Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Render by bzykotron  (Przeczytany 3876 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« : 05.09.2010, 16:29:56 »

Mój pierwszy render, a tym samym pierwsza poważna (mam nadzieję że taka właśnie jest) praca w GIMPie.



Wykonana na podstawie: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1219.0.html
Oryginał: http://www.joemonster.org/i/an/disneybad003.jpg
Bardzo proszę o oceny i komentarze.
Zapisane
SmoFex
Gość
« Odpowiedz #1 : 05.09.2010, 18:15:06 »

No nie miałeś ciężkiego tła, ale jest całkiem całkiem.
Zapisane
JacobDonut
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 178
Galeria Użytkownika


Oh Yeah!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 05.09.2010, 18:47:45 »

Tło jak napisał mój przedmówca, co prawda nie było ciężkie, ale render jak na pierwszy dobrze wycięty. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Uśmiech
Zapisane
bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.09.2010, 08:30:00 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi, mam też prośbę o wskazanie ewentualnych błędów i niedociągnięć oraz propozycję ich usunięcia, to moje pierwsze działania w GIMPie i nie chciałbym się nauczyć robić czegoś byle jak.

Tu jest druga praca:



Wiem, że włosy wymagają poprawy - i tu zastanawiam się jak to zrobić, bo to co wygląda na białe to tak naprawdę bardzo blady odcień barwy włosów - czy wyciąć to całkowicie (wtedy znikną te zwisające kosmyki) czy może wziąć kolor z innej części włosów i dobarwić je jakoś z częściowym kryciem, aby uzyskać podobny odcień do reszty.
Są też jakieś dziwne białe plamy przy strzałach i kołczanie, no i dwa mankamenty, które jeszcze sam dostrzegam to cięciwa łuku (taka ząbkowana wyszła) i strzała, którą w okolicach grotu źle wyciąłem.
Zapisane
JacobDonut
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 178
Galeria Użytkownika


Oh Yeah!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 06.09.2010, 17:03:35 »

Praktycznie tak samo jak w pierwszej pracy. Co do włosów to widać to tylko na czarnym tle. Nie bardzo znam się na wycinaniu włosów, ale może pomóć ci ten tutorial. Mrugnięcie

BTW - wycinałeś ścieżkami?
Zapisane
bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.09.2010, 17:48:46 »

Wycinałem oba ścieżkami, w drugim przypadku kombinowałem z zaznaczeniem barwy białej, ale było to bardzo niedokładne z uwagi na piksele "krańcowe" obrazka, które przy widoku 100% wyglądały na białe a w rzeczywistości były bardzo bladymi odcieniami, więc wróciłem do ścieżek.
Dzięki za tutka pewnie niedługo z niego skorzystam, chociaż nie w pełni rozumiem co tam się dzieje, ale po obejrzeniu kilka razy i przerobieniu materiału powinienem załapać.

Miałem też zapytać czy są jakieś "zautomatyzowane" sposoby na pozbycie się tych niechcianych, ostatnich / "krańcowych" - bladych / wybarwionych / przebarwionych pikseli obrazka? To pewnie temat bardziej na pomocną dłoń, ale może jest na tyle prosty, że nie warto zakładać kolejnego wątku?

PS. Przepraszam za pisanie kilku określeń jednej rzeczy, ale nie jestem zaznajomiony jeszcze ze słownikiem branżowym a chciałbym być w miarę zrozumiały Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRendery (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Render by bzykotron
Skocz do: