Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kolorowanie  (Przeczytany 1895 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« : 04.07.2010, 23:14:09 »

Witam, polecono mi, żeby najpierw malować w skali odcieni szarości, a potem dodawać kolory. I zrobiłem rysunek:
 

(chciałem poprawić kilka rzeczy gdy pokoloruje.
Tyle, że nie mogę znaleźć sposobu, przy którym skóra wyglądałaby normalnie... Kiedy zmieniam mieszanie warstwy, to kolory stają się paskudne. Przy barwieniu trzeba zazwyczaj rozjaśnić, albo coś i wtedy kolory stają się wypłowiałe. Jak to zrobić?
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.07.2010, 23:39:11 »

Widziałem, jak niektórzy kładli kolory na osobnej warstwie i dawali tryb "Pokrywanie" Jeżeli efekt był mierny, to duplikowali tą warstwę i ewentualnie zmniejszali jej krycie. Jeszcze były przypadki, gdzie używali narzędzia do wypalania i rozjaśniania. To tyle z teorii, bo nie próbowałem tego w praktyce (też jadę na czarno-białych malunkach Mrugnięcie)
Zapisane
caza
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.07.2010, 08:39:43 »

Ja najczęściej tworzę nową warstwę którą wypełniam wybranym odcieniem skóry i mieszam ją do bólu przy różnych ustawieniach krycia, trybów mieszania (najczęściej pokrywanie lub kolor). Potem to już tylko filtry: balans kolorów, kontrast jasność, poziomy i krzywe - wszystko na wyczucie, zależnie jaki efekt chce osiągnąć. Czasem dodaje jeszcze coś... a tu mały przykład jak można ładnie pokolorować obrazek w ciepłych odcieniach -->




Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Kolorowanie
Skocz do: