Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wasz sprzęt  (Przeczytany 61867 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 01.09.2010, 18:36:18 »

Sport mówisz. Ja trzaskam same landszafty, więc statyw mi nie straszny, no i mam zboczenie na punkcie mew. Ale na tle nieba, to mógłbym pstrykać nawet szkłem 300/8:D
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 01.09.2010, 18:49:44 »

A ja kupiłem lusterko i obiektywy: 18-55mm F3.5 oraz 55-200mm F4 Uśmiech
Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 01.09.2010, 18:53:38 »

Gratulować. Nikon?Chichot
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 01.09.2010, 20:58:29 »

Gratulować. Nikon?Chichot

Nie Uśmiech Sony bo był tańszy 3 razy (ostatni a550 w Polsce) Chichot
Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 01.09.2010, 22:21:37 »

bleeee! sony..
Zapisane

intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 02.09.2010, 06:51:26 »

Cytuj
Nie  Sony bo był tańszy 3 razy (ostatni a550 w Polsce)Chichot
A nie przypadkiem tak to zdanie powinno brzmieć
Cytuj
Nie  Sony bo był tańszy i 3 gorszy od reszty (ostatni a550 w Polsce, którego nikt nie kupuje)Chichot
?
Zapisane





szymek123
Użytkownik

Reputacja: -20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 02.09.2010, 07:07:20 »

W czym jest gorszy? Podajcie mi kilka powodów dlaczego warto wybrać Sony a nie Canona? Znawcy się znaleźli.
Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 02.09.2010, 09:06:45 »

Szymek: Teraz nie rozumiem, czy bronisz Sony, czy Canona:D Moje argumenty przeciwko Sony:
1. Doświadczenie producenta - jak długo na rynku foto istnieje Sony, a jak długo Canon, albo Nikon?
2. Matryce - spójrzcie na testy matryc Sony i porównanie do odpowiedników Canona, albo Nikona. Chociażby rozdzielczość (LW/PH, a nie Mpix!), albo generowany szum na wysokich czułościach.
3. Dostępna firmowa optyka - aczkolwiek plusem dla Sony jest to, że Carl Zeiss robi szkła dedykowane do tego systemu. Z drugiej strony CZ wypuszcza też szkła z mocowaniem C i N, dodatkowo jest też Tamron albo Sigma.


Do szkoły idziecie, że tak wcześnie dyskusje urządzacie?;P
Ja właśnie wróciłem z porannego pstrykania. Zająłem miejscówkę, obadałem kilka kadrów, zaczekałem do wschodu słońca i wio. Zrobiłem siedem zdjęć i koniec filmu. No to co? Sięgam do kieszeni torby, żeby wyciągnąć nową rolkę, a tam... pustka!! Trzeba zapasy zrobić jak najszybciej, bo nie mogę sobie pozwolić na takie utraty ciekawych zdjęć. I jak na złość, wracając do domu, widziałem ze trzy kadry, za które pewnie dostałbym etat w National Geographic:D
Zapisane

intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 02.09.2010, 12:09:36 »

Cytuj
Ja właśnie wróciłem z porannego pstrykania. Zająłem miejscówkę, obadałem kilka kadrów, zaczekałem do wschodu słońca i wio. Zrobiłem siedem zdjęć i koniec filmu. No to co? Sięgam do kieszeni torby, żeby wyciągnąć nową rolkę, a tam... pustka!! Trzeba zapasy zrobić jak najszybciej, bo nie mogę sobie pozwolić na takie utraty ciekawych zdjęć. I jak na złość, wracając do domu, widziałem ze trzy kadry, za które pewnie dostałbym etat w National Geographic:D
To się nazywa pech! Język
W czym jest gorszy? Podajcie mi kilka powodów dlaczego warto wybrać Sony a nie Canona? Znawcy się znaleźli.
Mi sie nie podoba nazwa "Sony" lepsza Canon czy Nikon.
Zapisane





bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 02.09.2010, 12:53:41 »

Cytat: kaef
1. Doświadczenie producenta - jak długo na rynku foto istnieje Sony, a jak długo Canon, albo Nikon?
Pamiętaj, że Sony wykupiło technologię Minolty i to właśnie dawna Minolta stała się podstawą lustrzanek sony, a holding Konica Minolta fotografią i optyką zajmował się od 1873 roku.
Cytat: kaef
3. Dostępna firmowa optyka - aczkolwiek plusem dla Sony jest to, że Carl Zeiss robi szkła dedykowane do tego systemu. Z drugiej strony CZ wypuszcza też szkła z mocowaniem C i N, dodatkowo jest też Tamron albo Sigma.
Tu również niema większego problemu ponieważ wszystkie aparaty sony (lustrzanki) mają bagnet minolty, czyli można stosować wszystkie obiektywy minolty (AF), a dodatkowo jak zauważyłeś do dyspozycji jest jeszcze sigma, tamron i CZ. No i oczywiście Sony.

W kwestii wyjaśnienia - daleki jestem od zachwytu firmą sony, natomiast posiadam lustrzankę analogową Minolta Dynax5 której wciąż chętnie używam.
Zapisane
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 02.09.2010, 19:16:27 »

Kochani, ostatni bo się wszystkie sprzedały  Chichot

Keaf, posiadasz ogromną wiedzę ale tu się nie zgodzę. Aparat zaczyna szumieć od 800 a utrata szczegółów to dopiero 1600 (a nie tak jak w ND5000 800). Stabilizacja obrazu w korpusie - to mnie przekonało do szarpnięcia się na Sonego, fotografuje (czego nie zobaczycie Chichot) głównie po zmroku i to nieraz z ręki - to mi ratuje tyłek. Jeśli chodzi o szkło to TYLKO Carl Zaiss (no i seria G Sonego). Tu kasy nie żałuje.

A co do doświadczenia - Sony to Minolta, a chyba nie powiesz mi że to firma bez doświadczenia. Uśmiech

Aha, jeszcze jedno - nie bronie Sonego! Sam chętniej zakupiłbym Nikona D90 gdybym miał na to fundusze :/
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 11.09.2010, 21:49:12 »

Kupiles gowno. Tamrony pod sony to czysty szit. Nie ma manuala. Samo sony bazuje na lampach dedykowanych z founkcajmi dla amatorszczyzny. Przyklad: wszystkie porzadne lampy maja fotocele, a sony radiowo jedzie swoje tylko.
Ja tu moglbym tak zdissowac sony ze by sie minolta nakrylo.
Sony to szajs ograniczony.

A uzywalem w swoim zyciu juz tylu aparatow roznych polek ze moge to powiedziec.
Jedynie 900'setka im jakos wyszla konkretnie ale w porownaniu z Deeska to jak wozek przy czolgu.

I sie nie madrzyc bo ja swoje wiem i dobrze wiem - a jak ktos nie wie to niech innych w blad nie wprowadza. To ze sony tyle sprzedaje to kwestia marketingu wylacznie, hassel nie sprzedaje w sztukach tyle a kazdy pr0s woli hasselka od jakiejs sranej deski czy tym bardziej soniaczka.
A to ze obecnie EVIL'e opanowaly juz 40% rynku japonskiego to inna sprawa - w pewnej czesci rowniez marketingowej.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 12.09.2010, 00:51:32 »

Ha:D Dlatego po padzie puszki nie spieszę się z kupowaniem. Pracuję na negatywie, a kasa powoli się odkłada na jakąś normalną puszkę. Powoli odchodzi mi chęć na D90. Chyba jeszcze trochę dozbieram i wezmę D300 albo coś w tych okolicach. Jeszcze trochę mam ciśnienie na Fuji S5pro. Znajomy mi pokazał kiedyś na przykładzie o co chodzi z powiększoną rozpiętością tonalną tego aparatu. Od tamtego czasu tylko wzdycham na myśl o niej:D
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 12.09.2010, 10:08:43 »

wieksza rozpietosc tonalna sobie wyciagniesz z kazdego rawa. Nie daj sie nabrac na fajerwerki zbedne.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeFotografia i obróbka zdjęćWątek: Wasz sprzęt
Skocz do: