Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: kenik " portfolio "  (Przeczytany 5379 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 25.04.2011, 19:24:28 »

Tylko, że on by chciał chyba te swoje brushe jako na całe tło a nie tylko jakiś kolor i na to te brushe obojętnie w jakim miejscu, zastanów się jak to by wyglądało.

Skąd wiesz, co "on chciał"? Oczywiście, że byłoby to bez sensu, ale początkujący się nad tym nie zastanawiają.


Cytuj
A jeśli chodzi o funkcjonalność strony to po co ma dawać masę niepotrzebnych przycisków i podstron? Dobre portfolio może się równie dobrze zmieścić na jednej stronie bez przycisków...
Czyli według cb. dobre portfolio może właśnie takie być czyli logotyp i pod spodem dwa przyciski odnoszące do niczego? Chyba coś nie tak :/

Zastanów się trochę.

Poza tym nie napisałem, że ten konkretny projekt jest dobry, po prostu uważam, że portfolio nie potrzebuje mieć kilku podstron, bo tak naprawdę nie miałbyś czego na nich umieścić - najwyraźniej nie do końca mnie zrozumiałeś. Dobry projektant może stworzyć portfolio składające się z jednej strony, na której będzie np. przewijana galeria, dane kontaktowe i trochę dodatkowych informacji, a to wszystko razem będzie świetnie wyglądało, będąc jednocześnie funkcjonalne i tanie w utrzymaniu...

Z resztą "logotyp i pod spodem dwa przyciski" (odnoszące do czegoś - zazwyczaj do galerii z realizacjami i danych kontaktowych) w wykonaniu dobrego grafika też mogą być funkcjonalnym i efektownym projektem. Po prostu masz trochę wąskie spojrzenie na pewne rzeczy.
Zapisane

szymek123
Użytkownik

Reputacja: -20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 25.04.2011, 20:39:18 »

Cytuj
Z resztą "logotyp i pod spodem dwa przyciski" (odnoszące do czegoś - zazwyczaj do galerii z realizacjami i danych kontaktowych) w wykonaniu dobrego grafika też mogą być funkcjonalnym i efektownym projektem. Po prostu masz trochę wąskie spojrzenie na pewne rzeczy.
No właśnie tylko, że dobry grafik raczej nie wrzuci takiego prostego projektu do oceny a postara się jeszcze zaprezentować wygląd podstrony z galerią i kontaktem.

Nie uważam, że portfolio musi mieć dużo podstron, ja sam mam stronę(szymonlabinski.pl), która składa się z jednej strony i tak jak wyżej napisałeś przewijana do kontaktu, galerii itp.

Na koniec proponuję, żeby koledze nie zanieczyszczać wątku i zakończyć tą dyskusję, jak coś to PW Uśmiech
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 25.04.2011, 20:59:37 »

Cytuj
No to w kodzie da się dookoła obrazka jakieś zwykłe, jednokolorowe tło.
Tylko, że on by chciał chyba te swoje brushe jako na całe tło a nie tylko jakiś kolor i na to te brushe obojętnie w jakim miejscu, zastanów się jak to by wyglądało.
Cytuj
Przestań pisać głupoty bo aż głowa boli, poćwiczy to zacznie mu lepiej wychodzić.
Jestem tego pewien, że zacznie mu wychodzić jak poćwiczy ale musi robić coś z głową, to co on teraz robi raczej go nie rozwinie.
Cytuj
Myślisz, ze po obejrzeniu wypasionych projektów od razu zacznie takie tworzyć?
Źle mnie zrozumiałeś, nie myślę, że po oglądaniu projektów bd. robił je na takim samym poziomie, ale chcę żeby po prostu wiedział na czym polega tworzenie stron www, jakie układy itp.
Cytuj
A jeśli chodzi o funkcjonalność strony to po co ma dawać masę niepotrzebnych przycisków i podstron? Dobre portfolio może się równie dobrze zmieścić na jednej stronie bez przycisków...
Czyli według cb. dobre portfolio może właśnie takie być czyli logotyp i pod spodem dwa przyciski odnoszące do niczego? Chyba coś nie tak :/



Sprawdź sobie gościa, co ma nick Danny Diablo.
www.dannydiablo.de/
Co prawda akurat wprowadził redesign, ale nawet ta jedna strona zachęca do zatrudnienia go. Portfolio nie musi mieć 15 stron, wystarczy jedna, aby zaprezentować pracę i swoją osobę.

Co do wątku: Zakładka o mnie często jest ważnym elementem. Ewentualny zleceniodawca powinien wiedzieć z kim pracuje, czy jest to osoba z poziomem i chociaż częścią inteligencji.

Szymek123: Najpierw się naucz, później porównuj, potem dopowiadaj, a na końcu próbuj uczyć. Ty zacząłeś od końca.
Zapisane

szymek123
Użytkownik

Reputacja: -20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 25.04.2011, 21:07:37 »

Typhon - po pierwsze czytaj cały wątek do końca. Po drugie ja nie próbuję uczyć! Mówię tylko, żeby sobie popatrzył na inne projekty. To co zapodałeś to taka bardziej wizytówka internetowa niż portfolio, ale za to b.fajnie zrobiona. I nie mów mi, że się nie uczę, że zaczynam od końca bo próbuje uczyć innych. Uczę się cały czas, a nawet jeśli staram się nauczyć czegoś w tym wątku to raczej nie wprowadzam gościa w błąd.

Jak masz ochotę coś jeszcze dodać to polecam taką funkcję na forum jak Prywatna Wiadomość! Kończę już bo nie ukrywam, że po twoim stwierdzeniu dot. mojej osoby trochę się wku**** a nie chcę dostać znowu -20 pkt. BEZ ODBIORU!!!!!
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 25.04.2011, 23:17:38 »

Jak już wspominałem, kolega ma marne pojęcie o projektowaniu www, a Ty go, Szymku, za bardzo naciskasz. Poluzujcie wszyscy szelki, zacznijcie dyskutować bardziej ogólnikowo, a będzie wtedy spoczko! :*
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 26.04.2011, 08:02:57 »

Chyba każdy już powiedział, to co wiedział, niektórzy muszą teraz to pokontemplować, nie dajcie się ponosić. Albo dajcie, ostatnio mało co wysyłam do kosza.
Zapisane
kenik
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 26.04.2011, 08:46:04 »

No chyba się uczę, ale nie dawno zaczołem a w szkole uczyliśmy się kółka robic Język nigdzie nie napisałem, że to jest dobre a do cb szymek dałeś raz rade to nie na niej skończ i nie psuj sobie nerwów jak do kogoś nie dociera Mrugnięcie
Może następny śmiszny projekt będzie mnie śmieszny od tego Mrugnięcie
Ja to dobracowałem Mrugnięcie tylko, że moje umiejętności nie pozwalają by to było dobre Mrugnięcie Jeżeli straciłeś czas ocenijąc mnie to przzepraszam po prostu tego nie rób.
Reszcie i tobie też szynku Wielki Dzęki za ocenę  Cool Mrugnięcie
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 27.04.2011, 19:24:40 »

Jeszcze raz zobacze "cb." i "bd." to kasuje posty. DAMN, co to za skróty?


szymek123, proszę.. nie pie*dol.  
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: kenik " portfolio "
Skocz do: