Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Problem odnośnie tła.  (Przeczytany 4128 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 26.01.2011, 20:42:35 »

Witam. Piszę właśnie stronę i pod sam koniec napotkałem problem, którego nie jestem w stanie sam rozwiązać...a więc:

Mam kod strony i kod CSS...w CSS zapisane określone tło strony, ogólnie do całego "body". Problem jest tu, gdyż chciałbym na jednej podstronie zrobić inne tło (zupełnie czarne), ale ten CSS mi to uniemożliwia niestety...CSS jest stylem zewnętrznym Uśmiech Byłbym wdzięczny, gdybyście pomogli mi rozwiązać ten problem Uśmiech

PS. Wiem, że wystarczyłoby zastosować styl wewnętrzny tylko na tej jednej podstronie, ale jednak chciałbym tego uniknąć i nie wiem, czy jest na to sposób Uśmiech
Zapisane

fenix505
Pod nadzorem

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika


It's me ;D


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.01.2011, 08:49:09 »

Możesz też zrobić drugi styl zewnętrzny z tą jedną linijką zmieniającą tło, wtedy daj deklaracje dla pierwszego arkusza1 i arkusza2 w następnej linijce ze zmienionym tłem. Pierwszeństwo będzie miał pierwszy arkusz, po czym zmieni się styl <body> drugim arkuszem. Drugi arkusz zawsze zmienia ten pierwszy, może ich być nieskończenie dużo... Mam nadzieję że zrozumiałeś, proste  laugh
PS. Nie musisz do tej jednej podstrony wstawiać całego nowego stylu, wystarczy że wstawisz do <head>
Kod:
<style type="text/css">
body {background-color:black;}
</style>
Zapisane

Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.01.2011, 12:58:36 »

Dzięki, na ten sposób nie wpadłem Uśmiech Pomogło, temat do zamknięcia Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Problem odnośnie tła.
Skocz do: