Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: RodBear DP  (Przeczytany 4110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« : 01.07.2010, 16:14:56 »

http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=66856

Pierwsze zderzenie z tabletem. Niestety jest to pentagram, ale na razie nie sprawiał problemów. Format A5.
Robiłem to od piątku. Ale miałem mało czasu na to, żeby się skupić i usiąść przy GIMPie(m.in. pogrzeb dziadka).

Wiem, że twarz wyszła płasko i bez żadnego wyrazu. Jest jakaś martwa, ale to chyba kwestia wprawy. Robione na podstawie prywatnego zdjęcia. Odrysowałem tylko bardzo ubogi szkic. Potem już tylko patrzyłem na zdjęcie. W ogóle nie pobierałem z niego kolorów, ani go nie podkładałem pod to co malowałem. Wiem, że pewnie wyszłoby lepiej, ale wolę nauczyć się operować barwami, co pewnie zaowocuje gdy będę rysował z głowy Uśmiech

Czekam na wszystkie porady i uwagi. Wiem, że marnie wyszła szyja i koszulka, ale nie miałem już na to ochoty. Głównie przez to, że zagniecenia na koszulce nie wychodziły, więc byłbym wdzięczny za radę w tej kwestii.

PS. Jeśli chodzi o te uwagi... Nie piszcie "popraw włosy" bo ja też wiem, że nie są realistyczne. Jeśli już coś takiego piszecie, to powiedzcie w jaki sposób to poprawić Uśmiech

PS2. Jakby ktoś zaczął przeglądać moją skromną galerię to zwróćcie uwagę na datę powstania Uśmiech

Pozdrawiam, Rodney aka RodBear Uśmiech
Zapisane
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.07.2010, 23:27:36 »

Żeby nie było, że wrzuciłem jedną pracę i się obijam to wstawię to nad czym obecnie pracuje. Miałem mało wolnego czasu. Dzisiaj prawie cały dzień nad morzem. Jutro będę miał więcej czasu, to może uda mi się skończyć.





Ogólnie to już kończyłem ten rysunek, ale tak się na niego spojrzałem i sobie pomyślałem "chu*owy" Uśmiech 'delete' i jadę od nowa, teraz lepiej wychodzi Język Wtedy tworzyłem kolejnego pokerface'a xD
Zapisane
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.07.2010, 15:34:53 »

Nikt nie komentuje? :> No ale cóż... Ktoś tu zagląda (ja nie nabijam liczby wyświetleń tematu) więc daję update'a Język


Mam dość duży problem z ustami, ktoś coś poradzi? Przydałoby się też coś o brwiach i rzęsach Uśmiech
Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04.07.2010, 15:57:11 »

Oczy są super, brwi... Hmmm, może są na zbyt dużym kryciu, rysuj twarde krawędzie bo brzydko wygląda.
Nos ma chyba bardzo duży garb, usta całkiem nie złe.
Zapisane





RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 05.07.2010, 13:04:37 »

Kolejna praca
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=67142
Myślę, że postęp jest ogromny w porównaniu do poprzedniej pracy. Skorzystałem z rady cazy... Najpierw malowałem w skali odcieni szarości. Fajnie się malowało, ale kolorowanie to była tragedia. Chyba kompletnie spieprzyłem przez to pracę. A z resztą sami oceńcie moje 2. starcie z tabletem Uśmiech
Tego już chyba nie będę poprawiał, ale z waszych rad skorzystam przy następnym DP.
A co do rady cazy... Włosy, oczy, usta, wszystko fajnie Mrugnięcie Ale kolory skóry w ogóle mi nie wychodziły, więc w przyszłości chyba wszystko oprócz skóry będę robił w skali odcieni szarości.
W sumie to chciałem jeszcze zrobić kilka poprawek, gdy już pokoloruję, ale przez męczenie się ze skórą odeszła mi cała ochota :>
Proszę o krytykę i oceny Mrugnięcie

Wielkie dzięki za pomoc dla: vriela, hasii, cazy i secondhearbeat
Zapisane
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05.07.2010, 23:18:02 »

Odświeżam temat i wstawiam mój dzisiejszy pomysł Chichot Jutro dokończę. Wątpię, żeby udało mi się jutro zrobić 100% ale się postaram Uśmiech

Najlepszy koszykarz w historii koszykówki - Michael Jordan. Tak ja zawsze widziałem tego gościa (tak, on ma domalowane skrzydła, a ta piłka płonie Język)

http://www.gimpuj.info/replacement.png

EDIT: Wiem, że skrzydła są źle umieszczone w przestrzeni Uśmiech Jutro to poprawię ;P
« Ostatnia zmiana: 06.07.2010, 00:15:36 wysłane przez RodBear » Zapisane
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.07.2010, 22:56:48 »

Dawno nic nie wrzucałem... Jakoś ostatnio nie miałem czasu, weny i ochoty...

Prace nad MJ powoli ruszyły Uśmiech

http://www.gimpuj.info/replacement.png

Uznałem, że jedynym źródłem światła jest płonąca piłka. W poprzedniej wersji to źródło światła nie zostało uwzględnione, ponieważ wymyśliłem je na końcu.

Usunąłem też kosz, bo płomień ciągnący się za piłką sugeruje że MJ już opada, a przecież skoro opada przed koszem to coś jest nie tak Uśmiech

Oceńcie co jeszcze zmienić w tej fazie. Jutro ruszę dalej Mrugnięcie

Poprzednia wersja: http://www.gimpuj.info/replacement.png
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 20.07.2010, 08:00:14 »

Na twoim miejscu zmieniłabym przede wszystkim skrzydła. Te co namalowałeś przypominają mi puchate skrzydełka małych aniołków. Skrzydła MJ powinny być większe, potężniejsze, coś na wzór orlich skrzydeł.
Ogień na piłce jest moim zdaniem za gęsty. Spróbuj najpierw namalować piłkę do kosza, a później domalować do niej półprzeźroczyste płomienie, przez które będzie widać, że to jest dalej piłka a nie kometa. W poprzedniej wersji ta piłka bardziej przypominała piłkę Mrugnięcie
To są moje sugestie, może okażą ci się pomocne.
Pozdrawiam.
Zapisane

RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.07.2010, 23:53:26 »

Dzięki za rady Uśmiech



http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=67945
Nie mam siły... Muszę sam wymyślić jego twarz... (Bo oświetlenie jest inne niż na zdjęciu, które było wzorem...)

Jak na razie jest to dla mnie za duży projekt... Nie chcę oszpecić mistrza Uśmiech Tymczasowo zawieszam pracę. Na pewno niedługo wrócę do tego Mrugnięcie

Zapisane
RodBear
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika


Mów mi mamo ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.09.2010, 22:06:45 »

http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=71167

Zapraszam do oglądania Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: RodBear DP
Skocz do: