Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rangi na forum / REPUTACJA  (Przeczytany 26250 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 10.05.2011, 20:50:33 »

Moim zdaniem byłoby naprawdę ciekawie, gdyby forum było jednak nastawione na open source, a to czy ktoś by wstawiał coś zrobionego w komercyjnym programie to cóż...niech wstawia. FLOSSowy charakter takiej strony - to brzmi naprawdę kusząco.
A co do sygnaturek i tego że zawalają masowo galerię...może to brutalne, ale blenderownia bardzo dobrze to rozwiązała. Można by też poszukać złotego środka między wolnością wstawiania wszystkiego co popadnie jak na gimpuj i twardą selekcją z blenderowni.
« Ostatnia zmiana: 10.05.2011, 21:09:26 wysłane przez Rejke » Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 10.05.2011, 21:11:33 »

Podzielam zdanie Rejke. Takie forum nastawione na OS byłoby bardzo dobrym pomysłem. Wiadomo, że początkowo dominowałby GIMP ale kto wie co stałoby się z czasem? Jest mnóstwo świetnych programów OS do grafiki, chociażby mało znane na forum MyPaint i Alchemy.
A sygnaturki? Komu one przeszkadzają... Nie lubimy, to nie robimy i nie oceniamy. Ostatnio i tak niewiele sygnaturek jest robionych (w sumie innych prac jeszcze mniej, ale cóż...). Myślę, że ta dominacja sygnaturek wynika nie tylko z mody, ale przede wszystkim z czasu ich robienia. Ludziom nie chce się często siedzieć dłużej niż 2 godziny nad jakąś pracą, nie mają motywacji, może też nie wiążą przyszłości z kierunkiem grafiki komputerowej. Robią dla zabawy. No ale to tak btw.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 10.05.2011, 21:20:14 »

Więc jak, czekamy na Insa, Zioma i inną elitę i ewentualnie można zaczynać.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 10.05.2011, 21:22:11 »

Typhon, wolność wyboru pracy na forum i zamieszczania efektów pracy nawet na gimpuju jest możliwe Mrugnięcie INS też robi laya w PSie i jakoś nie widzę, by opierdziel dostał Język

Poza tym promowanie OpenSource nie zaszkodzi Mrugnięcie Jedni będą preferować pracę na takim sofcie a inni na innym etc, aczkolwiek newsy, tutki (nawet jak w pełni wykorzystać potencjał MyPaint, czy Alchemy) po polsku i ze świata OS nie zaszkodzą, bo rzadko się spotykam z takimi treściami Uśmiech
Co do selekcji - prosta sprawa - każda osoba zakłada tekę wedle uznania i zamieszcza swoją twórczość a te najlepsze dostawałyby się na główną przy okazji promując samego autora i teczkę. Ponadto z takiej teczki jest więcej plusów - widać postępy prac.

forum max3d.pl wprowadziło ciekawe rozwiązania, aczkolwiek można się podrapać po głowie i spytać "Czemu tak mało tutoriali?". Może dzięki pracy użytkowników (znających się na swoim fachu(!)) jest to forum wysoko postawione, głównie z naciskiem na komercyjne oprogramowanie, lecz OpenSource też można znaleźć. W naszym przypadku tak nie musi być. Mrugnięcie

Typhon: Jest nadzieja, że napiszecie po "naradzie" co wymyśliliście? Język

Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 10.05.2011, 21:26:24 »

Nigdy w życiu nie zrobiłem leja w peesie.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 10.05.2011, 21:34:19 »

No to była wrzuta na Insa, ja to bym się obraził... Chichot

O ile narada będzie, pewnie jakieś info pójdzie.
Zapisane

Raven77
Gość
« Odpowiedz #48 : 11.05.2011, 05:56:49 »

A jak piszę w postach, że trzeba sie otworzyć, a Gimp to nie pępek swiata. To mało co mnie nie zlinczowali.
Tylko, że my się chcemy otworzyć na inne opensource'owe programy, a nie PSa.
"Chłopcze złoty" pisałem o otwarciu sie na grafike a nie na PS bo tez i PS- em grafika nie stoi.
Nie moja sprawa.Ale zanim cokolwiek zrobicie to polecam poszerzyć swoje horyzonty.
Bo na razie to wiecie tyle co zjecie.
A jak już używasz nie polskich określeń to najpierw sprawdź co oznaczają.
No i jeszcze jedno - Ty nie należysz do administracji, pewnie nie bo wiatr zawiał z innej strony to du....ę trzeba obrócić w odpowiednią stronę, prawda?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11.05.2011, 08:01:22 wysłane przez INSEKT » Zapisane
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 11.05.2011, 17:19:41 »

Każdy coś pisze o otwarciu się na grafikę, jak to fajnie byłoby to i tamto... Każdy może sobie pomarzyć, ale co jak co niby kto zrobi tą stronę? Jak wcześniej pisałem, najpierw można zrobić stronę na darmowym hostingu a gdy ktoś będzie zainteresowany to na płatny. W darmowych stronach też jest dużo opcji bo prowadziłem już nie jedną i całkiem dobrze mi to szło. Ja polecam zebrać ludzi którzy się udzielają, wybrać 1 sposób i zacząć to robić. Bo kiedy będziecie tak marzyć i marzyć to gówno zrobicie i dalej tak pozostanie. Ktoś pisał że nikt nie spędza tutaj więcej niż 2h - nikt nie spędza bo wszystko jest stare np.  tutoriale. Nikt już nic nie ocenia i ma wszystko w nosie, niby ktoś tam tworzy cóś ale i tak po chwili przestaje. Trzeba coś odświeżyć a najlepszym sposobem jest nowa strona, niech moderatorzy i zastępcy oleją tego Cakpra i zrobią coś bez niego.
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 11.05.2011, 17:32:05 »

NexaT, myślę że już wystarczająco dużo jest newbie z poczuciem humoru.
Po za tym ja siedzę na gimpuju co najmniej trzy godziny dziennie. Od 5 rano do 7 i po szkole, od 15 - 20. Nie wiem co tu robię ale jakoś czas leci. Uśmiech 2 Oczywiście nie bierzcie tego całkowicie do serca.  Mrugnięcie
Zapisane





Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 11.05.2011, 17:37:00 »

Wydaje mi się, że nowa strona miała by te same problemy, co i ta. Tutaj nie dodajemy nowych tutoriali, czy nie pomagamy nowym, bo akurat Cakpra nie ma.

Raven77: To nie jest dobre miejsce na jakaś nowomowę, czy inne stylistyczne wygibasy. Jeśli nie umiesz ująć jasno swojej myśli na temat (lub nie jest ona na temat) zwyczajnie zaprzestań pisania.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 11.05.2011, 18:06:58 »

Ziomio: Ale jednak nie byłoby kłopotu z dodaniem czegokolwiek do downloadu i usprawiedliwienie pt. "bez Cakpra nic nie ruszy" poszło by w dal.
Z resztą, po nazwie Gimpuj nigdy bym się nie domyślił, że chodzi tu o ogólnie programy opensource.

Ja tylko rzuciłem pomysł, czy się rozwinie to od tych wyżej zależy :d
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 11.05.2011, 18:25:43 »

Ziomio: Ale jednak nie byłoby kłopotu z dodaniem czegokolwiek do downloadu i usprawiedliwienie pt. "bez Cakpra nic nie ruszy" poszło by w dal.
Z resztą, po nazwie Gimpuj nigdy bym się nie domyślił, że chodzi tu o ogólnie programy opensource.

Postaram się zajrzeć na ten download w weekend i uzupełnić te pliki.
Typhon: Znaczy to był tylko losowy przykład.

Ziomioslaw: domyśliłem się, ale już kiedyś to wypłynęło.
« Ostatnia zmiana: 11.05.2011, 18:54:26 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 11.05.2011, 23:07:15 »

Wydaje mi się, że nowa strona miała by te same problemy, co i ta. Tutaj nie dodajemy nowych tutoriali, czy nie pomagamy nowym, bo akurat Cakpra nie ma.

Otóż to. To tylko kwestia czasu. Gimpuj - kiedy startowało - również było prężnie rozwijającym się forum z wysoce zaangażowaną ekipą. Tylko Wy nie macie prawa tego pamiętać.

Przyszłe, Wasze planowane forum prędzej czy później również czeka taki los.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Raven77
Gość
« Odpowiedz #55 : 12.05.2011, 06:01:18 »

Zgadzam sie z toba w 100%
To ludzie tworzą forum.
No a z tym to różnie. Tak jak np wasz administrator. Dostaje propozycje  że zrobię konkurs graficzny z nagrodą rzeczową , sam chciałem ją kupić . postawiłem bardzo proste i całkowicie niewygórowane warunki. a pan administrator nawet ni chcąc sie dowiedzieć jakie zasady bedą tego konkursu , ładnie pisze mi że nie. No kochani sami widzicie ze nawet jak będzie nowe forum to brak inicjatywy do zmian  nawet ze strony administratora . to wcale sie nie dziwię że i wy macie wszystko w dd.....
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Rangi na forum / REPUTACJA
Skocz do: