Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: prosta stronka www w kilka minut  (Przeczytany 6533 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zielony - jestem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

zielony - jestem


Zobacz profil
« : 05.03.2011, 22:06:07 »

Prosta stronka www w kilka minut - tak piszą, a jak co, to odsyłają na kursy html...
Czy da się zrobić prostą stronkę www za pomocą jedynie Ggimpa? bo ma niby opcje zapisz jako dokument.html
A taki dokument to raczej stronka www - chyba że się mylę.
« Ostatnia zmiana: 06.03.2011, 00:08:34 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.03.2011, 00:08:42 »

Nie, nie da się.
Gimp to program graficzny i nie wykonasz za pomocą jego kompletnej strony WWW.
« Ostatnia zmiana: 06.03.2011, 00:20:50 wysłane przez Terrqge » Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.03.2011, 00:19:35 »

Prosta stronka www w kilka minut - tak piszą, a jak co, to odsyłają na kursy html...

Coś dla Ciebie: http://sites.google.com/
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 06.03.2011, 00:29:10 »

No tak naprawdę to się da, za pomocą Filtry -> Sieć WWW - Mapa obrazu, ale jest to raczej mocno niepoprawne pod kątem semantyczności kodu.
Zapisane

Leonidas_1992
Gość
« Odpowiedz #4 : 09.03.2011, 12:06:07 »

Hmm wydaje mi sie ze da sie zrobic w GIMPie stronke www. Mam dobry kurs z Tutorii jak koles tworzy stronke, ale oczywiscie, znac trzeba tez xhtml i css. jesli jestes dobry z grafy to mozemy sb pomoc;)
Zapisane
kotka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26.03.2011, 01:23:02 »

Chętnie zobaczę jakąkolwiek stronę www wykonaną przez Sooly, bo coś mi sie zdaje że nie wie co pisze... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 26.03.2011, 08:49:02 wysłane przez caje » Zapisane
zielony - jestem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

zielony - jestem


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.03.2011, 01:37:44 »

solly sie nie wymądrza jakimś niepoprawnym kodem ... bo sam nic nie umie... a może sie myle to niech da linka do swojej www  ... Chichot

caje: 1. Napisałeś to samo co w poście wyżej. 2. Nie nadużywaj wielokropków i nie stawiaj przed nimi spacji.
« Ostatnia zmiana: 26.03.2011, 08:51:45 wysłane przez caje » Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 26.03.2011, 10:17:35 »

solly sie nie wymądrza jakimś niepoprawnym kodem ... bo sam nic nie umie... a może sie myle to niech da linka do swojej www  ... Chichot

caje: 1. Napisałeś to samo co w poście wyżej. 2. Nie nadużywaj wielokropków i nie stawiaj przed nimi spacji.

O ludzie, czytanie ze zrozumieniem. Sooly napisał że jest to kod "naciągany" ostro. I raczej nie nadaje się na kod dla dobrej strony WWW. Bynajmniej tak myślę.

// INSEKT: "Przynajmniej" Język
« Ostatnia zmiana: 26.03.2011, 11:18:31 wysłane przez INSEKT » Zapisane





Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26.03.2011, 22:47:07 »

Moja wiedza o kodowaniu ogranicza się do formatowania tekstu używając
Kod:
[b]
itp. ale wystarczy to, że wiem, że kodowanie zrobione automatycznie na 100% będzie gorsze od tego zrobionego własnoręcznie.

Dokument .html to nie jest strona, tylko dokument z kodem html, który bez css, php i jakiś tam innych bajerów nie zadziała.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 27.03.2011, 11:01:24 »

Dokument .html to nie jest strona, tylko dokument z kodem html, który bez css, php i jakiś tam innych bajerów nie zadziała.

Aha. laugh Dobrze wiedzieć Język
Zapisane

Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 29.03.2011, 23:20:14 »

da się coś takiego zrobić, ale nie w gimpie, ale w jakimś edytorze typu wysiwig (czyli what you see is what you get, czy jakoś podobnie). Ja osobiście jestem przeciwny tego typu rozwiązaniom, ale co tam. Poza tym każda przeglądarka trochę inaczej interpretuje. chcesz robić strony to poczytaj kursy i się naucz to robić, a jak nie to znajdź jakiegoś kodera, bez zdolności graficznych, czyli np mnie Język
Cytuj
Dokument .html to nie jest strona, tylko dokument z kodem html, który bez css, php i jakiś tam innych bajerów nie zadziała.
nie wierzę własnym oczom w to co widzę. toż to jakieś brednie. Proszę nie wypowiadajcie się jeżeli nie wiecie co piszecie.
Zapisane
Thi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Thi


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 22.04.2011, 09:04:24 »

W samym html można zrobić stronę, ale potem dodawanie na nią wpisów, to męczarnia, dlatego najlepszy do tego jest css, php i mysql. Lepiej już ściągnąć gotowy darmowy system cms lub blogowy oparty o php i mysql, zmienić nieco grafikę i już mamy swoją stronę. Polecam wordpress, jeśli ktoś lubi zaawansowane strony lub łatwiejszy pluggedout. No i oczywiście zapoznanie się z htmlem i css, bo to podstawy. W google wystarczy wpisać 'kurs html' lub 'kurs php' i znajdziemy interesujące nas poradniki. Co do programów generujących strony, nie polecam. Kiedyś się tym bawiłam, nie rozumiejąc htmla, cssa i php. Męczarnia. Lepiej poświęcić te kilka dni na naukę języków kodowania, a potem brać się za robienie strony. Jak ktoś napisał wyżej, każda przeglądarka inaczej interpretuje html, na ff nasza strona będzie wyglądała cacy, a na ie, czy operze grafika się rozjedzie i nie będziemy umieli sobie z tym poradzić, nie znając htmla. Robiąc stronę, zawsze instalujemy wszystkie popularne przeglądarki i sprawdzamy, jak strona wygląda na nich, a nie tylko na tej, którą sami używamy. No i nie można zapomnieć, że do tworzenia strony opartej na php i mysql potrzebny jest serwer lub choćby krasnal, bez tego strona pisana w php nie zadziała.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: prosta stronka www w kilka minut
Skocz do: