Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zumisiowe Gimpowanie  (Przeczytany 1189 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zumi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

zumi


Zobacz profil
« : 03.08.2010, 19:13:45 »

Witam : ) Postanowiłem założyć ten temat bo nie wątpię że czegoś mnie nauczycie, podpowiecie, i przede wszystkim uczciwie skrytykujecie ; ] Pierwszy raz gimpa sciągnąłem około półtora roku temu ale wtedy nic mi nie wychodziło, np.

Ale tego wyżej proszę nie komentować Chichot
Poddałem się wtedy i nie robiłem nic, teraz ze 2 tygodnie temu jeszcze raz spróbowałem, dokładniej studiowałem tutoriale i "rzucałem się na głęboką wodę" : ] i teraz dodam to co wygimpowałem ostatnimi czasy ; )

1. (render gdzieś po drodze stracił na jakości Smutny


2. Komentarz pozostawiam Wam ; ]


3. Chyba nie wyszło najgorzej ?


4. Bardzo mi się podoba, naprawdę .


5. No i taka z nudów robiona ;]


6. Nie dopracowana bardzo, bez napisu itd. mi się nie podoba .


Cloud: Kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderatorów.
« Ostatnia zmiana: 03.08.2010, 20:35:17 wysłane przez Cloud » Zapisane



http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=myimages;u=27382 - bardzo mile widziane klikanie i wchodzenie w moją galerię Uśmiech
.shQ*
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

.shQ*


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.08.2010, 19:53:02 »

Nie jestem bardzo dobrym grafikiem, ale postaram ci przekazać to, czego się jak narazie nauczyłem.

Zacznę od tego, co jest źle.
Napisy to porażka. Polecam poradnik INSEKT'a.
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,25829.0.html
Napis nie musi być aż tak widoczny. Na twoich pracach odwraca on uwagę od centralnego punktu.

1. Render stracił na wartości chyba przez to, że użyłeś filtru "wyciosaj". Pamiętaj, że wykonując tutorial nie możesz całkowicie polegać na tym, co napisał autor. U niego wyszło to ładniej, ponieważ jego tło jest bardziej jednolite, a u ciebie występują duże kontrasty. Napis kompletnie psuje cały efekt. Światło jest troche za mocne. Nie potrzebnie je wyciosałeś. Czytaj ze zrozumieniem. Autorowi nie chodziło o to, abyś na koniec wyciosał wszystkie warstwy, tylko te, które jak narazie zrobiłeś. Wykonuj punkty po kolei. Przesadziłeś z szachownicą. Cień też za mocny. Nie zmniejszyłeś krycia. Spróbuj przerobić ten tutorial jeszcze raz, wykorzystaj ten sam render i tło (tła i rendera nie wyciosuj). Zobacz jaki wtedy osiągniesz efekt.
Chociaż teraz jak przeczytałem ten tutorial, to widzę, że to nie twoja wina. Autor chyba się pomylił. Napisał "Łączymy teraz wszystkie Nasze warstwy", ale chyba miał na myśli warstwę z plamami i szachownicą. Nie jestem pewien. W każdym razie spróbuj jeszcze raz Uśmiech

Reszty nie będę już tak dokładnie opisywał.

Nie używaj ramek, bo psują głębię. To słowa Kedzoj'a, które znajdziesz w prawie każdej galeri, którą skomentował. :d
Troche przesadzasz z jaskrawością i jasnością. Z czasem zobaczysz, że wyblakłe sygnatury też są fajne.

Co do 4. to faktycznie ładna, ale powinna być ciemniejsza, bo przecież ma ona oddawać strach. Tochę za mało wysmużona.

Popracuj nad kryciem warstw.

Chyba starczy :d Wiele przed tobą.
Zapisane
zumi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

zumi


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.08.2010, 11:57:59 »

Ok dziękuję za radę, nie ciosałem wszystkich warstw i starałem się zachowac twarz rendera w jak najlepszym stanie : P, nie dodawalem ramki i napisu.

1. Kolorowy .


2. Po deasaturacji .
Zapisane



http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=myimages;u=27382 - bardzo mile widziane klikanie i wchodzenie w moją galerię Uśmiech
kama93
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.08.2010, 15:02:49 »

Żadna wersja mi się nie podoba, aczkolwiek jeżeli już to lepsza jest 2. Rozciągnąłeś render, brzydko to wygląda, przydałby się jakiś średniej wielkości napis, na dole sygnaturki. Ale jak mówiłam, to niespecjalnie mi się podoba Uśmiech

Pozdrawiam
Zapisane
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04.08.2010, 15:35:20 »

Drobna rad: przy skalowniu kliknij w ten łańcuszek - zachowasz proporcje.
Zapisane

zumi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

zumi


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.08.2010, 18:14:11 »

Dzięki za cenne rady mam 2 nowe sygnatury.

1. Proszę nie komentować napisu bo wiem że nie wyszedł, nie miał nawet zamiaru wyjść ;], Sygnaturę robiłem tak na luzie "na odwal", ale na spokojnie gdy ją obejrzałem uznałem, że jest nie całkiem na śmieci ;] , tak więc napisu nie oceniajcie, bo nie robiłem go do sygnatury, tylko od tak . Wiem jest fu i be i na śmieci, i okropny itd. uff. no dobra  : P


2. A ta na podstawie tutoriala, jak widac ; > Napis próbowałem robic na podstawie tutoriala Insekta .

Zapisane



http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=myimages;u=27382 - bardzo mile widziane klikanie i wchodzenie w moją galerię Uśmiech
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Zumisiowe Gimpowanie
Skocz do: