Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: spalenie zdjęcia  (Przeczytany 4206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ika9283
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

ika9283


Zobacz profil
« : 29.10.2010, 12:44:52 »

witam,
chciałabym wiedzieć czy jest możliwość naprawienia miejsca na zdjęciu. Otóż na sukience ślubnej na zdjęciu jest miejsce całkowicie białe, czy ta się to naprawić? jeśli tak to prosiłabym o instrukcje


Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.10.2010, 15:31:52 »

Otóż patrząc na histogram stwierdzam, że nie ma miejsca całkowicie białego, ale za to jest miejsce szare pozbawione detali. Najprawdopodobniej jest to pozostałość po maskowaniu przepalenia przy pierwotnej obróbce.

Naprawia się, (a raczej tworzy detale od nowa, a nie naprawia) dosyć trudno, a na pewno czasochłonnie. Rzecz polega na tym, aby skopiować kilka fragmentów tekstur z sukni w miejsce gdzie brakuje detal, następnie odpowiednio mieszać warstwy, maskować, dodawać światła i przyciemniać.

Na pewno jest w sieci tutorial odnośnie tworzenia detali w przepalonych miejscach (nawet pamiętam, że przykładowym zdjęciem był wełniany biały sweterek), ale gdzie to było, to w tej chwili nie mogę powiedzieć. Jak znajdę to podam link.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.10.2010, 03:00:51 »

burnem na kopii warstwy. Ale nie wiem jaki bylby odpowiednik w gimpie.
Inna sprawa ze to bedzie nienaturalnie wygladac.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 31.10.2010, 17:01:23 »

A żeby w przyszłości uniknąć takich problemów, to robić sobie EV-bracketing i zwracać uwagę na histogram;)
Zapisane

Huggis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 31.10.2010, 17:15:30 »

ja użył bym odpowiedniego filtru  nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi czy to ma być ciemniejsze czy ma być efekt zdjęcia.ja zrozumiałem że to ma być ciemniejsze , zaznacz obszar w którym chcesz by było cimniejsze i pobalansuj (o ile jest takie słowo)z kolorami w menu i może uzyskasz pożądany efekt   Mrugnięcie
Zapisane




kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 01.11.2010, 15:58:16 »

@Huggis: Chodzi o to, że zdjęcie w oryginale było przepalone, ktoś ściągnął 255 na krzywych i została szara plama pozbawiona detali. Czyli chodzi o przywrócenie detali na sukni.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeFotografia i obróbka zdjęćWątek: spalenie zdjęcia
Skocz do: