Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Problem z tabletem...  (Przeczytany 8518 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Nyu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 13.11.2010, 18:06:30 »

Mam problem z tabletem. Otóż przy rysowaniu w gimpie pojawiają się niechciane kreski, co utrudnia mi znacząco pracę. Nie mam pojęcia jak to naprawić, aby było normalnie. Dodam że mam pentagrama i mam go od roku.Od początku tak robił, więc go odstawiłam. Teraz zainteresował mnie digital painting i jakoś chciałabym go naprawić... Próbowałam już wiele razy zrobić coś w preferencjach ale nic nie wychodzi. Płacz
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.11.2010, 18:41:37 »

Model tabletu podaj i wymień baterię w rysiku d:
Zapisane

Nyu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.11.2010, 22:21:26 »

piórko nie ma baterii Mrugnięcie a tak się dzieje tylko w przypadku gimpa. Płacz Pentagram Virtuoso SE format A4.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.11.2010, 22:53:35 »

Próbowałaś zainstalować najnowsze sterowniki, albo przeinstalować stare, bądź zainstalować na nowo GIMPa?

Może pokazanie jak te "niechciane kreski" wyglądają jakoś pomoże rozwiązać problem.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.11.2010, 12:17:35 »

Ja tak miałem kiedyś, ale z myszką. Robię linię i sru, szrama na cały ekran, na którą ctrl+z nie działa. Reinstal naprawił, jak mówią wyżej, później znowu się pojawiło, ale samo przeszło.
Zapisane

Nyu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.11.2010, 14:44:33 »

ok, spróbuję zainstalować na nowo.. Uśmiech 2


Edit: Nie działa, a nawet jest jeszcze gorzej   Płacz
screen:


Przy czym nie trudno zgadnąć co jest rysowane tabletem a co jest rysowane myszką.

Ja już nie wiem co mam z tym zrobić...
« Ostatnia zmiana: 14.11.2010, 15:00:57 wysłane przez Nyu » Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.11.2010, 16:43:10 »

Sprawdzałaś tablet jak działa u kogoś znajomego (najlepiej u więcej niż dwóch osób), czy też tak samo się dzieje? Spróbuj uruchomić go pod różnymi programami (Inkscape, Photoshop - wersja trial do pobrania ze strony producenta, Corel, itp...).
Jeśli tak, to wina jest po stronie tabletu/sterownika i powinnaś spróbować oddać go na gwarancję (może oni coś wiedzą więcej w sprawie takich problemów), albo na forum/stronie producenta znaleźć podobne problemy i rozwiązania. Ewentualnie, jest możliwość, że jakaś niepotrzebna funkcja jest uruchomiona w tablecie i GIMP/sterownik nie koniecznie sobie z nią radzi.

To poniżej może nie mieć związku lub jest napisane bez sensu. Pisałem to w oparciu o to co dawno temu przeczytałem i mogłem niektóre elementy pomylić, bądź przeinaczyć.
Przypomniało mi się jeszcze, że tablety od Wacoma mają w sterowniku wygładzanie ruchu piórka (wygląda to tak, że kreska zrobiona piórkiem jest wpisywana w kształt ścieżki i wygładzana, co daje płynniejsze ruchy), może w Pentagramach jest też coś podobnego, tylko że sterownik/program myli węzły, które ma połączyć, bądź komendy  ze sterownika nie są do końca rozumiane przez GIMPa.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.11.2010, 20:20:57 »

Spróbuj zmienić port USB, czasem to działa.
Zapisane

Nyu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.11.2010, 17:04:40 »

Sprawdzałaś tablet jak działa u kogoś znajomego (najlepiej u więcej niż dwóch osób), czy też tak samo się dzieje? Spróbuj uruchomić go pod różnymi programami (Inkscape, Photoshop - wersja trial do pobrania ze strony producenta, Corel, itp...).
Jeśli tak, to wina jest po stronie tabletu/sterownika i powinnaś spróbować oddać go na gwarancję (może oni coś wiedzą więcej w sprawie takich problemów), albo na forum/stronie producenta znaleźć podobne problemy i rozwiązania. Ewentualnie, jest możliwość, że jakaś niepotrzebna funkcja jest uruchomiona w tablecie i GIMP/sterownik nie koniecznie sobie z nią radzi.

To poniżej może nie mieć związku lub jest napisane bez sensu. Pisałem to w oparciu o to co dawno temu przeczytałem i mogłem niektóre elementy pomylić, bądź przeinaczyć.
Przypomniało mi się jeszcze, że tablety od Wacoma mają w sterowniku wygładzanie ruchu piórka (wygląda to tak, że kreska zrobiona piórkiem jest wpisywana w kształt ścieżki i wygładzana, co daje płynniejsze ruchy), może w Pentagramach jest też coś podobnego, tylko że sterownik/program myli węzły, które ma połączyć, bądź komendy  ze sterownika nie są do końca rozumiane przez GIMPa.



Sprawdzałam już na 3 innych komputerach i wszystko działa. Na moim nie działa tylko na gimpie bo ps działa.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 18.11.2010, 21:51:14 »

A inną wersję gimpa próbowałaś zainstalować?
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20.11.2010, 22:05:13 »

Skoro u innych działa, to jest wina bilbiotek .dll od sterownika. Odinstaluj sterowniki do tabletu, wywal z komputera wszystkie informacje o nim i spróbuj jeszcze raz.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Problem z tabletem...
Skocz do: