Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: OFFTOP, czyli dyskusja o wszystkim i o niczym  (Przeczytany 31903 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 08.12.2010, 17:55:52 »

W ramach mojej zaawansowanej hipokryzji (tutaj), otwieram wątek, w którym możemy podyskutować sobie o wszystkim o czym offtopujemy w innych wątkach Mrugnięcie

Co do konserwatora wnętrz i tamtegoż wątku rozmowy:

Ostatnio manager zapytał mnie czy przyniosę aparat do pracy, bo potrzebują zdjęcia z imprezy na facebookowy profil firmy. Jako, że wcześniej już kilka razy robiłem jakieś fotki i nie otrzymałem za to nawet durnego dziękuję, powiedziałem facetowi, że spoko, ale dam mu aparat i niech on sam sobie pstryka. Fajnie się złożyło, ponieważ cyfrak rozwalony i same analogi w domu. Jako, że Chinon załadowany i nie chciałbym go stracić, to zabrałem Zenita. "Raz się żyje", pomyślałem, "jak rozwali, to dużo nie stracę". Wracam do pracy po przerwie, facet podjarany, że będzie miał jakieś zdjęcia na facebooku. Dwóch fotografów z lokalnych gazet gdzieś tam się już kręciło, taka dosyć wysokiej rangi impreza wiejska. "Dawaj ten aparat, szybko!". To ja najpierw wyciągnąłem mu lampę, później obiektyw i korpus. Skręciłem to wszystko razem, otwieram komorę filmu i mówię: "daj film, to załaduję od razu". Jak się gościo wkurwił, czerwony zrobił, to mało powiedziane. Stwierdził, że nie da się zrobić w konia i wyśle kogoś po film szybko do sklepu, więc awaryjnie zapytałem, czy wie jak działa ten aparat. "Celuję i naciskam, no nie? Przecież nie jestem głupi". No to mówię, żeby przycelował sobie, skoro to takie proste. Spojrzał w wizjer, obejrzał aparat dookoła, oddał i więcej się nie pokazał tego wieczora. Coś czuję, że więcej mnie nie będzie męczył o zdjęcia:D
Zapisane

kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08.12.2010, 20:31:10 »

Dzisiaj bylem w "RUPIECIARNI" u bratanka Babci,wiec cos tam wrzuce ciekawego dla goscia ,ktory chce wrocic lub posmakowac - "starej dobrej perforacji"Mysle ,ze gdybys facetowi powiedzial jaka jest liczba przewodni lampy,to wyciagnalby kalkulator.
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.12.2010, 01:56:16 »

hahahah pikne. Cudnie zalatwiles gnojka Chichot
Niech se komoreczkami cykaja spece od marketingu firmy ;p

// Ale jak mieli dostać lepsze zdjęcia za free pod warunkiem podpisania dokumentu, że mogą ich używać tylko do menu drinków w barze, to zrezygnowali. Tylko dlatego, że trzeba było podpis złożyć na jakimś dokumencie. Tacy specjaliści, że normalnie wstyd i się nie przyznaję na FB do pracodawcy;) *KaeF*


Wiesz co - tu zwykly facepalm to za malo  laugh
« Ostatnia zmiana: 13.12.2010, 00:00:14 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 12.12.2010, 23:59:14 »

Dziękuję serdecznie za kłótnie i wojny w innych wątkach. Dzięki Wam przypomniało mi się, że mam prawo wytykać na czerwono Wasze błędy.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.12.2010, 01:41:03 »

KaeF - a może zrobimy tutorial na problem pt. "Ale mnie się nie chce, nie mam weny, fazy i tematu"? : D
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17.12.2010, 01:49:18 »

Hmm.. To jest tak trudny temat, że potrzeba dodatkowy dysk na serwerze, żeby to opisać dokładnie:P

Pokazuje mi na górze jedną nową wiadomość, ale jej nie wyświetla, ciekawe.

A co do tych zdjęć z PW, to może znajdziesz jakąś pomarszczoną twarz starszego dziadka. Na takim fajnie wygląda efekt, a przy okazji mógłbym opisać jak uwydatnić wiek, poprzez podkreślenie zmarszczek.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17.12.2010, 02:22:42 »

Jest problem - nieraz polowałem na taki portret i nic, ale zapytam znajomego jak koniecznie chcesz taką twarz.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 17.12.2010, 02:54:13 »

Nie rób sobie kłopotu. Nie masz, to mówi się trudno. Zrobię na tym, co wygrzebiesz na kompie. ISO takie dosyć niskie chciałbym, jeśli można prosić, bo nienawidzę z szumem walczyć. Do tego stopnia, że jak jeszcze cyfrak żył, to wolałem nie robić zdjęcia niż podnieść do ISO 800
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17.12.2010, 03:00:48 »

Do tego stopnia, że jak jeszcze cyfrak żył, to wolałem nie robić zdjęcia niż podnieść do ISO 800
Skąd ja to znam Mrugnięcie
Jak zakładam 500mm no to niestety już czasem trzeba to 800/1600 wrzucić co przy moim cropie no daje po gałach. Ale jak się nie ma co się lubi... ;p

ISO będziesz miał na 100 to zaręczam już teraz.

Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 17.12.2010, 03:35:24 »

Skoro już offtopujemy, to sobie napiszę o "trendzie". Mamy w przemyśle fotograficznym taki trend do robienia coraz większych rozdzielczości matryc i do zwiększania ISO. Mamy już ISO 12.800, ISO 25.600 chyba już też. Jeszcze dwa kroki przysłony i będziemy mieli ISO 102.400, czyli tzw. "ISO pierdylion". Na ISO pierdylion będzie można zrobić ostre zdjęcie pocisku przelatującego trzy kilometry dalej, obiektywem o ogniskowej 5 pierdylionów mm. No i oczywiście żeby zatrzymać ruch będzie nowy czas migawki "jedna pierdylionowa sekundy".

EDIT: Ej, a może Danyeru ma portret starszego mężczyzny? Danyeru! Przybywaj! Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 17.12.2010, 03:59:31 wysłane przez kaef » Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 17.12.2010, 09:32:13 »

Cosik tam mam. Z profilu raczej, ale myślę, że szkoleniowo się da wykorzystać. ;-)
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17.12.2010, 10:50:40 »

Jeszcze dwa kroki przysłony i będziemy mieli ISO 102.400, czyli tzw. "ISO pierdylion". Na ISO pierdylion będzie można zrobić ostre zdjęcie pocisku przelatującego trzy kilometry dalej, obiektywem o ogniskowej 5 pierdylionów mm. No i oczywiście żeby zatrzymać ruch będzie nowy czas migawki "jedna pierdylionowa sekundy".

TIP: Zjedz trzy kilo grochówki to będziesz miał sprzęt przyszłości - tak Cie będzie gonić do kibla że Ci się czasy skrócą, 5 pierdylionow mm bedziesz miał do obiektu tronowego, a ziarno będziesz miał iście pierdylionowate : D
Rozwaliłeś mnie tym XD


--EDIT:

MAŁE OGŁOSZENIE:

Jeśli macie 15 pln i chcecie kupić teraz dobrą gazetę o foto - to rozejrzyjcie się za miesięcznikiem "foto" numer grudniowy:
(ja dzis szukałem i trafiłem na jeden egzemplarz)



Więcej info tutaj: http://www.foto.com.pl/



    //Posty zostały scalone. *KaeF*
« Ostatnia zmiana: 18.12.2010, 00:16:40 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 20.12.2010, 20:26:11 »

Żeby nie powielać na forum, pozwolę sobie podać link:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48848.0.html

Dziękuję.
Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 18.03.2011, 00:36:30 »

Ech... Muszę sobie ponarzekać...

Kończy się Dzień Św. Patryka. Jak wiadomo, w Irlandii jest to święto ważniejsze od Bożego Narodzenia i Wielkanocy razem wziętych. Przerwę w pracy zacząłem o 14:30, parada o 15tej. Skoczyłem do domu, chwyciłem aparat, obiektywy po kieszeniach (moro jest przydatne, bo mieści więcej niż duża nieporęczna torba fotograficzna) i na paradę szybko, żeby zająć dobre miejsce do pstrykania. Pstryknąłem kilka ostatnich klatek z rolki szeroko, bo film w analu miałem ISO100 i zmieniłem na ISO1600, żeby móc bezstresowo robić na ogniskowej 210mm. I to był koniec. Padły baterie światłomierza, które wymienia się raz na pół roku! Akurat dziś! I jeszcze większy wkurw mnie złapał, bo zapasowe baterie zostawiłem w dużej, nieporęcznej torbie! Dzień był pochmurny, a ja się wkurw... i nastawiłem stały czas 1/500, przesłona na oko f/5,6 albo f/8 w zależności od kadru, ogniskowa 210mm. Jak nie wyjdą foty z tej rolki, to chyba rzucam ten sport, za dużo nerwów mnie kosztuje. W przeciągu ostatniego roku, umarło mi tyle sprzętu, że mam ochotę lewą nogą się przeżegnać, a nie zanosi się, żeby japońskie lustrzanki cyfrowe zaczęły tanieć.
Zapisane

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeFotografia i obróbka zdjęćWątek: OFFTOP, czyli dyskusja o wszystkim i o niczym
Skocz do: