczym wielkości pocztówki, staruszek generalnie. Ale przełom był i tak niezwykły! Jeśli brakuje ci kasy, to ja osobiście polecam poszukać jakiegoś np używanego Bamboo- bez problemu zamkniesz się w 200zł. Ja na razie smaruje na nim od roku i tylko czasem myślę o zmianie na wyższy model Mrugnięcie
Zapisane

mapkiots
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

mapkiots


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.06.2011, 14:25:08 »

Aha czyli jak tablet to Bamboo. Po wypłacie się rozejrzę, a jakieś podstawy digital painting może ktoś mi podać linki do poradników? Z góry dziękuje Język
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.06.2011, 14:42:52 »

www.idrawgirls.com
Chris Scalf na jutubje jeszcze.
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 24.06.2011, 14:48:49 »

Bamboo to jeśli chcesz tanio. Jeśli chcesz zapłacić trochę więcej, ale mniej niż za Intousa, to porozglądają się np za tym tabletem http://www.cortland.pl/wacom-bamboo-fun-m-pen-and-touch.html Ja go nie testowałam, ale zbiera bardzo dobre recenzje. Osobiście odradzam mocne oszczędzanie czyli zejście poniżej 200zł i wybranie innej firmy niż Wacom- masz wtedy dużą szansę trafić na kiepskie urządzenie...i jednocześnie zmarnowanie kasy.
Co do Digital Painting, to na naszym forum jest co przeszukiwać, ale jeśli to dla Ciebie za mało, to tutaj masz w "kapsułce" kilka naprawdę świetnych linków http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=8142.0
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Początki mapkiots
Skocz do: