Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pomysł na giełde w GPT2  (Przeczytany 7097 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 28.11.2010, 17:44:58 »

Propozycja giełdy w GPT2.

Najpierw pokaże jak taka przykładowa giełda miała by wyglądać i działać jak mogłaby i jak ja ją proponuje.

Myśląc nad giełdą do GPT pomyślałem o 3 możliwych drogach, ja proponuje 3 którą opisze znacznie bardziej:

1. Giełda zawierała by kilka akcji, które z dnia na dzień losowo zyskiwały lub traciły na wartości.
 - Spory plus takiego rozwiązania to, że bardzo łatwo łatwo zrobić taką giełdę, jednak taka giełda nie ma sensu, bo jest jedynie loterią i hazardem.
2. Giełda opierała by się na sprzedawanych przedmiotach ze sklepów.
 - Rozwiązanie na które wielu wpadło jednak sporym minusem jest to, że trudno zasady takiej giełdy obmyślić rozsądnie, a co dopiero napisać, jednak giełda opierała by się na czymś konkretnym można by ja było przewidzieć co jest sporym atutem.
3. Giełda opierająca się na statystykach strony takich jak (ilość wyświetleń, ilość puzzli, ilość autorów).
 - Minus to to iż taką giełdą da się manipulować podobnie jednak jak drugą propozycją ale postaram się objaśnić jak zlikwidować zminimalizować ten problem, dzięki takiej giełdzie można napędzać liczbę powstających puzzli, ilości odwiedzin ilości autorów puzzli.


Jak nazywała by się pierwsza spółka w GPT2?
Pisząc pierwszą przykładową spółkę GPT2 na podstawie statystyk odrzuciłem ilość odwiedzin i wyświetleń strony jako jakiś czynnik ponieważ tym było by bardzo łatwo manipulować.

Pierwsza akcja była by „Akcjami skarbu państwa GPT2” spółka państwowa czynniki to: ilość zatwierdzonych puzzli, ilość propozycji puzzli, ilość autorów oraz ilość dni GPT2 dlatego spółka skarbu państwa bo pokazywała by rozwój całego miasta.

Czego oczekiwałem tworząc wzór, który oblicza wartość akcji?
Tego aby reagował na określone zmiany mianowicie:
Jeśli ilość puzzli w propozycjach i zatwierdzonych przez pewien czas się nie zmienia to się nie rozwijamy więc akcję tracą na wartości.
Jeśli puzzel który był w propozycjach wczoraj jest dziś w zatwierdzonych to akcje rosną.
Jeśli mamy nową propozycje akcja idzie do góry idzie jeszcze szybciej jeśli złoży ją nowy użytkownik.
Usuwamy propozycje bo jest zła akcje spadają.

Co jest głównym czynnikiem?
Głównym wyznacznikiem jest ilość dni co innego znaczy gdy 2 dnia istnienia GPT mielibyśmy 100 puzzli, a co innego jeśli tyle byśmy mieli w 200 dniu. Pierwsze znaczy, że zyskujemy średnio 50 puzzli na dzień, a drugie, że 1 puzzel na dwa dni.

Ilustracje pokazujące jak mój wzór reaguje na różne sytuacje:
1. Przykładowy pokaz reakcji na stan w tym samym dniu.

- Widać, że najważniejsze są puzzle zatwierdzone potem, nowi autorzy i na końcu propozycje i tak właśnie te liczby wpływają na giełdę.


2. Sytuacja dziś.
Widać, że skoki z poprzedniego wykresu nie są takie drastyczne mieścimy się w 1pxl.


3. Hipotetyczna wartość w razie konkretnych działań.


Jak wyglądały by formy sprzedaży akcji?
Liczba akcji była by ograniczona (50-300 akcji), pierwsza sprzedaż odbywała by się w budynku giełdy do wyprzedaży wszystkich akcji. Potem posiadając 1 akcje można by ją sprzedać do budynku giełdy za 50% jej wartości lub wystawić na sprzedaż innym graczom. Gracz X sprzeda np. 5 akcji po 180, a gracz Y kupi 5 akcji za 190 obaj nie będą chyba, że zmienią ofertę jeśli nie obie będą oferty będą wisiały, i ktoś będzie mógł na poczekaniu kupić 5 akcji za 190 albo sprzedać 5 za 180 to jest najbardziej skomplikowana cześć tworzenia giełdy opracowanie metody sprzedaży.
Zapisane

Asalas77
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 36
Galeria Użytkownika


Cieply


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.11.2010, 18:28:21 »

Wrzucę to tu żeby mi nie zginęło. może znajdzie się magik który to napisze... Chichot powodzenia

osoba postanawia założyć giełdę. Userzy kupują od niej akcje, jeżeli jest aktywna, dodaje nowe puzzle, wystawia oceny, jej puzzle są akceptowane; akcje idą w górę; jeżeli nie odwiedza GPT, dostaje słabe komenty psadają. Im wiecej ma sprzedanych akcji tym dostaje jakis tam wiekszy % zysków. Userzy wpłacają kasę i gdy on jest aktywny to zarabiają, a właściciel zarazbia jakiś % z ich zysku; jeżeli nie jest aktywny to akcje spadają i kasę tracą ci co kupili i właścciel
Zapisane

Ujemna reputacja ◕_◕
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.12.2010, 21:09:59 »

Projekt giełdy na razie odsuwam. Wcześniej zrobię budynek lotto i kilka innych dodatków na stronę.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: Pomysł na giełde w GPT2
Skocz do: