Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje pierwsze prace  (Przeczytany 6931 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14.09.2010, 14:52:27 »

Cytuj
ze ramkę robimy wg własnego uznania więc robię takie jaki mi się podobają
Ramke i napisy to sie robi jak sie umie. jak sie nie umie jeszcze zrobic nielzej sigi to sie ramke opuszcza i napis - bo sie pewnie nie umie i sie szlifuje tutoriale do bolu.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.10.2010, 17:03:49 »

Ramkę i napisy umiem robić bo to nic trudnego, tylko że nie wychodzą mi takie jakie mogły by cię zachwycić... Wrzucam coś nowego powtórzyłem kilka tutoriali i oto wynik:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Zapisane
Promil
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika


Nudziarz-amator


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 01.10.2010, 17:12:03 »

Motocross, Pastarana i Archers. Te mi się jeszcze w miarę podobają. A reszta to w/g mnie tragedia. A pierwsza sygnatura, którą wstawiłeś to pomyślałem przez chwilę, że to jakiś żart...
Zapisane
baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 01.10.2010, 17:24:25 »

wiesz, dopiero zaczynam i uczę się, nie poświęcam na gimpa za dużo czasu. Tak ogólnie to wstawiam tu sygnatury żeby ktoś bardziej ogarnięty z gimpa napisał mi co z wtopieniem, czy tło nie jest za nudne nad czym warto popracować jeszcze a komentarze w stylu ale żal! itp. nic nie wniosą, z twojego postu nie doczytałem się żadnych konkretów, a co myślisz o ramkach i napisach, są lepsze niż w poprzednich sygnaturach?
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 01.10.2010, 17:40:25 »

Ramkę i napisy umiem robić bo to nic trudnego

Śmieszny jesteś. Nie umiesz robić kompletnie napisów ani ramek. Co do sygnatur, to tylko na widok pierwszej i drugiej nie podchodzi mi do gardła. Reszta jest fatalna po prsotu po całości.
Zapisane

baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 01.10.2010, 18:07:44 »

Ramkę i napisy umiem robić bo to nic trudnego

Śmieszny jesteś. Nie umiesz robić kompletnie napisów ani ramek. Co do sygnatur, to tylko na widok pierwszej i drugiej nie podchodzi mi do gardła. Reszta jest fatalna po prsotu po całości.


hehe ty też mnie rozbawiłeś, wyrwałeś kilka wyrazów ze zdania które całkowicie zmieniają sens mojej wypowiedzi, nie umiesz czytać ze zrozumieniem... Dodam tylko że w sygnaturach 1, 4, 5, 6,7 ramki są takie jak w tutorialach, w 3 nie zrobiłem czarnego obramowania na 1px. I jeszcze coś przeczytaj mój poprzedni post...
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 01.10.2010, 20:21:01 »

O mój Boże. Użyj mózgu.

Ziomioslaw: spokojnie...

Powiedziałeś, że umiesz robić napisy i ramki, chociaż są one słabe. Ale ty nie umiesz ich robić w ogóle. Zero. Super zrobiłeś jak w tutku. Tyle, że te tutki są przestarzałe, teraz już praktycznie nie robi się ramek, chyba, że w pracach takich jak ta: http://www.gimpuj.info/gallery/21278_21_09_10_3_16_58.png tzn w tym stylu(sory, że mój przykład, żeby nie było, że jestem zarozumiały, ale nie chciało mi się szukać więcej Chichot )Jedyna praca tutaj, w której jestem Ci w stanie podarować ramkę, to Pastrana. Jeszcze na chama ujdzie, ale generalnie nie powinno jej być, sam w tutku nie powinienem był jej nawet robić, ale tam pasowała. Nawet jak robisz ramkę w pracy z tutka, to ta Twoja praca jest inna, może pasować do niej inna ramka. Teraz napisy. Te napisy oddalone mocno od postaci to styl z roku 2007 gdzieś tak. Już dawno się tego nie robi. Napisy powinny być blisko postaci. To pierwszy minus, drugi to okropna jakość i pomysł na te napisy, takich prostych jedno linijkowych się nie robi już zazwyczaj. Z napisem trzeba pokombinować. Kolejny minus jest taki, że są one po prostu brzydkie i nie pasujące kompletnie do charakteru taga(czcionka). Kolejnym gigantycznym minusem Twoich prac są kolory. Albo mono, albo kompletna masakra z fatalnym doborem palety. Dalej nie wtopione albo brzydko wtopione rendery, które na dodatek bardzo słabo się prezentują. Dalej bardzo nudne, brzydkie tła(oprócz archera i motocross tam tło pasuje do klimatu)
Tak więc się nie rzucaj tylko pomyśl nad tym co napisałem i postaraj się to naprawić.
« Ostatnia zmiana: 01.10.2010, 21:45:49 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 01.10.2010, 21:08:23 »

widzisz ogarnąłeś trochę i od razu piszesz z sensem, na pewno wezmę pod uwagę twoje rady i ogólnie dzięki za tego posta, tylko że ja jak na razie tylko na tym forum urzęduję i tych nowoczesnych tutoriali to jest chyba mało, masz jakieś inne forum gdzie są właśnie tutoriale takie "nowocześniejsze" prócz tego z sygnatury? Druga sprawa, to czy napisy nadal mogą być mało czytelne czy już trzeba robić wyraźne?
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 02.10.2010, 10:15:19 »

Nie nie muszą być wyraźne strasznie. Mają się wpasowywyać w taga Mrugnięcie
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 03.10.2010, 16:03:18 »

archer najsensowniejszy, motocross juz niestety skopales.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 03.10.2010, 20:15:27 »

chodzi o ramkę czy ogólnie do kosza?
Zapisane
Krytyk
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 375
Galeria Użytkownika


Pozwól, że ubiorę cie jak torbę na paszę.


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 03.10.2010, 20:20:12 »

Cytuj
chodzi o ramkę czy ogólnie do kosza?

Do kosza.
Zapisane

Pomnóż siłę melodii i basu przez nieskończoność,
dodaj do tego głębie wieczności,
a otrzymasz zaledwie szczyptę tego, czym jest TRANCE...
baros93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 03.10.2010, 20:50:47 »

Cytuj
chodzi o ramkę czy ogólnie do kosza?

Do kosza.

no dobra panie krytyk, widzę że jakoś ubogo skomentowałeś... Apeluje po raz  kolejny; przeczytaj to co napisałem kilka postów wyżej o takich krótkich ale jakże dających do myślenia komentarzy,  jeszcze tak btw. szukałem jakichś nowszych tutoriali ale poza tym forum to nic ciekawego nie ma, (lub za słabo szukałem) więc jeśli znacie jeszcze strony z których mógłbym się czegoś nauczyć piszecie tu lub pw, a ciebie krytyk poprosił bym o rozwinięcie jeżeli byłbyś łaskaw, podobnie jak ten en piszcie coś od siebie jakiś uwagi itp!
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 03.10.2010, 20:56:46 »

Za słabo szukałeś.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje pierwsze prace
Skocz do: