Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak z butelki zrobić render?  (Przeczytany 56741 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« : 13.06.2007, 12:40:14 »

Witam. W tym tucie przedstawię jak zrobić realistyczny render z butelki znalezionej np. w Google.



Adres strony GOOGLE na której butelki można znaleźć - KLIKNIJ TU


1. Nie będę tłumaczyć jak wyciąć render bo o tym mówi TUT GANDALFI.
Po wycięciu widzimy to:



Taka butelka wstawiona na obrazek nie będzie realistyczna z powodu braku przeźroczytsości, dlatego można przeczytać mój tutorial.

2. Zaznaczamy środek butelki narzedziem "Ścieżki", jednak omijamy denko:



3. Tworzymy z tej ścieżki zaznaczenie.



4. Najpuerw Zaznaczenie>Zaokrągl z parametrami 5,000 potem Zaznaczenie>Oderwij



5. Warstwę oderwaną ustawiamy na krycia ok. 50. Zakotwiczamy.



6. Zaznaczamy ścieżkami tym razem denko. Tworzymy ze ścieżki zaznaczenie i wybieramy opcje Zaznaczenie > Zaokrągl o 5,000 px. Ponownie odrywamy zaznaczenie (Zaznaczenie>Oderwij) i zmniejszamy krycie do 75 % (dno butelki jest grubsze i mniej przezroczyste). Zakotwiczamy warstwę.



7. Zapisujemy butelkę w formacie *.png, żeby można było uchwycić odcienie przezroczystości. Plik>Zapisz jako...



"Zapisz kolor tła" ma być odznaczone.

8. To jest efekt:



I to jest przykład na jakimś rysunku. Gdyby tylko jakoś lepiej stała to by wyglądało super. I jakby jeszcze butelkę zmniejszyć to byłoby extra, ale mi się nie chciało, a trzeba przyznać. Efekt realistyczny.



Dziękuję za przeczytanie tuta Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 14.06.2007, 14:56:23 wysłane przez dzialo9 » Zapisane

damian667
Gość
« Odpowiedz #1 : 03.01.2008, 21:13:26 »

Można by też użyć zmiany kolory (tutaj białego) w alfę, potem na warstwie pod spodem poprawic białem korek od buteli i wkleic na jakies zdjecie. A wygladało by to mniej więcej tak:
Zapisane
Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.01.2008, 22:38:32 »

Zawsze robiłem Damian tak jak Ty. Mrugnięcie Tyle, że poprawiałem kanał alfa pędzlami, plus dorzucałem starą warstwę przezroczystą maską i wyciągałem szczegóły - korek, obrzeża itp. Kiedyś wycinałem w ten sposób okulary.
Zapisane

No brain, no pain.
vader1990
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


początkujący...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.01.2008, 17:19:02 »

ciekawe, ciekawe Mrugnięcie , ale twój efekt Damian też bardzo fajny. mógłbyś go po kolei opisać? taki mini tutek Mrugnięcie bo niestety niezabardzo to zrozumiałem :/ byłbym bardzo wdzięczny Uśmiech
pozdro
« Ostatnia zmiana: 04.01.2008, 17:30:19 wysłane przez vader1990 » Zapisane

damian667
Gość
« Odpowiedz #4 : 04.01.2008, 22:31:36 »

no mogłbym ale bez obrazków xd, a wiec:

1. Odpalamy obrazek w gimpie (ten z butelką)
2. Wybieramy Kolory->zmiana koloru w alfę i wyieramy kolor biały
3. Własnie uzykaliśmy prawie idealny render butelki, tylko że przezroczyste jest wszystko a nie tylko szklo, więć tworzymy nową przezroczysta warstwe pod tą z renderem butelki.
4. Teraz trzeba wybrać jakiś mały i najlepiej miękki pędzel i kolor biały, poczym "poprawić" korek od butelki na tej warstwie pod spodem tak żeby wygądał jak na zdjęciu wsadowym.
5. teraz łączymy warstwy Obraz->połącz widoczne warstwy i mamy render butelki, która możemy wkleić na dzjęcie.Możną jeszcze bialym poprawić krawędzie czy dno jak sie komuś podoba, a lbo potem dorobić ciń czy coś żeby wyglądalo jeszcze bardziej realistycznie.

Myślę,że teraz jest wmiare jasno choć tutoriali pisać nie umiem, no ale to nie jest trudne do zrobienia, trzeba tylko kliknąc kilka razy i przydaje sie tablet do poprawiania korka Uśmiech
Zapisane
vader1990
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


początkujący...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05.01.2008, 12:35:35 »

thx bardzo Mrugnięcie właśnie o to mi chodziło Mrugnięcie pozdro
Zapisane

smolawl
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.03.2008, 11:11:19 »

Oto mój sposób otóż zrobiłem tak jak zalecał damian667 tylko z tą różnicą że zrobiłem kopię nieprzeźroczystego  renderu i ustawiłem w jednym kolor na kanał alfa a w drugim zmniejszyłem krycie oczywiście można próbować z ilością warstw. Ponadto zaznaczyłem korek ścieżkami zwiększyłem zaznaczenie o 1piksel i za pomocą funkcji jasność i kontrast rozjaśniłem korek wedle moich upodobań laugh

Zapisane

Qrna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


sintel


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.12.2009, 00:25:46 »

taaaa, zdecydowanie sposób zależy od tła, na jakim znalazło sie butelkę. Efekt: http://dl.dropbox.com/u/1194920/renderekibutelka10vy2.png
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeTutoriale do poprawyWątek: Jak z butelki zrobić render?
Skocz do: