Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 4 5 [6]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: popielniczka Ena :D  (Przeczytany 50255 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 10.02.2014, 23:52:10 »

Zgadza się, moje doświadczenie z robieniem zdjęć jest znikome. Dlatego po żarcie dodałam uśmiech, żeby moja wypowiedź nie była odebrana jak próba podważenia znaczenia całego przygotowania do zdjęcia, ustawienia światła, dobrania soczewek czy obiektywów czy co jeszcze się dobiera, chyba lampy błyskowe?
Nie będę się spierać z teorią o podglądactwie, bo negowałabym sukces serwisów społecznościowych.
W mojej opinii, a tylko taką mam zamiar wyrażaćw swoich postach, zdjęcia portretowe, gdzie model jest całkiem "skupiony" na momencie uwiecznienia zdjęcia, muszą uchwycić coś bardziej intensywnego... zdjęcie tego mężczyzny jest bliżej tego, co uważam za interesujące, a zdjęcie dziewczyny jest z podtekstem, który mi nie przypada do gustu.
Pozdrawiam
Zapisane
lauryenn
Gość
« Odpowiedz #71 : 11.02.2014, 16:32:06 »


Co do pierwszego : nie myslalaś/myślałeś o doswietleniu prawej strony modela jakąś blendą? Jak dla mnie nieco za ciemno tam, zwłaszcze na jasnym tle. Drigie do mnie jakos nie przemawia, ale technicznie lepsze od poprzedniego.
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 15.02.2014, 11:21:47 »

a zdjęcie dziewczyny jest z podtekstem, który mi nie przypada do gustu.

Takie zdjęcia tez przychodzi robić - a kontekst bywa różny tak jak i zamówienia.

Co do pierwszego : nie myslalaś/myślałeś o doswietleniu prawej strony modela jakąś blendą? Jak dla mnie nieco za ciemno tam, zwłaszcze na jasnym tle.
Celowy zabieg - nie jest za ciemno - jeśli widzisz tam czerń to monitor do kalibracji ;p i po rysach widać działanie blendy - mocniejsze doswietlanie splaszczyloby, a zalezalo mi na takim "uprzestrzennieniu" twarzy i uwypukleniu rysow. Jasne tlo także celowo - ciemne zmieniłoby klimat zdjecia na jakis taki "bandycki" portret.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: 1 ... 4 5 [6]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: popielniczka Ena :D
Skocz do: