Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: KaeF - galeria fotografii cyfrowej  (Przeczytany 17185 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 09.12.2010, 22:08:30 »

Zdjęcie_5 - Być może jest coś ciekawego za tą żółtą linią. Zdjecie 8:ludziska czekają,_może coś groźnego się wydarzy,_,a my sobie tylko popatrzymy.

« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:16:51 wysłane przez kaef » Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 10.12.2010, 22:50:11 »

Zdjęcie_2: jeżeli jest bez gimowania(?)_, to:ho,ho._Kiedyś pisałeś,e akceptujesz - 1 z 1500-set zrobionych przez siebie,_więc czekam._A tak w ogóle to na te zdjęcia co się tutaj wrzuca,_to:_RIVELAC_ja. (?)
« Ostatnia zmiana: 12.12.2010, 23:20:00 wysłane przez kaef » Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 12.12.2010, 04:36:28 »

@kon: Sorry, ale nie wiem co to jest "gimowanie".

A co do tego 1/1500... Skoro jesteś taki domyślny i obeznany, to powinieneś zauważyć na jakiej licencji publikuję tutaj moje zdjęcia. A publikuję na licencji CC, ponieważ nie wierzę w to, że "copyright" mnie uchroni. A więc idąc logicznym tokiem rozumowania, to trafiają tu prace, których szczególnie nie muszę trzymać przy sobie i mogę pozwolić innym na skopiowanie, bądź przerobienie na sygnaturę, bądź cokolwiek innego (z zastrzeżeniem wykorzystania komercyjnego ma się rozumieć).

Niestety prac, które przynoszą mi jakikolwiek dochód raczej nie zobaczysz. Nie publikuję ich nigdzie,acz wędrują w sieci po zamkniętej grupie osób, co do których mam pewność, że ich nigdzie nie opublikują.

To się nazywa szacunek do klienta i zgodność z umową.
A teraz powiedz gdzie te Twoje zdjęcia z Kieva? Czy może on służy do podpierania półki?

Btw: ostatnio święta portfel przycisnęły i chyba czas spieniężyć we wsi serię "local landscapes", a więc jakieś zdjęcie, albo dwa też pewnie stąd znikną.


EDIT:

// Skoro już umieściłem to zdjęcie w Tutorialu o przygotowaniu zdjęcia do publikacji, to równie dobrze mogę do tej galerii wrzucić:


8.
« Ostatnia zmiana: 15.12.2010, 23:21:56 wysłane przez kaef » Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 17.12.2010, 02:10:13 »

Ja się powtórzę - jest świetne. Kolory i kontrast perfekt, kadr też bdb. To wycinek kadru czy cały kadr? bo jeśli cały to naprawdę świetna robota.

« Ostatnia zmiana: 17.12.2010, 02:18:19 wysłane przez kaef » Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 17.12.2010, 02:19:13 »

Dzięki serdeczne. Mam z imprezy motocyklowej dobre 4GB zdjęć i czasami jak mi się nudzi, to w nich grzebię;)

To jest cały kadr, na dowód RAWa prosto z aparatu
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 17.12.2010, 02:27:31 »

Na słowo wierze nie musiałeś wrzucać Mrugnięcie

Jak wygrzebiesz coś ciekawego to się pochwal jeszcze bo ja na zlotach czasami się pojawiam jak jest w okolicy jakis ale jakos jeszcze nie trafiłem jakiegoś ciekawego kadru.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 17.12.2010, 02:48:42 »

Mówisz i masz. Kategoria "Humor":

9.
Ćwiczę panoramowanie i ćwiczę.. W końcu mi się udało i akurat jakiś cymbał musiał mi w kadrze stać.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 17.12.2010, 13:00:03 »

Wiesz tak patrzę i zauważyłem że świetnie Ci wychodzi praca z błyszczącymi elementami.
Może spróbuj zrobić jakąś reklamową fotografię? Wiesz no przedmiotu jakiegoś który będzie tak ładnie owinięty światłocieniem?
Kurcze coś mnie kusi żebyśmy może zrobili taki mały tutorial jak w warunkach ograniczonych możliwości lokalowych i sprzętowych zrobić dobre zdjęcie reklamowe produktu. Ja wiem że to mało komu się może przyda - ale z drugiej strony masa początkujących robi zdjęcia tego co ma pod ręką bo za ludzi sie wziąć na przykład nie ma odwagi/motywacji albo inny powód. A wiem, że takie zwykle pstrykanie przedmiotów szybko się nudzi. Więc może wyjdziemy naprzeciw potrzebom w ten sposób?
Tym bardziej o tym myślę ,bo ten temat od wyjaśniania jak zdjęcie powstało ma masę wyświetleń ale pytań ludzie nie zadają. Już mniejsza o powody (może nie umiemy tłumaczyć na szybko Język) - ale coś by należało zrobić skoro sami się nie zapytają - a widać, że szukają.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 18.12.2010, 01:00:09 »

Że packshoty robić? Ta, a później dostanę zlecenie i przez tydzień będę pstrykał beczki do oleju opałowego. A w życiu;)

Ty mógłbyś do serii GSF napisać kilka słów o korzystaniu z blendy np. Z jakimiś wykresami, technikaliami etc Mrugnięcie

Cytuj
świetnie Ci wychodzi praca z błyszczącymi elementami.

Rzecz polega na tym, że posiadam filtr polaryzacyjny. Ale to jeszcze nic. Wydaje mi się, że rozumiem jak on działa i wydaje mi się, że wiem jak z niego korzystać;) Bo mieć polara na obiektywie, a korzystać z polara na obiektywie, to dwa różne światy Język
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 18.12.2010, 11:06:41 »

Ano właśnie - mieć a umieć to dwie sprawy - ale umiesz Mrugnięcie

Blend nie używam, jak trzeba czasem było to pomogłem, bo cośtam pojęcia o tym mam. No ale ja Cie proszę co tu o blendach pisać - blenda to lustro w uproszczeniu. Używanie opiera się na wiedzy optycznej i odrobinie wyobraźni przestrzennej - nic więcej.

Oj no proszę Ciebie - zróbmy kurs packshotów! Nie będziesz robić beczek - no chyba ze będą dębowe z piwem a na nich odpowiednia przedstawicielka płci pięknej (np. Insekt - nie wróć nie insekt bo piwa by już nie było  laugh)
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 11.06.2011, 00:36:09 »

Z braku laku stara słit focia:P

PS: Nie traktujcie tego poważnie.Mrugnięcie
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : 11.06.2011, 00:40:26 »

Jaka słit focia. Jaki gangsta. Chichot
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: KaeF - galeria fotografii cyfrowej
Skocz do: