Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ea gallery  (Przeczytany 9836 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ea
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Ea


Zobacz profil
« : 04.12.2010, 13:34:19 »











Żle te zdj widać tutaj zapraszam: http://mareqsiw.deviantart.com/gallery/ widać lepiej Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 06.12.2010, 13:00:17 wysłane przez Ea » Zapisane
szymek123
Użytkownik

Reputacja: -20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.12.2010, 23:04:36 »

Wrzucaj miniatury, a nie linki.

1. Ciężko coś powiedzieć, więc może: Trzy razy nie! Przykro mi, nie przechodzisz dalej. Sorry ale na czerwień i fatalny kadr coś do mnie nie przemawiają.

2. Tutaj nieco lepiej, ale tylko z kolorem. Bo kadr mi nie, leży szczególnie te gałęzie u góry i jakość zdjęcia. Rozumiem, że fotografujesz pewnie kompaktem, ale postaraj się trochę stabilnie trzymać rękę. Wydaje mi się, że lepiej było by w poziomie i bardziej z boku.

3. Tutaj także, kiepski kadr i jakość. Oprócz tego, że udało Ci się złapać wiewióra, to żadnych plusów nie widzę :/

4. Hmmm... niebo jak niebo, nic specjalnego w tłumie tych zdjęć zbytnio się nie wyróżnia.

5. Chyba najlepsze, choć mogłeś trochę pochodzić i pokombinować z kadrami, to ten jest taki sobie. Zdjęcie jest też słabo doświetlone i tak jak reszta chu***(!!) jakość.

6. Niech on lepiej to gówno wyrzuci z buzi i nawet nie będę komentował zdjęcia, bo mam alergię na palaczy. Według mnie powinni zakazać palenia nawet w domu, bo mnie strasznie wku****(!!), jak ktoś przy mnie jara i mnie truje.

7. Najlepsze z całego setu. Choć krzywo, ciemno, ziarnisto itd, to da się patrzeć.
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:36:23 wysłane przez kaef » Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.12.2010, 23:38:00 »

Miniatury prosimy czy nawet małe zdjęcia - bo tak, to daleko nie zajedziemy.
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:37:27 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
Gigisaatha
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Gigisaatha

'maybe you deserve to die'


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05.12.2010, 13:33:16 »

1. Za czerwono i jakość psuje efekt. Rozumiem, że to miało być coś a'la płonące drzewo? Popraw mnie, jeśli się mylę. Uśmiech Idea warta rozwinięcia, ale koniecznie ze statywem i większą dozą przemyśleń zanim się przejdzie do faktycznego fotografowania. Kadr rzeczywiście nie zachwyca. Nic na zdjęciu nie zostało wyeksponowane, nic nie przyciąga uwagi, jedyne co się notuje, to przemożną czerwień... przez co zdjęcie jest po prostu nudne. Uśmiech
2. Znów nie wiem na czym się skupić, patrzę na fotografię i widzę lokomotywę. Tylko co dalej? Nic z tego nie wynika, nie wiem czy mam się skupić na światłach czy na kominie, wgryźć się w fakturę blachy (czy z czego tam jest zrobiona - wybacz mi brak wiedzy Mrugnięcie) czy zastanawiać skąd lub dokąd jedzie... Kolorystyka dużo ciekawsza niż poprzednia, jednolita czerwień, jednak nadal nudno... Buzia na kłódkę
3. Za dużo drzewa, za mało wiewiórki. Chichot Próbowałeś wykadrować inaczej? Tak, żeby obciąć to brzydkie drzewo i skupić się na Rudej. Uśmiech Spróbuj też korzystać z dobrodziejstw GIMP'a i poprawiać nasycenie/kontrast/ostrość/etc. Nie bój się eksperymentować, zawsze można otworzyć oryginał i zacząć od nowa. Uśmiech
4. Byłoby o niebo lepiej, jakbyś obciął spory kawałek niepotrzebnej ziemi, umieszczając linię horyzontu w 1/3 wysokości zdjęcia (licząc od dołu). Spróbuj. Uśmiech (PS Szkoda, że ze znakiem wodnym z DA dałeś, zakłóca mocno odbiór sceny).
5. Ziemia się przewraca w tle. Mrugnięcie Pamiętaj, że linia horyzontu z reguły powinna być doprowadzona do poziomu. Owszem, reguły można łamać i naginać, ale trzeba to robić świadomie i w sposób zaplanowany. Tu tego nie dostrzegłam. Samo ujęcie aż prosi się, żeby uchwycić stróżki dymu np. i wykorzystać je do zaaranżowania melancholijnej, pełnej wyrazu sceny.
6. Horyzont znów leci w jedną stronę. Poza tym ponownie nic szczególnie ciekawego. Ot, chmurki jakieś typowe na tle zachodzącego słońca. Fajnie, że promienie na pierwszy plan wyszły, to trochę ożywiają zdjęcie.
7. Strasznie ciemno, zgubiłeś wiele potencjalnie ciekawych szczegółów. Nie do końca widać co jest na zdjęciu i tym bardziej nie widać ukrytego tam piękna (bo wierzę, że było tam, w chwili jak robiłeś zdjęcie Uśmiech). Znak wodny znów przeszkadza.

PS
6. Niech on lepiej to gówno wyrzuci z buzi i nawet nie bd. komentował zdjęcia bo mam alergię na palaczy. Według mnie powinni zakazać palenia nawet w domu bo mnie strasznie wku**** jak ktoś przy mnie jara i mnie truje.
Nie ma to jak konstruktywna krytyka fotografii cyfrowej... -.- Viva la maturité!



// Tak pięknie i bezbłędnie piszesz, że normalnie się zakochałem. Można prosić mniej emotikon, bo troszkę trudno się czyta? *KaeF*
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:39:57 wysłane przez kaef » Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 05.12.2010, 14:08:01 »

1._Brzydko, za bardzo czerwony tu dominuje. Kadr do bani, słabo
2. Człowieku,_taka szansa na focenie i tak ją zmarnować! Kadr niby ok, ale ta gałąź.
3. Kadr! Pilnuj się z nim, za dużo drzewa za mało wiewióra.
4. Ładnie, w tym coś jest. Kolory git.
5. Chłopak wygląda na 14 lat i z petem w buzi. Język Omsknąleś się? czy co Język bo krzywo coś.
6. Jest ok, kolory ciekawe i kadr.
7. Najlepsze wg mnie, wszystko fajnie.
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:41:16 wysłane przez kaef » Zapisane





Ea
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Ea


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05.12.2010, 14:37:09 »

Dobra kilka wytłumaczeń... Panu Szymkowi dziękuje za fachową ocenę zdjęć - na przyszłość daruj sobie ocenianie moich zdjęć, jak masz oceniać zdjęcia w taki sposób Mrugnięcie.
1_Zdj. Drzewo ujrzałem na cmentarzu podczas świąt było całe magicznie różowe wyszło czerwone :/ ale dałem
2_Zdj. Hmmm co prawda wielka okazja to nie była zdradzając sekret zdjęcia to jest pomnik stojący przy stacji Kraków-Płaszów
3_Zdj. Nie wiem i tak je dużo obciąłem, mam słaby obiektyw więc trudno było, za to śmiesznie biegać po parku za wiewiórkami z aparatem...
5_Zdj. Nie robiłem jego ja... tzn. powiem tak ustawiłem wszystko ja ale zdjęcie robił kolega który miał chyba po raz pierwszy w życiu lustro w rękach Mrugnięcie
6_Zdj i 7 Zdj właściwie nie mam nic do dodania Mrugnięcie

Jeszcze jedna rzecz nie mam statywu, więc niektóre zdjęcia wychodzą jak wychodzą...
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:43:22 wysłane przez kaef » Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05.12.2010, 20:33:02 »

Ostatnie trzy już dojrzalsze i bardziej świadome. Jedynka - no cóż do stosowania prymitywnych form trzeba mieć doświadczenie albo mega fart. Ciuchcia taka standard - mogłeś z niej więcej wyciągnąć, wiewiórOę bym przyciął, bo na co tyle drzewa?
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:48:18 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
Sidyk
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika


I <3 8mm


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05.12.2010, 23:40:09 »

Też się wypowiem

1. Brak ostrości, ruszone i ogólnie ble. A jeżeli miało być różowe jak to tam gdzieś napisałeś to mogłeś je potraktować fotoszopem albo gimpem.

2. Kolory mi nie leżą... Wszystko leci w prawo i jakoś tak nie widzę niczego w tym zdjęciu.

3. Jakoś tak nie wyraźnie. Chyba przez przesłonę 5.6 ale co ja się znam  Mrugnięcie

4. imho za dużo dołu i lekko za jasne.

5. Jakieś takie dziwne te kolory (i szkoda ze horyzont krzywy).

6. Krzywa linia horyzontu.

7. jak dla mnie to za ciemnie.

Następnym razem staraj się numerować foty Mrugnięcie
p.s. Mam pytanie: Korzystasz z RAWów ?
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:49:13 wysłane przez kaef » Zapisane

Ea
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Ea


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06.12.2010, 12:53:04 »



p.s. Mam pytanie: Korzystasz z RAWów ?
Nie używam aktualnie niestety, bo nie znam jakiegoś dobrego programu do ich odtwarzana i przerzucania na inne rodzaje plików. Znasz coś dobrego ?
Zapisane
Sidyk
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika


I <3 8mm


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06.12.2010, 15:54:04 »



p.s. Mam pytanie: Korzystasz z RAWów ?
Nie używam aktualnie niestety, bo nie znam jakiegoś dobrego programu do ich odtwarzana i przerzucania na inne rodzaje plików. Znasz coś dobrego ?

Polecam google. A co do programu to Lightroom ?
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06.12.2010, 17:23:57 »

przestawiasz kolejność zdjęć - bez sensu.
Albo rób następne posty, albo edytuj wg kolejności.
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:50:08 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 06.12.2010, 23:17:29 »



p.s. Mam pytanie: Korzystasz z RAWów ?
Nie używam aktualnie niestety, bo nie znam jakiegoś dobrego programu do ich odtwarzana i przerzucania na inne rodzaje plików. Znasz coś dobrego ?

Hmm.. Mogę się mylić, ale skoro znajdujemy się na Polskim Forum Użytkowników Gimpa, to wypadałoby RAWy wołać w Gimpie. Ba, nawet jest do tego osobny plugin o nazwie UFRaw. Ale ja tam się nie znam, nie jestem informatykiem, tylko kucharzem;)
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 07.12.2010, 00:46:18 »



p.s. Mam pytanie: Korzystasz z RAWów ?
Nie używam aktualnie niestety, bo nie znam jakiegoś dobrego programu do ich odtwarzana i przerzucania na inne rodzaje plików. Znasz coś dobrego ?

Hmm.. Mogę się mylić, ale skoro znajdujemy się na Polskim Forum Użytkowników Gimpa, to wypadałoby RAWy wołać w Gimpie. Ba, nawet jest do tego osobny plugin o nazwie UFRaw. Ale ja tam się nie znam, nie jestem informatykiem, tylko kucharzem;)
A ja obecnie malarzem ściennym i dekoratorem wnętrz, ale cicho sza - my po prostu znamy się na wszystkim Chichot
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:51:16 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 07.12.2010, 02:32:50 »

- Eeee! Panie majsteeeer! Gdzie to wiadro z zaprawą postawić?!
- Cicho durniu! Żaden majster tylko dekorator wnętrz!
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: Ea gallery
Skocz do: