Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Lewitujące przedmioty  (Przeczytany 2759 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Arel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: arel@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 07.07.2010, 21:24:45 »

Witam,
chciałbym na teksturę drewna nałożyć kilka przedmiotów, żeby wyglądało to jak najmożliwiej realistycznie. Wyszedł mi taki efekt (dwie wersje):
http://densetsu.webatu.com/images/inne/layout5.png,
http://densetsu.webatu.com/images/inne/layout4.png.
Niestety, jak widać, na obydwu wersjach przedmioty nieco lewitują (położenie paszportu jest nieważne, wiem, że jest nieco inaczej usadowiony na obydwu obrazkach). W jednej wersji próbowałem to załatwić rozmyciem, wtopić podobnie jak render na sygnaturkach, ale jak widać do takich obrazków to się zupełnie nie nadaje, daje tylko efekt rozmazania całości. Myślę, że to już podchodzi pod fotomanipulację, na której ja się wcale nie znam. Dlatego bardzo proszę o pomoc, jakieś wskazówki, w miarę jasno opisane, bo jestem początkujący, jak polepszyć efekt pracy, sprawić by wszystko wyglądało realistycznie i przedmioty nie lewitowały. Dodam tylko, że praca składa się z 3 (a także w drugiej wersji 5 - rozmycia Gaussa) warstw - paszport, książka i drewno, ale mam zamiar dołożyć jeszcze kilka elementów. Mogę dać ew. .xcf. Bardzo proszę o pomoc.

PS. Efekt pożądany podobny do tego. Jednak tu przedmioty (bez obrazy) też wyglądają na nieco lewitujące, choć dużo lepiej niż u mnie.
« Ostatnia zmiana: 07.07.2010, 22:15:12 wysłane przez Arel » Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.07.2010, 21:36:32 »

Dorób po prostu bardzo delikatne cienie. Użyj Filtry -> Światło i Cień -> Rzucanie cienia, i potem już się tylko baw przesuwaniem tego cienia i trybami warstw. Pamiętaj, że paszport np, dawałby wąski cień, bo nie jest on specjalnie gruby, jak książka.
Zapisane

Arel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: arel@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 07.07.2010, 21:44:47 »

Rzeczywiście, wygląda dużo lepiej, tak też myślałem, żeby tak to załatwić, ale jak już mówiłem jestem początkujący i nie mogłem odnaleźć tej funkcji. Dziękuję bardzo, jakbym miał jakieś jeszcze problemy w tej sprawie to napiszę tutaj. Jeszcze raz dziękuję Uśmiech. Pozdrawiam.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.07.2010, 21:56:39 »

Skoro rozwiązane, dodaj [ROZ] na początku tematu, poprzez edycję pierwszego posta. Ewentualne problemy pisz na priv.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Lewitujące przedmioty
Skocz do: