Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sygnatura z Twoim nickiem  (Przeczytany 106838 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Exilion
Użytkownik

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 457
Galeria Użytkownika


Fight dead, fear the living!


Zobacz profil
« : 02.08.2010, 15:11:12 »

Sygnatura z Twoim nickiem
Tutorial

Oryginał: Oryginalny tutorial
Opracowanie: +WA.Helix
Tłumaczenie: Kedzoj
Poziom trudności: średni





Witam! Dzisiaj pokażę Wam, jak wykonać sygnaturę podobną do tej powyżej. Do jej wykonania potrzebna jest podstawowa znajomość GIMP-a. Wytłumaczę Wam też, jak dobrać odpowiednią czcionkę i C4D.

Przy wyborze czcionki nie kierujmy się jej efektywnością: im więcej niepotrzebnych w niej elementów, tym gorzej będzie wyglądać efekt końcowy. Staraj się wybrać czcionkę z jak najmniejszą ilością miejsca wolnego i w miarę prostą, bez zbędnych ogonków i innych tego typu.

Jakie wybrać C4D? Najlepiej nie przezroczyste, ponieważ posłuży nam ono do wypełnienia tła i przykrycia naszego napisu. Dobrze też, gdyby miej więcej pasowało kolorystycznie do tła.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy Nowy obraz [Ctrl+N] (u mnie 350x160, nie przesadzajcie z rozmiarami). Wklejamy wybrany przez nas stock (ja użyłem tego). Jeśli zajdzie potrzeba, to odpowiednio skalujemy Skalowanie [Shift +T] (bądź Warstwa- > Skaluj warstwę).



Lime Point 2. Następnie tworzymy nową, przezroczystą warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa [Ctrl+Shift+N]) i wklejamy nasze C4D dwa, góra trzy razy (mi wystarczyło dwa razy). Gdy wklejacie C4D, to starajcie się zostawić trochę wolnej przestrzeni na środku, podobnie jak u mnie.



Lime Point 3. Przyszła kolej na napis. Umieszczamy go pomiędzy C4D, najlepiej w wolnej przestrzeni. U mnie napis jest wykonany czcionką Slant w kolorze #ffffff. Następnie na warstwie z napisem w oknie warstwy klikamy PPM i Tekst na zaznaczenie. Na nowej warstwie wypełniamy przestrzeń czwartym gradientem Gradient pierwszoplanowym o kolorze #1CB6FF.



Lime Point 4. Teraz czas odrobinę przykryć nasz napis. Na nowo utworzonej przezroczystej warstwie wklejamy to samo C4D co w drugim punkcie, tylko że teraz staramy się subtelnie przykryć nasz napis. Uważajcie, żeby nie przykrywać całych liter - napis ma być widoczny.



Lime Point 5. Przyszedł czas na pioruny. Na nowej przezroczystej warstwie białym Ołówek ołówkiem 0,01px robimy zygzakowate linie wzdłuż napisu. Następnie duplikujemy warstwę Duplikowanie warstwy z piorunami i na kopii robimy Filtry -> Zniekształcenia -> Przesuwanie o wartości 15. Wymazujemy Gumka nadmiar białych kropek według uznania. Potem w oknie z warstwami na naszej warstwie z kropkami robimy PPM i Połącz w dół. Tym razem duplikujemy naszą połączoną warstwę z piorunami i stosujemy na niej Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa... o wartości 5,0px. Rozmytą warstwę duplikujemy ponownie.



Lime Point 6. Dajmy teraz kolor naszym piorunom. W nowo utworzonej, przezroczystej warstwie czwartym gradientem Gradient pierwszoplanowym w kształcie promienistym o kolorze #fff772 robimy kilka plam przy piorunach i kilka wokół napisu. Ustawiamy Tryb warstwy: Miękkie światło.



Lime Point 7. Na najwyższej warstwie klikamy PPM i wybieramy Nowa z widoku (albo Warstwy -> Nowa z widoku). Teraz czas na odwzorowania gradientu (GM, Gradient Mapy). Przed użyciem odwzorowania gradientu pamiętajcie, żeby w oknie gradientu Gradient ustawić gradient trzeci. Najpierw ustawimy kolory naszego gradientu na czarny i biały, następnie na widocznej warstwie robimy Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowanie gradientu. Powinniśmy mieć teraz czarno-białą wersję naszej sygnatury. Ustawiamy Tryb warstwy: Mnożenie, Krycie warstwy: 25%.



Lime Point 8. Znów na najwyższej warstwie klikamy PPM i Nowa z widoku. Ustawiamy kolory gradientu na #610b77 oraz #d75f17. Tak jak w powyższym punkcie robimy Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowanie gradientu. Tryb warstwy: Miękkie światło, Krycie warstwy: 49%.



Lime Point 9. Jeszce raz na najwyższej warstwie naciskamy PPM i Nowa z widoku przy takich samych kolorach jak w poprzednim punkcie, tylko że teraz wybieramy drugi gradient i znowu Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowania gradientu. Tryb warstwy: Pokrywanie, Krycie warstwy: 39%.



Lime Point 10. Ostatni raz klikamy PPM na najwyższej warstwie Nowa z widoku. Ustawiamy kolory gradientu na #1d67b3 oraz na #7eff7b. Znowu Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowanie gradientu. Tryb warstwy: Miękkie światło, Krycie warstwy: 25%.



Lime Point 11. OK, to już końcówka. Na najwyższej warstwie klikamy PPM i Połącz widoczne warstwy -> Przycięta do obrazu [Ctrl+M] (lub Obraz -> Połącz widoczne warstwy -> Przycięta do obrazu)). Gdy będziemy mieli już wszystko połączone, wchodzimy w Filtry -> Uwydatnienie -> Wyostrzanie i ustawiamy wartość w zależności od gustu, u mnie jest to na 50.



Lime Point Koniec



Szczególnie polecam bawić się trybami krycia warstw - można uzyskać ciekawe efekty. Można też pobawić się kolorami gradientu aby uzyskać inne wersje kolorystyczne.

Życzę miłego GIMPowania !


« Ostatnia zmiana: 28.03.2011, 09:49:37 wysłane przez INSEKT » Zapisane

Volock
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika


Gość od Spraw Specjalnych


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.08.2010, 20:59:50 »


Mi wyszło tak.
Zapisane


davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.08.2010, 21:23:09 »

No to Ci nie wyszło...
Mój efekt (po drobnych modyfikacjach):
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Crackeen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika


You cannot kill what you did not create.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 11.08.2010, 14:31:50 »

Mój efekt:


Offtopic:
@Kedzoj Grasz na pc w BF:BC2?
Zapisane



Ryu Makkuro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.04.2011, 20:33:48 »

A mi coś takiego wyszło (sorki za sporą rozdziałke).

Zapisane

UsnNamEd
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

UsnNamEd


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.04.2011, 20:47:09 »


Jak na średnie to za krótko ta robota trwała tylko 11min Smutny
Zapisane
hqwe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.04.2011, 16:37:18 »

Ale jak ustawić gradient? Co?
« Ostatnia zmiana: 13.04.2011, 16:46:41 wysłane przez caje » Zapisane
Zaczkens007
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Zaczkens007


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22.04.2011, 21:17:04 »

Mi wyszło oto tak:


Uploaded with ImageShack.us

A robię w gimpie 2 dni Uśmiech
Zapisane
buckstabu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26.04.2011, 15:36:50 »

Dosyć ciekawy efekt. Na pewno będę w przyszłości korzystać  Uśmiech



\\dawidosddl: Podmieniłem adres obrazka.
« Ostatnia zmiana: 26.04.2011, 18:24:07 wysłane przez dawidosddl » Zapisane

matx321
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

matx321


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 14.05.2011, 21:32:46 »

Coś mi chyba nie wyszło ;p

Zapisane
dawid23z
Użytkownik

Reputacja: -7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 18.06.2011, 20:17:03 »

Mi wyszło oto tak:


Uploaded with ImageShack.us



I ty się z tego cieszysz?
Raczej Ci coś nie wyszło.. Lepiej odrzuć gimpa Chichot

Moja praca:


Lepiej ty odrzuć komputer... Nie umiesz czytać? ''A robię w gimpie 2 dni Uśmiech'' Jak taki cwaniaczek to pokaz swoje pierwsze prace...
Zapisane
Cooth
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Cooth


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 18.06.2011, 21:40:02 »

Co to jest to CD4 nazwa pędzla?
Zapisane
oscil
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

oscil


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 22.06.2011, 17:30:51 »

Witam. Jest możliwość zrobienia sygnatury dla totalnego amatora ?... kombinuję jak koń pod górę i nic nie wychodzi mi Smutny

http://imageshack.us/f/190/beztytuuxzm.png/
Tutaj jest link do obrazka w którym chętnie widziałbym napis Tallulah


pozdrawiam i dziękuję za jakikolwiek obrazek z tymi moimi małymi wymaganiami Uśmiech
Zapisane
arek133
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 27.06.2011, 10:40:19 »

A mi to nie wyszło:

 Smutny Smutny
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: Sygnatura z Twoim nickiem
Skocz do: