Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sklep z przedmiotami  (Przeczytany 17924 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« : 28.09.2010, 18:56:17 »

Myślę nad zrobieniem w mieście specjalnego targu/sklepu, gdzie będzie można kupować/sprzedawać przedmioty.

Aktualnie w obiegu są tylko łódki. Ale myślę, że można umożliwić wprowadzanie patentu na przedmiot (cena np 150PL) wrzucasz grafikę np.
i będzie można kupować dany produkt, a kasę dostaje autor patentu.

Ogólny zamysł, czekam na jakieś pomysły. Nie wiem kiedy będę miał czas na wykonanie projektu.
Zapisane

Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.10.2010, 18:10:31 »

Popieram tylko problem pojawił by się gdyby ludzie zakładali konta by kupować przedmioty. Mrugnięcie
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.10.2010, 18:13:29 »

Jak można kupić łódkę, to i samochód/motor/rower. W czymś a'al IKEA meble ogrodowe.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.10.2010, 18:20:04 »

Popieram tylko problem pojawił by się gdyby ludzie zakładali konta by kupować przedmioty. Mrugnięcie
Można dać możliwość kupowania tylko jak ma się ponad 1000PL
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 08.10.2010, 15:09:01 »

Popieram tylko problem pojawił by się gdyby ludzie zakładali konta by kupować przedmioty. Mrugnięcie
Można dać możliwość kupowania tylko jak ma się ponad 1000PL

Lub np. przynajmniej 1 puzzel w mieście.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.10.2010, 17:20:48 »

Lub np. przynajmniej 1 puzzel w mieście.
To by było zbyt łatwe do obejścia. ;]
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 09.10.2010, 21:08:34 »

No to 5 puzzli, zaakceptowanych OFC. ;-)
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 10.10.2010, 16:44:16 »

Ilość puzzli bardzo łatwo obejść, a ci którzy są aktywni, a mają 2-3 puzzle specjalnie nie będą robić dla kupowania. Bardzo dobre rozwiązanie to od 1000 można wydawać, bardziej korci mnie jednak pytanie po co ktoś miałby kupować coś, bo ja np. nie mam żadnej łódki. Mogli byśmy podzielić przedmioty na funkcje np. kupujesz samochód i dostajesz jakąś funkcje, kupujesz łódkę dostajesz funkcje. Twórca przedmiotu wybierał by z listy.

Tylko trzeba by mieć czas na napisanie tych funkcji/czy opcji. Czas i pomysł.

Ja tworze przedmiot Gazeta "ThePixel's" > wstawiam funkcje "Do oglądania." i robię obrazek z gazetą i obrazek 200x200px do 8kb ktoś kupuje i może zobaczyć jej treść, a tam instrukcja ta sama funkcja "Do oglądania" robię Obraz "Magic" ktoś widzi ikonę po kupieniu obraz nie mówiąc już o mini filmach w gifach. ;]

Też nie chce zabijać chęci naszego programisty. Mrugnięcie

Póki pomysł na przedmioty jest w fazie wymyślania mógłbyś za to dodać jak masz chęci:
- Sprawdzanie wielkości puzzli przy dodawaniu edytowaniu propozycji żeby np. przy 13KB wywalał że za duży i przy wymiarach nie 150x150, że nie wymiarowe te dane bierze żeby pokazywać więc myślę że to kwestia do 15 linijek. Uśmiech

Ja pomysł z przedmiotami popieram z 101%, bo chętniej bym zrobił GPT czymś bardziej grywalnym, nie koniecznie, że jak nie kupisz jedzenia to zdychasz ale żeby była większa interakcja ludzi i żeby ludzie mogli rywalizować nie tylko w puzzlach może np. uruchomić giełdę? ;]
« Ostatnia zmiana: 10.10.2010, 16:57:23 wysłane przez Deykun » Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10.10.2010, 17:44:17 »

...bo chętniej bym zrobił GPT czymś bardziej grywalnym, nie koniecznie, że jak nie kupisz jedzenia to zdychasz ale żeby była większa interakcja ludzi i żeby ludzie mogli rywalizować nie tylko w puzzlach może np. uruchomić giełdę? ;]
No ja też miałem taki zamysł, ale po tym jak okazało się, że tydzień nie ma 8 dni, a doba 32 godzin to stwierdzam, że jednak mało czasu mi zostało na programowanie GPT.

Co prawda dostałem kilka propozycji pomocy przy GPT przy programowaniu, ale odrzuciłem, ponieważ były to osoby, które były nowe na forum i obawiałem się przed oddaniem kodu źródłowego miasta.

Temat powstał, żebyśmy obgadali cały zamysł, żeby później nic nie będzie trzeba było poprawiać bo nie mam czasu na poprawki.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 14.10.2010, 18:13:05 »

Lub np. przynajmniej 1 puzzel w mieście.
To by było zbyt łatwe do obejścia. ;]

W jaki niby sposób? Czy ktoś potrafi pominąć akceptację moderatorską i wcisnąć swój puzzel cichaczem do miasta?
Poza tym chcecie sprzedawać łódki i inne pierdoły jedynie miejskiej burżuazji? Każdy zaawansowany pikselarz (czyli np. ktoś, kto ma już w mieście minimum 5 puzzli) sam sobie wszystko zrobi.
Osoba, która ma już w mieście choćby swój 1 puzzel - już jest pełnoprawnym "mieszkańcem" miasta. A jeśli chcesz dać możliwość sprzedawania takich przedmiotów jedynie wąskiemu gronu mieszkańców, to z całym szacunkiem, ale cały pomysł mija się z celem.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 14.10.2010, 19:17:06 »

W jaki niby sposób? Czy ktoś potrafi pominąć akceptację moderatorską i wcisnąć swój puzzel cichaczem do miasta?
Poza tym chcecie sprzedawać łódki i inne pierdoły jedynie miejskiej burżuazji? Każdy zaawansowany pikselarz (czyli np. ktoś, kto ma już w mieście minimum 5 puzzli) sam sobie wszystko zrobi.
Osoba, która ma już w mieście choćby swój 1 puzzel - już jest pełnoprawnym "mieszkańcem" miasta. A jeśli chcesz dać możliwość sprzedawania takich przedmiotów jedynie wąskiemu gronu mieszkańców, to z całym szacunkiem, ale cały pomysł mija się z celem.

Ja nie popieram pomysłu z jednym puzzlem, tak samo jak z pięcioma jestem za tym by móc wydawać jak się ma powyżej 1000.

Plusy:
 - Ktoś kto ma 20 puzzli nie zrobi drugiego konta z 5 żeby na nich zarobić 1000 i mieć razem 2000 z 1000 na start kupuje wtedy od swojego prawdziwego konta i zarabia 2000, a nie 1000.
 - Teraz jest konkurs gdzie można wygrać nie mając puzzli masz wtedy 1100 bez puzzla, ktoś jest aktywny i może kupować.

Minusy:
 - Są osoby które mimo 3 puzzli mają poniżej 1000

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Edit
Tak myślę, że rozwiązanie min. 1-2 puzzel albo powyżej 1000 nie jest złe.
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 08.11.2010, 21:48:37 »

Projekt jest w fazie już ścisłego projektowania. W mieście będzie kilka sklepów (salon samochodów, targ itd.) w każdym będzie można dodać propozycję swojego przedmiotu, przy czym będzie zapłacić. (100 + 2 * cena wybrana przez twórcę przedmiotu)

Później taki przedmiot musi zostać zaakceptowany przez administrację. Jeśli to nastąpi będzie on dostępny do zakupu.

80% ceny zarabia twórca przedmiotu
10% ceny zarabia właściciel puzzla na którym jest dany sklep

Oczywiście jak ktoś sobie kupi jakiś przedmiot to będzie on wyświetlany w profilu. Na razie nie będzie jeszcze możliwości korzystania z przedmiotów, ale później skrypt zostanie rozszerzony o tą opcję pewnie.

Jakieś pytania lub sugestie? :>
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08.11.2010, 22:08:53 »

Jedna sugestia, aby grafiki były jakoś chronione, bo zrobić im print skrina i wyciąć to co niepotrzebne tak trochę mija się z celem. Moglibyście zrobić coś na zasadzie patentów na przedmioty. Kto ma patent, może go użyć w swoich puzlach, kto go nie ma, nie może i jego puzel na 100% nie zostanie dopuszczony, jak użyje przedmiotu bez patentu.
Jak tak dalej pójdzie, powstanie nowa gra online (:
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 14.11.2010, 17:09:10 »

Skrypt skończony!

Teraz czas na jego wprowadzenie:

Potrzebne są opisy wejść do budynków:
Market: http://town.gimpuj.info/index.php?act=puzzel&id=148
Biblioteka: http://town.gimpuj.info/index.php?act=puzzel&id=172
Skup łódek: http://town.gimpuj.info/index.php?act=puzzel&id=74

Poza tym ikony przedmiotów do budynków:
- Bar (np. piwo)
- Skup łódek
- Market

Rozmiar 90x90px. Nie muszą być izometryczne, nie muszą mieć skali miasta, ale muszą być wykonane metodą PixelArt.

Ktoś się podejmuje? Chichot Pisać w tym wątku! Oczywiście skapnie wam trochę PikseLeonów za dobrą robotę Uśmiech

W razie pytań też tu walić!

EDIT:
Cytuj
<Pevel> ja mogę opracować opisy wejść do budynków żeby w mieście panowała jedność stylu d;
« Ostatnia zmiana: 14.11.2010, 17:29:44 wysłane przez DaFFy » Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: Sklep z przedmiotami
Skocz do: