Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Giann - galeria zdjęć  (Przeczytany 26897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« : 07.08.2010, 13:41:30 »

Poniżej wstawiam 2 zdjęcia makro mojego autorstwa Chichot. Niestety nie posiadam lustrzanki ani żadnego lepszego sprzętu więc zdjęcia robiłam Canonem 'PowerShot A470',a efekt tego  jest jaki jest.

1.
2.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:29:11 wysłane przez Giann » Zapisane
Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.08.2010, 16:38:37 »

Kolejna roślinka. Zmieniłam lekko kolory.
Nie wiem czy dobrze wyszło, bo na fotografii za dobrze się nie znam , więc gdyby ktoś napisał co jest źle a co okej byłabym wdzięczna.

3.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:29:33 wysłane przez Giann » Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 11.08.2010, 22:33:07 »

Kolorystyka mi się podoba (mowa o ostatnim). Jeśli chcesz coś jeszcze pokombinować z tym, to podciągnij ostrość samego kwiatka, bo nie do końca chyba jest ostry i przekadruj, żeby nie był w środku kadru.

EDIT: Oj przepraszam. Spojrzałem na pełnym rozmiarze i jednak jest ostro na połowie kwiatka:D
Zapisane

Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.08.2010, 07:52:19 »

Wyostrzyć drugie pół?  Uśmiech 2
A co do kadrowania, to nie do końca rozumiem jak.

Tymczasem kolejna porcja makro i chyba ostatnia.
4.
5.

W pierwszym nic nie zmieniałam. ( Nie jest za bardzo "żarówiaste"?)
Co do drugiego to chyba źle skadrowałam, powinnam zostawić z prawej trochę miejsca.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:30:03 wysłane przez Giann » Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 12.08.2010, 14:57:40 »

No właśnie nie powinnaś z prawej zostawiać miejsca! Czytałaś świeży poradnik nt. trójpodziału kadru? Ogólnie na wszystkich jednak głębia ostrości jest za mała. Na choinie można się domyślić, że to igły. Na drugim nigdy bym się nie domyślił, że to koniczyna, gdyby nie tytuł. Postaraj się złapać więcej kwiatka w ostrości.

A czy jedynka żarówiasta? Lekko tak. Saturacja za mocna i chyba detale igieł przez to utraciłaś. Niestety jak obniżysz saturację, to już detale nie wrócą.

Ogólnie, to większą głębię ostrości potrzebujesz. Żeby cały motyw przewodni był ostry, a tło rozmazane. Wystarczy domknąć przysłonę o o,5, albo 1EV... Oczywiście jeśli Twój aparat oferuje możliwość zmiany ustawień.
Zapisane

Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29.08.2010, 16:14:07 »

Jedno z pierwszych zdjęć zrobionych nowym sprzętem i jedno z pierwszych portretowych. Siostra chyba mnie nie zabije, że wstawiłam jej zdjęcie Język. Czuję, że coś z kadrem nie tak.

6.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:30:15 wysłane przez Giann » Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29.08.2010, 16:31:40 »

Rzuć okiem na poradnik odnośnie trójpodziału. Zrób następną fotkę i skadruj tak, żeby umieścić oczy modelki w lewym górnym mocnym punkcie. Później będziemy dalej myśleć co poprawić:D Swoją drogą, to oczy ma przepiękne:D

A żeby siostra Cię nie zabiła, to musisz z nią podpisać Model Release Form. Wzory znajdziesz w necie. Wystarczy wpisać, że zastrzegasz sobie prawo do publikowania jej wizerunku w sieci na potrzeby własnej reklamy:D
Zapisane

Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07.09.2010, 21:19:07 »

Mam kilka portretów, lecz wstawić je będę mogła dopiero za miesiąc, a chyba nie chcecie słuchać gadki dlaczego. Po za tym trójpodział kadru jest dla mnie w jakimś tam stopniu czarną magią, staram się nad tym pracować, ale podczas robienia zdjęcia wylatuje mi to z głowy, lub efekt nie wychodzi tak, jakby się chciało. Trawa jest dla mnie łatwiejsza do skadrowania, chociaż błędy i tak są (tak jak wyżej pisałam- nie zwróciłam na uwagi na ten cały trójpodział). Chciałam złapać światło, gdy słońce zachodziło, a leżenie w jeansach na mokrej trawie nie jest za przyjazne, więc szybko się stamtąd wynosiłam.

7.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:30:22 wysłane przez Giann » Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 13.09.2010, 00:11:34 »

Ale co Ty!! Właśnie tarzanie się po glebie i w błocie, to jest największa frajda z fotografii przyrody. Później pokazujesz ludziom zdjęcie niespotykanego ptaszka, wszyscy widzą na nim ptaszka, a Ty widzisz odmrożone kolana, przemoknięte buty i zapalenie płuc następnego dnia:D

Jeśli zapominasz o trójpodziale podczas robienia zdjęć, to wrzuć fotkę do Gimpa i narzędzie kadrowanieKadrowanie. W opcjach narzędzia masz "prowadnice", a tam jedna trzecia i złoty podział. Wybierz na zdjęciu to, co miałoby być motywem przewodnim, i skadruj tak, aby umieścić Twój motyw na przecięciu linii. Jak zacznie Cię męczyć kadrowanie każdego zdjęcia w komputerze, to zaczniesz odruchowo kadrować aparatem:D

PS: Ochrzan musisz dostać. Dlaczego nie zgłosiłaś się do konkursu Miss PFUG? Mrugnięcie
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.09.2010, 08:17:03 »

Tak jak kaef napisał - ucz sie trojpodzialu przy obvrobce do tego jeszcze doloz ogladanie galerii tuzów starej i nowej fotografii i zacznie CI wchodzić to w krew.
Do tego poczytaj o balansie bieli i skoncz z AWB bo to jest wstyd jak cholera.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Giann
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika

Giann


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 23.09.2010, 20:20:07 »

8.
Zdjęcie na hop-siup, możliwe, że i na AWB, ale chodzi mi o kadr-  może chociaż dobrze skadrowałam, aczkolwiek wątpliwa sprawa. Czytam o tym trójpodziale, ale nie wiem, czy  wiedzę (może i jej brak) dobrze wykorzystuję.

kaef: Nie nadawałabym się na miss Język.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 22:30:39 wysłane przez Giann » Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 23.09.2010, 20:30:29 »

IMHO za dużo dołu i nie wiadomo co z tym molo (byłem, byłem Mrugnięcie ), wcina się jakby bez celu, bo w tym odwzorowaniu nie jest tematem, ani dodatkiem.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 23.09.2010, 20:53:51 »

W dobrą stronę kombinujesz. A to już plus. Wodę od nieba dzielisz dobrze na 3 części. Fajnie jakby trzy równe części były, tj piasek, woda i niebo. Molo już wcina się do połowy. Albo jest tematem zdjęcia i wcina się na 2/3 kadru, albo tylko dodatkiem, tłem i zajmuje 1/3. Oczywiście rozpatrujemy pod kątem trójpodziału.

Co jeszcze można powiedzieć. Konwersja do B&W troszkę niedokładna. Za dużo czerni. Ale to może być wina rozpiętości tonalnej matrycy, zwyczajnie aparat nie dał rady zarejestrować poprawnie całej sceny(tu powinien wtrącić się EN z dyskusją techniczną:P )

Najpierw zadaj sobie pytanie: "Co miało przedstawiać to zdjęcie gdy je robiłam?". Jak odpowiesz sobie, to jest łatwiej kadrować. Wiadomo na co zwrócić uwagę, a czego się pozbyć.

Pstrykaj i się nie martw. Wszystko przychodzi w praktyce:D
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23.09.2010, 20:55:36 »

IMHO za dużo dołu i nie wiadomo co z tym molo (byłem, byłem Mrugnięcie ), wcina się jakby bez celu, bo w tym odwzorowaniu nie jest tematem, ani dodatkiem.
szczera prawda
chcialas i molo i plaze - a jak sie za duzo cce to wiadomo co z tego jest Mrugnięcie

CO do bw to ja twierdze ze jest ok tylko krzywymi nie podzialalas i jest grayscale a nie bw - ot tyle dorzuce skoro kaef wspomniał Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: Giann - galeria zdjęć
Skocz do: