Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wakacyjna Liga 2010 - Półfinał B  (Przeczytany 11939 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 31.08.2010, 14:59:31 »

Tematem jest ulotka reklamowa nowo otwartej pizzerii. Wszystkie wytyczne można znaleźć w wątku "Ogłoszenia i tematy".
Niektórzy będą musieli powiększyć prace aby zobaczyć je w najlepszej jakości.

Głosowanie zostanie zakończone 7 września ok. godziny 20:00, lub po uzyskaniu 7 głosów przewagi przez jednego z zawodników.

A:
http://a.imageshack.us/img411/8470/ligafa.png

B:
http://www.gimpuj.info/replacement.png

Przypominam, że głos należy uzasadnić i zaznaczyć kolorem (nie czerwonym) lub pogrubieniem.

A: 0
B: 0
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 18:06:55 wysłane przez Sooly » Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 31.08.2010, 16:54:37 »

A: 0 - Kolor tła jest spoko, ale to tyle plusów. Kolory w logo w ogóle nie pasują do siebie i do tła. Za duża czcionka w treści. Całość bardzo niepewnie wygląda.
B: 1 - Zdecydowanie za jasno, ale praca trzyma poziom. Nie odpowiada mi jedynie kolorystyka, no i w sumie logo również mogło by być lepsze.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Dakuś
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 430
Galeria Użytkownika


Niepoprawny frytkożerca


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.08.2010, 17:39:19 »

A:0 - ładne tło, ale nie podoba mi się czcionka i logo. Kolory też zbytnio nie pasują.
B:2 - Praca na poziomie, ale jak powiedział Cloud jest za jasno. Za to lepsza czcionka i ogólnie ładniej wygląda.


// Sooly: Zaznaczamy głos.
//Dakuś: nie wiem czemu zapomniałem ;*
// Sooly: Fuuuuj! ; )
« Ostatnia zmiana: 01.09.2010, 18:02:08 wysłane przez Sooly » Zapisane


Piterski+
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 82
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.08.2010, 18:08:08 »

A: 1 Może mniejsza ale lepsza. Znaczek spartaczyłes a konkretnie tylko to niebieskie, poprostu niebieski z czerwonym brzydko wygląda. Reszta bardzo ładna.

B: 2 Może większa ale gorsza. Jakoś tak szczypie w oczy, menu wygląda bardziej jak sklepu w owocami morza.
Zapisane

Nightka
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 82
Galeria Użytkownika


Załoga Ośmiornicy


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 31.08.2010, 19:48:01 »

A: 2 Niebieski nie za bardzo tu pasuje, czcionkę można było zrobić lepszą. Poza tym praca jest przyjemna dla oka i przejrzysta.

B: 2 Jak dla mnie jest tu za dużo wszystkiego, lekko razi w oczy. (I powinno być "życzymy", ale to szczegół)
Zapisane

bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.09.2010, 10:53:52 »

A:3 Nazwa firmy jak już podkreślali inni jest mało czytelna (kolor), przydałaby się bardziej czytelna czcionka, szkoda że w pionowym tekście zabrakło polskich znaków, jednak ulotka jako całość zdecydowanie bardziej przyciąga uwagę, po mimo tych błędów które wypisałem, sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej i wzbudza zaufanie.
B:2 Ulotka sprawia wrażenie robionej na szybko, w jakimś edytorze tekstu. Ten niebieski jest dla mnie nieczytelny. Podoba mi się natomiast logo oraz te złote "muszelki".

Wybaczcie nie techniczną opinię.
Dodatkowo nie zamówiłbym w B po tekście "w dalsze rejony dowozimy za symboliczną opłatą"... "a ile to je?"

// Sooly: To samo co w drugiej grupie.
Cytuj
1. Głosy w bitwie może oddawać każdy uczestnik forum, który spędził na nim co najmniej miesiąc, lub też w opinii moderatora może to robić.

Jak zawsze zostawiam ze względu na sensowne uzasadnienie.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2010, 18:02:23 wysłane przez Sooly » Zapisane
kazalagupagu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.09.2010, 20:27:16 »

A:3W tej pracy podoba mi się tło i... to chyba tyle. Na minus jest czcionka oraz oklepany pomysł, wątpie że zamówie pizze bez wiedzy jakie składniki na niej są.

B:3Na plus tutaj jest nowy pomysł, ciekawa czcionka oraz logo, jest do tego duża, minusem jest to że jednak ta jasność daje się we znaki i mogloby być troszke lepiej ale plus leci tutaj
« Ostatnia zmiana: 01.09.2010, 20:38:08 wysłane przez Sooly » Zapisane

Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.09.2010, 20:10:23 »

Żadna praca nie powala, poziom jest wyrównany. Gdyby od jednej wziąć dbałość o szczegóły, od drugiej kolory, zmiksować to z pomysłem to może wyszłoby coś fajnego.

A:3 Na pierwszy rzut oka - spoko, ale dalej lepiej nie rzucać. Brakuje dodatków przy polskich znakach (takie cuś można ręcznie dorobić, jak czcionka nie ma polskich znaków), dokładnego adresu, niebieskość loga gryzie się z tłem, brak składników pizzy, i ogólnie czegoś co przyciągnęłoby klienta.
B:4 Oczywiście należy dodać tu fajne tło, poprawić logo i duży minus za "rzyczymy". Mimo wszytko wydaje się że więcej pracy tutaj włożono.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 08.09.2010, 17:10:21 »

Głosowanie zakończone zwycięstwem pracy B.
http://www.gimpuj.info/replacement.png
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaBitwy ligoweWątek: Wakacyjna Liga 2010 - Półfinał B
Skocz do: