Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak zrobić krok po kroku taką tapetę?  (Przeczytany 7978 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dawbal55
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika

dawbal55


Zobacz profil
« : 17.06.2011, 15:33:29 »

Witam. Chciałbym abyście zrobili tutorial jak zrobić taką tapetke:

http://imageshack.us/photo/my-images/863/lionelmessi1024x7684214.jpg/

Na pewno dużo osób było by zainteresowanych. Mi to jest potrzebne do innej pracy, którą chciałbym wykonać na GIMPie, ale nie wiem jak się za to zabrać.

Proszę o odpowiedź czy zrobicie
Zapisane
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.07.2011, 16:56:06 »

Szczerze mówiąc to nie jest jakieś szczególnie trudne i wątpie żeby był do tego potrzebny aż tutorial. Wystarczy chwila cierpliwości i skupienia. Pogrzebania w sieci. Jako, że mam wakacje to już się Tobą zajmuję Uśmiech


Zaczynamy.

Wpisujesz sobie w Googla nazwę jakiegoś miasta, albo haesłko, które doprowadzi Cię do zdjęcia takiego jak w przykładzie, który podałes. Wybrałam New York, bo leży nad wodą. Mamy już zdjęcie, na którym będziemy pracować. Otwieramy je w GIMPie.



Adres tego zdjęcia to: http://mobini.pl/upload/files/129/524/971/022/044/995_New_York_night.jpg


Dalej. W Menu obrazu wybierasz Kolory -> Krzywe i dzięki metodzie prób i błędów dobierasz sobie taki kształkt krzywej żeby tło prezentowało się bardziej jaskrawo i żywo.




Kiedy efekt jest zadowalający klikasz OK. To jest Twoje tło. Jeśli chcesz na nim więcej bajerów to możesz poszukać sobie pędzli i innych głupot, które wstawiasz na tej warstwie. Ale jako, że ja chcę tylko na szybko pomóc to zostawiam to dla Ciebie. Robimy dalej.

Potrzebny nam render. Najlepiej jakiś dynamiczny, żeby ciekawie wyglądało, bo od stojącego faceta w kapeluszu, woda się raczej nie będzie podnosić. teraz można posuzkać albo gotowego rendera albo zrobić od zera. Jeśli masz zdjęcie, z którego chcesz skorzystać to zapraszam najpierw do innego tutoriala - Wycinamy render.
Ja użyję takiego rendera:



Wstawiamy render do obrazu z zatoką jako nową warstwę. Najprościej to zrobić przeciągając ikonę rendera (z folderu) na obraz zaierający miasto. Trzeba tancerkę przygotować do chlapania wodą. Wymaziujemy podpis, skalujemy warstwę. Słowem - typowe bawienie się w szczegóły. Można też pobawić się Krzywymi (jak wtedy z Tłem) by nadać nowych barw i świateł. Polecam też narzędzie  Rozjaśnienie-wypalenie Wypalanie oraz inne metody rzucania światła na obraz.

Teraz całość wygląda tak:



A obraz posiada dwie warstwy - Tło i Render.


Szukamy ostatniego elemntu - rozpryśniętej wody. Wpisujemy w Googla hasło "woda" albo "krople" albo co tam jeszcze i szukamy zdjęcia, którego potrzebujemy. Ja wybieram to:

http://aquaamerica.files.wordpress.com/2010/08/small_water_drops1.jpg

Wklejasz je do obrazu docelowego jako nową warstwę (jak poprzednio). Proponujuę wyciąć niepotrzebne fragmenty i zeskalować warstwę (Warstwa -> Skaluj warstwę) w wygodnej dla Ciebie kolejnośći.




Dalej, pracując kadrowaniem warstwy (na przykład z zaznaczenia),  Lasso lassem,  Narzędzie do obracania obracaniem warstwy i rozmyciem Gaussa (filtry -> rozmycie -> rozmycie Gaussa) a także kanałem alfa na zaznaczenie (w okienku z warstwami klikamy warstwę z wodą PPM i wybieramy "Kanał alfa na zaznaczenie") doprowadzamy zdjęcie wody do jakiej-takiej jakości rendera.
Czym więcej kropelek sobie odpuścimy tym prościej i szybciej będzie. Rozmycie Gaussa też służy przyspieszeniu roboty. Jeśli chcesz by efekt był idealny musisz poślęczec i powycinać ścieżkami  Ścieżki.
Znów odsyłam do tego tutoriala: Wycinamy render




Jako, że moja woda jest praktycznie czarna to użyję desaturacji (Kolory -> desaturacja).Ale możliwe, że tutaj należałoby sie pobawić raczej barwieniem (Kolory -> Barwienie). Poza tym przyciemnię też render (krzywymi).




Kończymy. Bawimy się wodą. Dodajemy maskę warstwy żeby częściowo uniewidocznić warstwę (PPM na warstwie w okienku warstw, dodaj maskę warstwy, a potem gradientem, który z jednej strony jest przezroczysty po masce), barweiniem, rozsmarowywaniem  Rozmazywanie.
Doprowadzamy do żądanego efektu.




Wiem, nie jest to zbyt pięne, ale zrobiłam to w niecałe pół godziny naraz z pisaniem tego. Jeśłi będziesz nad tym długo pracował i dopieścisz dzieło efekt może Cię zaskoczyć.


UWAGA - możesz użyć, zamiast rendera wody, pędzli naśladujących fakturę H2O. Znajdziesz je np. tu:

http://project-gimpbc.deviantart.com/art/GIMP-Water-Brushes-62663732


Powodzenia!


PS - jeśli chodzi o efekt odbicia na wodzie to zajrzyj tu:

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,75.0.html

i tu:

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,2449.0.html
Zapisane

davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.07.2011, 17:00:40 »

Ostrzeżenie
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.07.2011, 18:04:37 »

Przez ten obrazek się powoli w leniwce zamienicie  Zły

Za moich czasów więcej ironii i sarkazmu się wkładało w upomnienia  Płacz
Zapisane

davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.07.2011, 18:32:42 »

Po to są te wizytówki, żeby ich używać. Niektórzy są z lekka nieogarnięci (nie mówię tutaj o Tobie) i muszą mieć wszystko jasno i wyraźnie napisane. Po co tu ironia i sarkazm?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 16.07.2011, 01:48:32 »

Ta wizytówka jest wystarczająco ironiczna Język
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.07.2011, 07:25:04 »

Przez ten obrazek się powoli w leniwce zamienicie  Zły

Za moich czasów więcej ironii i sarkazmu się wkładało w upomnienia  Płacz

Za Twoich czasów nie trzeba było tego robić masowo:)
Zapisane
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.07.2011, 14:57:46 »

Bo za moich czasów to ja byłam specjalistką od głupich tytułów i szczeniackich odzywek   Chichot

(Aśmy tych emotków nawalili)

A tak na marginesie to autor wątku coś się nie odzywa...
Zapisane

dawbal55
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika

dawbal55


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06.08.2011, 12:54:54 »

Witam,. Teraz się dopiero odezwałem, bo dopiero teraz zauważyłem, że ktoś pokazał jak się to robi dzienki za odp
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jak zrobić krok po kroku taką tapetę?
Skocz do: