Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 17
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: C4D Signature Tutorial  (Przeczytany 213832 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« : 10.06.2007, 11:38:56 »



Opracowanie: Sheep
Wersja Tekstowa: Cawz
Poziom trudności: średni





Witam! Postanowiłem przełożyć tutorial graficzny na tekstowy zmieniając przy tym parę rzeczy i mam nadzieję, że autor oryginalnego tutoriala nie będzie miał mi tego za złe.

Orange Point Słownik terminów graficznych do tutoriala C4D Signature Tutorial wykonanego przez Sheepa:
  • Gausować - jest to zwrot od filtru Rozmycie Gaussa
  • Burn Tool - odpowiednik dodawania światła metodą Gaussa
  • Blurowanie - inaczej Rozsmarowywanie
  • Świetliki - są to małe kropeczki, które "uzupełniają" naszą pracę. Pamiętamy, aby nie przesadzić z nadmierną ilością świetlików
  • Clipping Mask - jest to technika, której sie teraz często używa, a polega ona na:
Na nowej warstwie rysujemy brushami (pędzlami). Następnie klikamy PPM na tej warstwie z brushami i wybieramy opcję Kanał alfa na zaznaczenie.
Przechodzimy na warstwę ze stockiem lub renderem, klikamy Kopiuj. Tworzymy nową warstwę, wklejamy i przesuwamy tam, gdzie chcemy mieć te "kawałki". Na końcu usuwamy warstwę tą, na której poprzednio malowaliśmy pędzlami.

Orange Point Jak uzyskać tło C4D? - Aby uzyskać takie tło należy:
  • Wkleić C4D
  • Wymazać gumką z kryciem od 40% do 50% brzydkie efekty

Tutorial napisany w wersji GIMPa 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy Nowy dokument o wymiarach np. 360 x 120 px.



Lime Point 2. Wklejamy [Ctrl+V] render kilka razy, aby zakryć nową warstwę, a następnie gausujemy z opcjami około 100-150. Starajmy się tak układać render, aby już w tym momencie jaśniejsze fragmenty utworzyły nam "światło".



Lime Point 3. Wklejamy nasz render, tym razem tylko raz. Przemieszczamy (Przesunięcie Przesuwanie [M]) go tam, gdzie będzie nam pasował.



Lime Point 4. Tutaj musimy wykazać się twórczą inwencją. Będziemy wklejać C4D pod render, aż uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt tła. Radzę podzielić tę pracę na dwa etapy. Najpierw zająć się prawą lub lewą stroną, a potem przeciwną. Brzydkie dla nas efekty możemy wymazać gumką Gumka [Shift+E] na małym kryciu.



Lime Point 5. Znowu wklejamy C4D. Tym razem jednak nad renderem, żeby lekko zachodziły na niego z jednej strony. Jednym słowem wtapiamy go oraz nadajemy sygnaturze głębię.



Lime Point 6. Czas na światło i przyciemnianie boków. Czasami brakuje pracy świetlików czy clipping maski. W tym przypadku zabrakło mi świetlików, które zblurowałem dla ładnego efektu.



Lime Point 7. Jeżeli twoja sygnaturka ma mdłe kolory, to wykonujemy następujące czynności:
  • Zapisujemy ją w formacie .xcf, a następnie w .png
  • Zamykamy naszą sygnaturkę z warstwami i otwieramy w formacie .png
  • Wchodzimy w: Kolory -> Jasność i kontrast i ustawiamy tak, żeby było jak najlepiej

Lime Point 8. To już prawie koniec. Zostało nam jeszcze dodanie ramki, napisu oraz końcowe poprawki.



Lime Point Koniec



Inne efekty końcowe uzyskane z pomocą tutoriala:




Orange Point Materiały:
  • Render:
http://planetrenders.net/renders/albums/userpics/47607/mehemwowrequest.png
  • Paczka C4D (di3go):
http://rapidshare.com/files/32248224/C4D.zip
  • Pół-pośredni link do renderów Język (na samym dole są):
http://planetrenders.net/renders/thumbnails.php?album=search&cat=0&page=2
Jeżeli komuś się link nie otwiera, to wchodzimy na stronę www.planetrenders.net, a następnie wpisujemy w wyszukiwarkę słowo "wow" i szukamy. Uśmiech



« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 12:31:54 wysłane przez ƥevel » Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
tuutay
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika


Stuningowany na zawsze. ^_*


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.06.2007, 12:57:43 »

Mój ołt :
Zapisane

Coś nowego:
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.06.2007, 13:57:11 »

Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.06.2007, 14:50:09 »

Hehe  Sheep mordko pracowita Chichot swietnie Uśmiech
powiedzmy ze o taki dodatek mniej wiecej mi chodzilo ;-)

zmien "przywiera" --> powinno byc chbya  przybiera Uśmiech
 
mam troche nauki jeszcze i powtarzania wiec wybacz, ale nie skomentuje dokladnie formy slowniczka Chichot dobrze ze napisales pol zartem pol serio Uśmiech naprawde ciekawie to bedzie wygladac.

Moge miec malenka prosbe? Kilka linkow do "podstawowych" efektow mozesz dac, pewnie sa w dziale tutoriali, mozesz odniesc sie chocby do innej pracy sygnaturkowej gdzie na przyklad na obrazku pokazane jest jak zrobic swiatlo Uśmiech wies ze strzalkami i takimi bajerami Uśmiech detalicznie opisane.
mozesz tez do swojego slowniczka dolaczyc takze mini slownik wizualny czyli po obrazku do danego efektu [biala krope namazana na warstwie a [potem na obrazku "po"  rozmazana krope  -- w zaleznosci od kolory bedzie to cien/swiatlo]

Niewiele wspominales o trybach warstw chyba... a to tez sugestia dla nowicjusza zeby sprawdzic z czym to sie ije i co mozna uzyskac :-)

Legenda slowniczka wesola naprawde Uśmiech ale troche techcznie moglbys dodac komentarzy np. do swietlikow ze to kropki [okragly brush] nastepnie rozmyty troche Gaussem i mniejsza kropke na srodku mozna postawic [opcjonalnie] Uśmiech Lub cos w tym stylu.

Generalnie za tutorial i Twoja wspolpracy oraz elastyczne podejscie Uśmiech dostajesz 9+ Uśmiech


p.s,
sorry za chaotyczna forme, pisze z doskoku Smutny
Zapisane
Mucosolvan
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Mucosolvan


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.06.2007, 13:23:19 »

Swietny tut! , chciałbym Cie prosic zebys udostepnil link do tego renderka z ktorego robiles ta sygne....szukalem ale zadnego fajnego nie znalazlem :/ i jeszcze jedno pytanko jak zrobiles te swietliki?
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.06.2007, 14:29:49 »

Oj no widzisz nie napisałem Smutny Poprawie to jutro a może nawet jeszcze dzisiaj. Robi się malując na nowej warstwie pędzlem podstawowym ( kropka o rozmiarze 3 px ). A potem blurujesz jak w słowniczku napisałem.

Render którego ja użyłem: http://planetrenders.net/renders/albums/userpics/47607/mehemwowrequest.png

Inny render który pasuje:
http://planetrenders.net/renders/albums/userpics/91511/tauren.PNG
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
patryklks1
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.06.2007, 17:29:13 »

Mowiłem ze mi nie wyjdzie Zawstydzony

« Ostatnia zmiana: 11.06.2007, 19:20:10 wysłane przez patryklks1 » Zapisane

Czytaj regulamin
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.06.2007, 19:28:48 »

"Bliźniacza" do mojej Język Ale nie jest źle Mrugnięcie Ramka za gruba, za słaba zabawa z kontrastem i za słabo przyciemnione boki i światło też leży. Czyli jedyne błędy popełniłeś przy światło cieniu i kolorkach. Napisu nie omawiam  Buzia na kłódkę
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
CirSs
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika


Ciagly rozwoj...


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 12.06.2007, 21:02:44 »

Dobra mistrzu.
Tutek bardzo fajny. Baa, outcoma zapodam nawet:]




V2

« Ostatnia zmiana: 12.06.2007, 21:14:24 wysłane przez CirSs » Zapisane


patryklks1
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.06.2007, 21:29:49 »

Tut mi sie tak spodobal... ze chcialem zrobic cos nowego xD moze to bedzie troche lepsze....

Zapisane

Czytaj regulamin
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.06.2007, 11:34:24 »

Cirs, bardzo fajny wynik. Nie podobają mi się jedynie kolorki Mrugnięcie Ale to kwestia gustu.
Patryk, pracka też mi się podoba, ale (zawsze ale Język) wycinek twarzy nie potrzebny i za bardzo przyciemniona lewa strona.

Dziękuje wszytstkim za swoje ałtkomiki Język
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Devil_Goku
Nowicjusz

Reputacja: 5 Offline Offline

GIMP: 2.3
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Devil_Goku


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 13.06.2007, 19:10:18 »

tu mój outcome :Uśmiech
Zapisane

Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 14.06.2007, 09:19:43 »

Nie mogłem sie powstrzymać przed przerobieniem tutka jeszcze raz:



Zapisane
Szyszoux
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 142
Galeria Użytkownika


Ojciec Dyrektor


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 14.06.2007, 12:53:54 »

Mógłbym dostać jakieś porady? Bo mi outcoma nie wyszła:

Nie wiedziałem co zrobić z tymi c4d więc ustawiałem niektórych miękkie światło a innych wypalanie.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 17
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: C4D Signature Tutorial
Skocz do: