Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Webmaster - Pytanie!!  (Przeczytany 9248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pietranek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Pietranek


Zobacz profil
« : 31.03.2011, 14:07:11 »

Na początku chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów, gimpowiczów gromkim Dzien Dobry. Mam pytanie, a mianowicie chodzi o to, że chciałbym robić caaałe strony czyli nie tylko pisac je ale także robic do nich layouty itp. I nie wiem co najpierw, czy HTML, CSS, JavaScript, PHP itd. czy ogarnięcie grafiki i robienie layoutów. Prosze o konkretne odpowiedzi. Uśmiech
Pozdrawiam
Pietranek
Zapisane
Bohomaz
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 46
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.03.2011, 14:21:34 »

Na początek ogarnij HTML i CSS . To są podstawy. Pózniej ewentualnei możesz próbować uczyć się PHP.
Zapisane
Pietranek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Pietranek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.03.2011, 14:51:41 »

I dopiero jak ogarnę języki mogę się wziąć za grafikę? Czy mogę to przeplatać?
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.03.2011, 15:07:36 »

Możesz wziąć się za oba, za grafikę, albo tylko za kodowanie. Jak chcesz i jak wolisz, wybór do Ciebie należy.
Zapisane

Pietranek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Pietranek


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 31.03.2011, 15:40:30 »

No dobrze, dzięki biore się do roboty Mrugnięcie
Zapisane
Devzan
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 75
Galeria Użytkownika

Devzan


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.04.2011, 20:24:56 »

To pytanie było cholernie zbędne. To tak jakbyś nie mógł równocześnie patrzeć na monitor i ruszać myszką.

Polecam także jQuery i AJAX. Jak Ci się chce, to też SQL i C++ :]
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 18.04.2011, 19:50:42 »

To pytanie było cholernie zbędne. To tak jakbyś nie mógł równocześnie patrzeć na monitor i ruszać myszką.

Polecam także jQuery i AJAX. Jak Ci się chce, to też SQL i C++ :]

Zbędne to były Twoje rady Mrugnięcie A bardziej odpowiednim pytaniem byłoby coś na wzór "Mam się najpierw nauczyć odkurzać czy zmywać podłogi?", bo Twoje raczej odnosi do braku podzielności uwagi.

Od siebie dodam, że nie ma to znaczenia, za co się zabierzesz najpierw - jeśli chcesz ogarnąć oba zagadnienia. Dodam też, że jeśli skupisz się na jednej z tych dziedzin, szybciej dojdziesz do perfekcji (w tej dziedzinie), niż próbując nauczyć się równocześnie obu. Ja skupiłem się tylko na grafice, a
Na początek ogarnij HTML i CSS. To są podstawy.
tych języków nie znam - mimo że to podstawy.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
osho
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

osho


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 18.04.2011, 20:01:26 »

widać że autor tekstu poza tym że chce się czegoś nauczyć , to niewiele ma w sobie kreatywności. Forum wprawdzie pełni funkcje pomocy w pracy, wymiany doświadczeń , ale to pytanie jest banalne i widać w nim że masz słomiany zapał i chcesz wszystko od razu. Jeśli się mylę to posłuchaj mojej rady i zacznij się uczyć od początku.
1-lekcja pierwsza: Gimp podstawy (pewnie zajmnie ci kilka lub więcej dni zanim ujarzmisz Gimpa, naucz się pracy w nim tworzenia warstw, wypełnień , ogółem wszystkiego co będzie ci potrzebne żeby stworzyć fajną grafikę na stronie. Na allegro jest mnóstwo Tutoriali wideo o Gimpie , jeśli cię nie stać , możesz kożystać z tego co jest w necie. Ja polecam stronę http://gajdaw.pl/szablony/ szablony te są troszkę przestarzałe i raczej nie zabłyśniesz nimi w necie , ale to podstawy.
Zawsze możesz kupić Atristeera za 400zł i w ciągu 5 minut stworzyć stronę internetową Uśmiech.
Moje porady traktuj jako porady kolegi, który sam uczy się pewnie na podobym poziomie co ty.
Zapisane
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.04.2011, 21:02:52 »

Polecam także jQuery i AJAX. Jak Ci się chce, to też SQL i C++ :]

Zastanawiam się czy Twoje rady są kierowane na prawdę "od serca" czy dla lansu, aby pokazać, że Ty się na tym znasz.. Co Ty [brzydkie słowo na k..] piszesz za głupoty? Chłopak się pyta od czego zacząć, a Ty mu jeb jQuery na śniadanie, Ajax na drugie, na obiad se pyknij SQL'a i przed spaniem C++... Ogarnij się.

@Pietranek, zastanów się co chcesz na początku robić, projektować strony i w tym dojść do jako takiego poziomu i zacząć kodować czy odwrotnie. Robiąc wszystko na raz nie zrobisz tego nigdy dobrze.
Zapisane

Leo1992
Gość
« Odpowiedz #9 : 19.04.2011, 05:37:42 »

Zgadzam sie z Nesq, koles poprostu szpanuje. Powidzmy, ze ja tez niedawno zaczalem nauke i powiem ci czego jak sie chce nauczyc. Zaznaczam, ze ucze sie tego, aby spelnic swoje marzenia i zrobic swoja xnova.

Zaczalem od:

- XHTML i CSS - ogarnalem w miare, jedyne co musze ogarnac to wlasciwosc position w css
- Teraz ucze sie PHP - trudne jak dla mnie i z deka mi to zajmie, ale nie poddaje sie, trzeba byc wytrwalym,
* smarty
* jakis framework (symfony)
- Javascript i Ajax (nie bede pisal jQuery, poniewaz jest to biblioteka Javascriptu)
- Baza danych, MySQL
- Chce tez ogarnac gimpa z deka
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 19.04.2011, 21:22:27 »


- Chce tez ogarnac gimpa z deka


To trafiłeś w najlepsze miejsce Chichot Ja bym na Twoim miejscu za mecenasa uznał Nesq'a, dobrze radzi.
Zapisane

aukcja
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika


RTJ


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 14.05.2011, 16:09:43 »

Na początek ogarnij HTML i CSS . To są podstawy. Pózniej ewentualnei możesz próbować uczyć się PHP.

Chyba zamiast php lepiej zaczac jave jako rozne dodatki do szablonów. Mrugnięcie
Php to grubsza sprawa i znacznie trudniejsza.
« Ostatnia zmiana: 14.05.2011, 20:56:15 wysłane przez Terrqge » Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08.06.2011, 18:46:25 »

Na początek ogarnij HTML i CSS . To są podstawy. Pózniej ewentualnei możesz próbować uczyć się PHP.

Chyba zamiast php lepiej zaczac jave jako rozne dodatki do szablonów. Mrugnięcie
Php to grubsza sprawa i znacznie trudniejsza.

Znowu nie. Wydaje mi się, że chodziło Ci o JavaScript, a nie Jave? Wszystko zależy od tego co chcesz robić, JS to front-end, PHP to back-end.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 08.06.2011, 22:13:42 »



(...) JS to front-end (...)

Niekoniecznie, jest coś takiego jak Server-Side JavaScript.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
adamo_x
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika


dobry,lepszy,Slackware


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 16.06.2011, 23:35:54 »

Java prostszym językiem od PHP? A pisałeś już coś Javie? Groch z kapustą.
Dla autora wątku.Dobrze że zaczynasz od XHTML, HTML5(zaczyna wchodzić w nowych przegladarkach) i CSS, bo to podstawa. To nie są języki programowania tylko znaczniki opisujące wygląd strony zrozumiałe przez przeglądarki.
XHTML lub HTML wykorzystujemy do budowy struktury i zawartości strony, CSS do wyglądu.
Kolejny krok to języki skryptowe: PHP, ASP lub Phyton( po stronie serwera, Javascript po stronie przeglądarki.
Te języki wykorzystujemy do dynamicznego tworzenia stron (interakcja z użytkownikiem).
Spokojnie na początek programowanie proceduralne (podział programu na podprogramy, funkcje).
Polecam PHP ze względu na popularność. Dzięki temu zakumasz działanie różnej maści bibliotek dla konkretnego języka, np. jQuery w Javascripcie lub Smarty w PHP. Następnym krokiem to poznanie techniki programowania obiektowego. Jeśli programowanie będzie Cię dalej bawić to możesz zacząć c++ lub java (w przypadku javy  nic nie napiszesz bez znajomości programowania obiektowego). Te dwa ostatnie zaawansowane języki programowania raczej mniej są wykorzystywane przez webmasterów, CGI i aplety, serwlety powoli odchodzą w zapomnienie.
Na deser zostaje SQL i tworzenie relacyjnych baz danych.  Tutoriale są fajne ale książkami też nie gardź. Polecam na początek "CSS Witryny internetowe szyte na miarę" Charlsa Wyke-Smitha wydanie II. Może to wszystko groźnie brzmi ale nie jest to takie straszne. 
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zapisane
Devzan
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 75
Galeria Użytkownika

Devzan


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 27.06.2011, 13:25:52 »

Jeśli na prawdę myślisz poważnie o nauce programowania, nie żałuj pieniędzy na tą książkę:
http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworzenie-stron-www-vademecum-profesjonalisty-wydanie-czwarte-luke-welling-laura-thomson,phmsv4.htm
Dzięki niej nauczysz się profesjonalnie PHP, nawet jeśli teraz nic o tym nie wiesz. Do tego zahaczysz o takie języki jak MySQL, Javascript i AJAX.

Zapisane

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Webmaster - Pytanie!!
Skocz do: