Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Malowanie zdjęcia  (Przeczytany 6722 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
geralt95
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

geralt95


Zobacz profil
« : 27.10.2010, 14:21:04 »

Witam. Mam pytanie jak uzyskać taki efekt http://nucha.flog.pl/wpis/1845744/lisc-klonu tzn chodzi mi o to, aby liść pozostał w takim kolorze, a reszta część zdjęcia zmieniła swoją barwę. Fajnie też by było gdyby dało radę rozmazać tak tło. Akurat przy tym zdjęciu myślę, że jest to efekt uzyskany dzięki obiektywowi, ale czuję, że da się uzyskać podobne efekty w gimpie. Pomożecie?  Uśmiech
Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 27.10.2010, 15:39:51 »

Tonujesz zdjęcie w chłodnych kolorach (tutorial znajdziesz na forum) przy czym kopiujesz oryginalną warstwę na samą górę i maskujesz tło, tak żeby liść został oryginalny, a reszta stonowana.

Do rozmazywania tła jest kilka narzędzi, jest też tutorial pt "cyfrowy bokeh", acz nie wydaje mi się, aby udało się wiernie stworzyć bokeh jakiegoś tam obiektywu. Jeśli masz możliwość regulacji przysłony w aparacie, to największy bokeh osiągniesz przy najmocniej otwartej przysłonie.
Zapisane

geralt95
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

geralt95


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.10.2010, 16:24:24 »

Tonujesz zdjęcie w chłodnych kolorach (tutorial znajdziesz na forum) przy czym kopiujesz oryginalną warstwę na samą górę i maskujesz tło, tak żeby liść został oryginalny, a reszta stonowana.

A mógł byś mi wysłać tego tutoriala, bo nie moge znalezc?
Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 27.10.2010, 18:13:06 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,31633.0.html
Zapisane





geralt95
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

geralt95


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.10.2010, 20:29:02 »

NIestety to nie to
Załączę teraz zdjęcie, któro chce przerobić na coś takiego http://nucha.flog.pl/wpis/1845744/lisc-klonu

Jeeli ktoś wie jak to zrobić proszę o kontak na gg:10017606 lub tu


* DSCF6076.JPG (433.7 KB, 1308x1744 - wyświetlony 463 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 29.10.2010, 08:19:21 »

To zdjęcie do którego się odwołujesz powstało prawdopodobnie w wyniku przemyślanego użycia czegoś co nazywa się balansem bieli i da się to zrobić za pomocą samego aparatu cyfrowego o ile ten udostępnia opcję ręcznego ustawienia balansu bieli. Na zdjęciach wtedy powstają różne ciekawe przebarwienia, np. co było zielone może być niebieskie lub fioletowe w zależności od ustawienia balansu bieli. Robiłem kiedyś takie zdjęcia choć efekt w moim przypadku nie był zadowalający aczkolwiek chyba powrócę do próby wykonania zdjęć tą techniką.
Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29.10.2010, 16:11:20 »

No to masz:


Jak chcesz plik XCF, żeby zobaczyć jak to jest zrobione, to daj maila na PW.

EDIT: Aha, robiłem na bazie wiedzy zawartej w tych dwóch tutach, które podałem wcześniej.
Zapisane

bartekx
Gość
« Odpowiedz #7 : 29.10.2010, 19:29:26 »

Jeśli chcesz efekt jeszcze bardziej zbliżony do oryginału, to na xcf'ie kaef'a tło lekko rozmaż i pobaw się na nim narzędziem barwienie (rób to na oddzielnej warstwie i zmniejsz później jej krycie). Dołączam od siebie stworzony kiedyś przeze mnie pędzel efektu bokech (najlepsze ustawienia dla tego pędzla to: "tryb-wartość i krycie-50%" albo "tryb-miękkie światło i krycie-100%" ; to zależy od zdjęcia)

* bokeh2.gbr (44.34 KB - pobrany 242 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeFotografia i obróbka zdjęćWątek: Malowanie zdjęcia
Skocz do: