Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Toby Revenge - Gra  (Przeczytany 12315 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 20.05.2011, 13:33:41 »

Jak w przyszłości będzie na rozdzielczość 480x320 to chętnie wypróbuje na Xperi X8. Mrugnięcie
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 22.05.2011, 15:12:02 »

Na pewno będzie to działać na tej rozdzielczości : ) Gorzej sprzętowo, bo mimo wszystko będzie trochę wymagająca i ja niestety już na moim htc magic sobie nie pogram : ( Ale jeśli ta gra ujrzy kiedyś światło dzienne, to poza androidem będzie można w nią grać na komputerze Uśmiech Ja już testowałam i nie jest źle.
A w temacie gier... Jak mówiłam na początku, Toby to nie jest pierwszy projekt.
Poprzedni to darmowy SameDroid a drugi to JellyBalls -tutaj można zerknąć jeśli ktoś ciekawy co tam Rejke poprzednio popsuła : )
http://android.com.pl/artykuly/aplikacje/1919-weekendowa-porcja-gier-i-aplikacji-190311.html?start=2
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 25.05.2011, 17:06:07 »

Fajny projekcik, ja też programuję i napisałem kilka gierek ale pod windowsa, między innymi tetrisa, bilarda, kółko i krzyżyk i parę innych.
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 25.05.2011, 18:49:59 »

O to sporo Uśmiech Opublikowałeś gdzieś? Ja co prawda nie pogram, bo Windowsa nie posiadam już od kilku lat, ale chętnie bym popatrzyła na jakieś zrzuty ekranu.
A może nawet jakiś filmik na YouTube masz?
Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 25.05.2011, 19:48:34 »

Dobry pomysl z gierka JellyBalls, wyglada bardzo prosto i przyjemnie, do tego plynna dynamika gry:) Super! Napewno bym sobie zainstalowal jakbym mial androida Mrugnięcie

Mam pytanko odnosnie SDK, uzywasz do gier Android SDK na linuxie? Wszystko chodzi jak trzeba bez zgrzytow (np czy dziala emulator)? Bo jak narazie to ogarniamy WP7 zeby sportowac gierke z xboxa (czaje sie na htc 7pro na testy Chichot) i sie zastanawiam czy warto wnikac w jakies inne telefony.

Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 25.05.2011, 20:34:52 »

W zasadzie nigdzie nie wrzucałem tego, ale mam zamiar na swojej stronie to zrobić (jak ją kiedyś w końcu skończę), poza tym graficznie szału nie ma bo skupiłem się na samym programowaniu, ale jak chcesz to wrzucam screeny w załącznikach. W ostatni użyłem jakiegoś zdjęcia Ziemi zrobionego przez NASA, lecisz statkiem kosmicznym i naparzasz w meteoryty.


* bilard.jpg (71.23 KB, 800x601 - wyświetlony 290 razy.)

* tetris.jpg (90.13 KB, 652x492 - wyświetlony 356 razy.)

* kolkoikrzyżyk.jpg (74.07 KB, 804x600 - wyświetlony 340 razy.)

* strzelanka.jpg (817.63 KB, 1440x900 - wyświetlony 317 razy.)
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 25.05.2011, 20:43:17 »

@ {VeTeR} Ja za bardzo nie korzystam, tylko o tyle o ile czasem się podstawiało grafiki, żeby szybciej zobaczyć efekt Uśmiech Ale zapytałam narzeczonego (z nim pracuję) o odczucia. Mówi, że generalnie wszystko płynnie i elegancko, a sam emulator muli się tak samo jak na MS. Mówi też, że emulator nie nadaje się do testowania programów wykorzystujących gpu.
Ah... i dzięki za opinię o JellyBalls  Uśmiech 2

@MalyszKZ  faktycznie graficznie to biednie...Niemniej jest się czym pochwalić : ) Musisz się zabrać za siebie i dokończyć swoją stronę Uśmiech A po Twojej galerii widzę, że mógłbyś zrobić naprawdę dobrą grafikę do swoich gier.
« Ostatnia zmiana: 25.05.2011, 21:01:57 wysłane przez Rejke » Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 25.05.2011, 21:00:19 »

Dzieki za info, sciagne sobie i potestuje. Moze mi sie wkreci Uśmiech

W sumie to Twoj temat, ale ja sie dolacze ze swoimi wypocinami, niestety to nieukonczony projekt:P
http://www.youtube.com/watch?v=SunS4g1vxE8
http://www.youtube.com/watch?v=yGlSUOv1VSw

i trzymam kciuki za nastepne projekty Uśmiech
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 25.05.2011, 21:13:28 »

Dzięki przyda się Uśmiech 2
Co do projektu...no ja osobiście mam skojarzenie z Penumbrą- dreszcze przechodzą Uśmiech Ten projekt doczeka się kiedyś dokończenia?
Hym a co do WP7...Śledzę na bieżąco jak się sprawa ma i generalnie to WP7 sprzedaje się podobno strasznie biednie, a mało sprzedanych telefonów to mało użytkowników. Mało użytkowników to jeszcze mniej potencjalnych klientów. Czemu zatem WP7?
Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 25.05.2011, 21:35:13 »

Nie gralem w Pnenumbre, ale widzialem gameplay zdaje sie z 1 czesci na YT... moze troche podobne, ale to dlatego ze u mnie jest malo skryptow oprogramujacych zdarzenia, docelowo mialo byc wszystko oskryptowane jak w F.E.A.R./doom3/Metro 2033, czyli w kazdym rogu jest akcja, a mapy maja byc niestabilne i surrealistyczne... i bardzo brutalne. Mam nadzieje ze projekt ruszy jeszcze bo jest dla mnie bardzo wazny, nie tylko od strony produkcji i kasy ale osobiscie. Jest na podstawie grafik, szczatkow ksiazki, ktora notowalem w wolnym czasie i podchodze do tego bardziej jak do wyzwania. Napewno zmienil bym teraz silnik graficzny, z idTech 4 na UDK.. Chyba ze idTech 5 bedzie mial lepsza licencje ;P

a co do WP7 - produkujemy gre, bardzo prosta platformowke na PC/X-BOX, wsumie juz zblizamy sie do konca. Ostatnio byl wydany XNA4, ktory umozliwia kompilacje gry na WP7, zawsze to wiecej graczy i zrobilismy upgrade do XNA4. Tylko teraz pytanko, skoro jest darmowe narzedzie do produkcji gier na konkurencyjny OS, w dodatku dzialajacy na ubuntu, moze warto sprobowac? Android jest popularniejszy. Wsumie WP7 jest w miare nowy, malo osob go ma. Ale ten system naprawde dobrze chodzi, mialem w rekach dwa rozne telefony i nie widzialem jeszcze tak szybko dzialajacego systemu na telefon. Pozatym dobre jest to ze uzywajac jednego narzedzia mozna wyprodukowac gre na PC/XBOX/WP7.. to daje do myslenia. Za to za xbox live trzeba placic rocznie 100$. Musze sie przyjzec statystykom sprzedazy dla obu OS i zobacze co z tego wychodzi Mrugnięcie
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 25.05.2011, 22:49:45 »

UDK jest fajne Uśmiech ale Toby Revenge jest jednak na "naszym" (czyli Jego) frameworku, a do wyświetlania grafiki używa biblioteki o nazwie libgdx.

Co do statystyk, ciekawie to badać z punktu widzenia dochodu z Angry Birds. Na iOS ta gra zarabia dużo więcej niż na Androidzie, ale na robocie zarabia tylko i wyłącznie za pomocą reklam. To też w sumie w pewien sposób ukazuje preferencje obydwu grup użytkowników- ci z Androida niechętnie wydają kasę, ale dają wyżyć z reklam. Zobaczymy jak to będzie z WP7 Uśmiech
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 27.05.2011, 15:40:58 »

Nio...to mam do Was prośbę... Rejke okropnie nie znosi projektować do druku, ale niestety moja praca dyplomowa obejmuje zaprojektowanie okładki i wzoru dla stron Skwaszony blehhh : (
Po wielu próbach wyszło mi coś takiego, co mi poradzicie?
http://dl.dropbox.com/u/168518/okladkadlapracydyplomowej1.jpg

a tu jeszcze z inną propozycją umieszczenia loga:
http://dl.dropbox.com/u/168518/okladkadlapracydyplomowej.jpg
http://dl.dropbox.com/u/168518/okladkadlapracydyplomowej2.a.jpg
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 27.05.2011, 17:36:20 »

Do wstawienia napisów można by użyć takiego efektu jak ja zrobiłem w załączonym pliku, ale to kwestia czy tobie ten efekt się podoba.


* pd.jpg (273.39 KB, 600x400 - wyświetlony 325 razy.)
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 27.05.2011, 18:39:03 »

IMO, lepiej logo wygląda na górze. Uśmiech
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Toby Revenge - Gra
Skocz do: