Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Inkscape Freak :)  (Przeczytany 3346 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« : 21.06.2011, 23:45:31 »

Czołem ludzie!

Zacząłem wam trochę spamować na forum, ale myślę, że w dobrej wierze. jestem wielkim fanem Inkscape'a a to jedyne forum w Polsce w którym coś sensownego można w temacie znaleźć. Mam całkiem sporą wiedzę w temacie i chętnie się z nią podzielę. A przy okazji może znajdę tu trochę ruchu dla mojej stronki, szczególnie że są tam sensowne materiały Uśmiech

pozdrawiam serdecznie,
D.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 22.06.2011, 00:15:47 »

Witaj Uśmiech
Miło widzieć użytkownika tak zafascynowanego Inkiem Uśmiech
Ja z tym program zaprzyjaźniłam się jakieś 3 lata temu i jest to przyjaźń bardzo owocna Uśmiech
W jednym z Twoich postów widziałam, że napisałeś, że gdyby Inkscape miał CMYKa to wtedy konkurencja by się trochę zdenerwowała...Nie wiem czy Adobe by to obeszło, ale niestety użytkowników na pewno nie. Uczę się (właściwie to kończę naukę) w szkole na kierunku grafika komputerowa. Nie raz  i nie dwa widziałam jak ludzie siedzieli przy tych biednych maczkach, operowali tymi upośledzonymi maczkowymi myszkami i potwornie przeklinali Ilustratora(i maczka też). Czasem wdałam się z kimś w rozmowę typu- ha, a wiesz, że to można zrobić łatwiej w Inku? - spotykało się to z pięciominutowym zainteresowaniem. Ale, ale! do czego dążę? Ano do tego, że tacy...hym, zwykli użytkownicy, którzy ...jakby to określić? - nie są "poszukujący", to w życiu nie zainteresują się innym oprogramowaniem, bo jest tylko jedno słuszne a cała reszta to tylko nie warta uwagi ciekawostka. Nawet jeśli nie mogą zapłacić to i tak wolą pirackie oprogramowanie.
Eh, ale się rozpisałam Uśmiech Ale to zwyczajnie z powodu, że cieszę się, że taki użytkownik tutaj zawitał Uśmiech
Zapisane

Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 22.06.2011, 01:41:53 »

A to wynika chyba jeszcze z innej rzeczy. Illustrator jest poprostu częścią pakietu CS i znacznie lepiej współpracuje z monopolista na rynku Rastrów, czyli Photoshopem. Bo wiadomo pakiet, to pakiet. To samo tyczy sie na przykład InDesign który też nie jest nie wiadomo jakim softem, ale wchodzi w skład pakietu i znacznie lepiej łyka grafiki z Fotoszopki.

A co do oporu... a od czego jesteśmy my? Uśmiech Musimy działać i popularyzować ile się da! Dlatego powstała moja strona. Poza tym tutaj dochodzi jeszcze inny - ciekawy aspekt. Są instytucje i firmy które nie mogą sobie pozwolić na piractwo. Wtedy szukają tańszych albo i darmowych alternatyw. I tutaj właśnie miejsce na działanie i popularyzowanie wiedzy o otartym oprogramowaniu. Systemowo trzeba podejść Uśmiech
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 22.06.2011, 11:52:40 »

no ja wiem, pakiet pakietem, ale mnie chodzi jeszcze o takie sytuacje, kiedy cały pakiet jest nie potrzebny, np poza zajęciami, czyli przykładowo w pracy do wykonania jakiejś drobnostki. W ogóle ciekawa sprawa, bo idąc tam(do tej szkoły), myślałam, że spotkam ludzi takich jak ja, a okazało się, że to użytkownicy niedzielni, pracujący w kompletnie innym zawodzie i tylko od czasu do czasu robiący coś dla szefa w ramach oszczędności i w ramach oszczędności na pirackim ilustratorze Język Nie wiem czy się cieszyć czy płakać, ale podczas nauki tam, poznałam jakieś 60 osób z dziennych i z zaocznych i znalazła się tam tylko jeszcze jedna osoba poważnie myśląca o grafice... a reszta to w byle czym (ale Adobe) i byle jak.
A co do oszczędności w firmie i skierowanie się na oprogramowanie FLOSS, to faktycznie, rośnie świadomość zwłaszcza wśród "młodych firm", oby tak dalej Mrugnięcie
Zapisane

Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 22.06.2011, 13:28:41 »

Całkiem to interesujące. Ja ogólnie w kwestiach graficznych jestem samoukiem - pasjonatem. Dlatego może warsztat artystyczny u mnie nie kopie, to jednak siedząc godzinami przy Inku poznałem go naprawdę dość solidnie.

Swoją drogą zastanawiam się czy gdzieś naszym kraju ktoś szuka instruktorów Inkscape.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 22.06.2011, 13:46:03 »

U mnie to wyglądało tak, że mogłam to poszłam z nadzieją, że poziom będzie zadowalający i coś z tego wyniosę. Poziom ostatecznie okazał się żenujący, ale i tak co "złapałam" to moje Uśmiech Ale fakt, najważniejsze są za przeproszeniem "dupogodziny", czyi ciężka i solidna praca.
Co do instruktorów Inkscape- nie wiem...ale wyobrażam sobie, że jeśli by zaproponować zajęcia tego typu w np. miejskim domu kultury, to chętni by się znaleźli- obserwuję to na "własnym podwórku". Taka praca to, ja wiem, że szału nie ma, ale zawsze coś. No i satysfakcja gwarantowana : )
Zapisane

Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 22.06.2011, 13:53:17 »

Jest to jakiś pomysł.

Jako tubylczyni zapytam Cię o dwie sprawy:
- Robię tak, że odgrzebuję stare tematy i wyjaśniam problemy. Mam świadomość, że osoba zadająca pytanie nie przeczyta pewnie tego, bo zapomniała, że w ogóle zadała pytanie, ale może ktoś inny będzie miał podobny problem i znajdzie rozwiązanie. Pytanie brzmi: czy to dobra czy zła praktyka. W końcu to odkopywanie starych tematów.
- Czy byłby "zbyt" na tym forum na coś takiego, że nagrałbym krótkie filmiki, takie po 3-4 minuty w których bym wyjaśniałbym przyczyny powstawania problemów i ich rozwiązanie? Leżałoby to u nas na serwerze, ale wklejałbym linki.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 22.06.2011, 14:14:50 »

1. Z tego co widziałam, odkopywałeś chyba tematy z tego roku, więc aż takie stare nie są...Ale prawda jest zazwyczaj taka, że jak ktoś szuka odpowiedzi na pytanie, to nie zadaje sobie wiele trudu żeby poszukać odpowiedzi na forum, tylko od razu pisze nowy post Smutny
2. To trudne pytanie, ja osobiście widzę, że aktywnie pracujących w Inkscape jest paru użytkowników a reszta...gdzieś schowana. Może dzięki Twoim tutorialom zrobiłby się większy ruch w tym temacie? Nie potrafię Tobie odpowiedzieć, najlepiej by było gdybyś pogadał z którymś z moderatorów ; )
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 22.06.2011, 15:59:43 »

Jest to jakiś pomysł.

Jako tubylczyni zapytam Cię o dwie sprawy:
- Robię tak, że odgrzebuję stare tematy i wyjaśniam problemy. Mam świadomość, że osoba zadająca pytanie nie przeczyta pewnie tego, bo zapomniała, że w ogóle zadała pytanie, ale może ktoś inny będzie miał podobny problem i znajdzie rozwiązanie. Pytanie brzmi: czy to dobra czy zła praktyka. W końcu to odkopywanie starych tematów.

Jako moderator w dziale o Inkscape, mogę Cię zapewnić, że to, co pisałeś ostatnio nie zostanie przeze mnie usunięte. Uśmiech

- Czy byłby "zbyt" na tym forum na coś takiego, że nagrałbym krótkie filmiki, takie po 3-4 minuty w których bym wyjaśniałbym przyczyny powstawania problemów i ich rozwiązanie? Leżałoby to u nas na serwerze, ale wklejałbym linki.

Ja jestem na TAK, pod warunkiem, że zgłosisz wcześniej propozycję, co konkretnie dany filmik ma przedstawiać.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22.06.2011, 18:29:31 »

Hej!
Jaki entuzjazm i ile postów;) Witam i życzę miłego GIMPowania (tak, wiem, że jesteś od Inka, ale tak zawsze się witam). Pozdrawiam.
Zapisane
sE3r
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika


...taught never to retreat...never to surrender...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 22.06.2011, 19:07:37 »

vector power !
Zapisane

niemożliwe marzenia przynoszą nieoczekiwane efekty / VECTOR POWER!
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 22.06.2011, 20:32:01 »

Jako moderator w dziale o Inkscape, mogę Cię zapewnić, że to, co pisałeś ostatnio nie zostanie przeze mnie usunięte. Uśmiech
Cieszę się, że moja wiedza się komuś przyda.

Ja jestem na TAK, pod warunkiem, że zgłosisz wcześniej propozycję, co konkretnie dany filmik ma przedstawiać.
Ok! Wkrótce coś przedstawię.

Zastanawiam się też nad jakąś wymianą linków z wami. Zawsze to szansa na dodatkową aktywność w dwie strony... ale to się jeszcze do Ciebie obywatelu, albo do kogoś z braci graficznej zgłoszę. Uśmiech


Wszystkim witającym dziękuję za miłe przyjęcie.

Jeszcze jedna sprawa - byłyby to odpowiedzi na problemy które pojawiają się w "problematycznym" temacie tu na forum o Inku. A to dlatego, że znalazłem tutaj pytania odnośnie z jednej strony ciekawych problemów a z drugiej takich które się dość często przewijają odnośnie Inkscape nie tylko na Polskich forach.
« Ostatnia zmiana: 22.06.2011, 20:56:21 wysłane przez Dominus » Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Inkscape Freak :)
Skocz do: