Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obróbka szkicu na gimp'ie  (Przeczytany 5446 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Elian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Elian


Zobacz profil
« : 18.11.2010, 17:58:06 »

Witam jestem świżakiem jeśli chodzi o sprawy związane z obróbką grafiki w programie Gimp.
Jako, że jestem fanem i jednym z działaczy ruchu gier PBF, zapragnąłem stworzyć coś swojego... Do tego stopnia własnego, że chciałbym także wykonać grafikę do gry.

Wykonałem szkic ołówkiem i zeskanowałem go, teraz morduję się z obróbką i koloryzacją szkicu... Zaczynam od opcji "Rysunek" by uwydatnić wszystkie kreski ze szkicu, jednak nie bardzo wiem co potem zrobić...
Chciałbym uzyskać jakość grafiki na miarę japońskiego anime. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć którymi filtrami powinienem się posłużyć?

Pozdrawiam
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.11.2010, 22:55:45 »

Jak chcesz jakość japońskiego anime, to dodatkowo polecam zaprzyjaźnić się z inkscapem (porób kontury, gradientami się pobaw, zrób wektorowe cienie itp), a potem w gimpie ewentualne poprawki nanosić Mrugnięcie Tak przynajmniej ja bym zrobił Język Chyba, że spróbujesz coś bardziej w stronę DP, a nie wektorów, to już niestety nie pomogę.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Obróbka szkicu na gimp'ie
Skocz do: