Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Still alive?  (Przeczytany 7266 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
midv
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: midvith@aqq.ei
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


"Wasza zajedwabistość"


Zobacz profil
« : 23.05.2010, 14:06:50 »

Czasami chciałoby się usiąść na tym forum, zanucić pewną piosenkę z gry Portal (końcowe napisy) i pomyśleć - "is this still alive?"

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zkyPYEpdO7E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zkyPYEpdO7E</a>

Postanowiłem, że po paru miesiącach zobaczę, co ciekawego na tym nowym GPT. Wchodzę i co widzę?
Widzę, że projekt lekko leży - puzzle dodawane są wdrażane dopiero po miesiącu, brak naprawdę aktywnych userów, moderatorzy chyba nie przeglądają, co nowego ludzie tam robią.

Niegdyś było super - codziennie ktoś coś ciekawego dodawał, ludzie projektowali całe dzielnice, zamieszczali paczki z grafikami do wykorzystania. Teraz jakoś nic.

A może jednak warto by się zebrać w g... ups, w kupę i zorganizować jakąś sporą promocję?
Na portalach społecznościowych, na forach, wśród znajomych, czy na swoich prywatnych stronach www? Gdyby koło 10 prawdziwych userów ruszyło cztery śmierdzące litery i podesłało jakiś opis na 10 kolejnych stron, czy for... Hm?

To jak będzie, lenia macie, czy jednak potraficie pokazać, że umiecie? Uśmiech Zapraszam wszystkich chętnych, do dyskusji.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.05.2010, 17:52:04 »

Porównaj sobie to: http://town.gimpuj.info/gpt1/index.htm
z tym: http://town.gimpuj.info/city.php

Nie widzisz różnicy? To idź do okulisty, nie zauwazyłeś że nowe GTP pod względem graficznym jest 2 razy lepsze, teraz nie wsadzisz już słabego puzzla, bo administracja ci na to nie pozwoli, teraz admini stawiają na jakość a nie na ilość, GPT1 miał wiele słabych puzzli, co z tego że były dodawane wcześniej. Robi się na jakość a nie na ilość, nie każdy puzzel przejdzie i zostanie dodany do miasta.
Zresztą chyba nie zajmujesz się Pixelartem, więc dla ciebie liczy się ilość, no niestety.
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.05.2010, 18:45:40 »

Dzięki za piosenkę, szkoda, że mam trochę za słaby komp na portal :\

A jeśli chodzi o GPT to mówię, że rzadko odwiedzam i praktycznie nic tam nie robię Uśmiech Zostawiłem wszystko w rękach Pevela Uśmiech Jak widzę, dba nad jakością, a to że ludzie nie robią porządnych puzzli to nie jego wina.
Zapisane

midv
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: midvith@aqq.ei
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


"Wasza zajedwabistość"


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.05.2010, 20:14:37 »

@ Terrqge
Byłem gdy GPT1 się rodziło, może nie jako user, ale oglądałem rozwój, dopiero pod koniec dołączyłem Uśmiech

Sądzę, że nie problemem byłoby opisać GPT mniej więcej na kilkanaście zdań i powrzucać na różnotematyczne fora w odpowiednie działy zapraszając ludzi. Dać znajomym prowadzącym blogi do wpisania, zaś samo Gimpuj (o ile jeszcze nie ma) mogłoby zacząć się promować na portalach społecznościowych.
Zapisane
Deykun
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: deykun@aqq.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.05.2010, 21:15:51 »

Mówisz o pisaniu wątków, postów i nie dostrzegasz, że coś takiego jest. ;]

I przepraszam bardzo tyle co tu zajmuje mi zrobienie 1 puzzla w GPT1 zrobiłbym z 15 na GPT trafiłem przez wpis na Wikipedii i najpierw ujrzałem GPT2, a następnie GPT1 uwierz szybko zamknąłem GPT1. ;]

Co do aktywnych użytkowników zawsze sądziłem, że do takich należę w GPT choć nie jestem od początku tego projektu. ;]

Ilość puzzli o ile dobrze kiedyś liczyłem plansza gpt2 ma 13x16 co daje 208 puzzli dziś dodałem 193 czyli powinno zostać 15 puzzli do końca mapy ale tak nie jest brakuje jeszcze sporej części, a to dlatego, że GPT2 wymaga jednak czegoś.
Zapisane

ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.05.2010, 21:21:46 »

Masz nasze pełnomocnictwo.
Narobić trochę ruchu na stronie to żaden problem, trudniej będzie z potencjalnymi autorami puzzli. Robienie dobrych puzzli jest pracochłonne i normalni ludzi się takiego zadania nie podejmują. Poszukać tematycznych for z pixel artem i tam się reklamować - powiesz. Tego po części próbowaliśmy i wyszło na to, że dla pasjonatów pixel artu nasze miasto ma niestety zbyt niski poziom.
Zapisane

midv
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: midvith@aqq.ei
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


"Wasza zajedwabistość"


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.05.2010, 21:27:19 »

Cytuj
Poszukać tematycznych for z pixel artem i tam się reklamować
Nie zrozumiałeś mnie, prezentować opis GPT nie na forach konkretnie tematycznych, a na tych, jakie znamy - w odpowiednich do tego miejscach. Więc jeżeli ja przykładowo byłem modem na forum Ikariam (nie mówię, że to musi być forum, na którym się mocno udzielamy), jest tam pasujący dział o nazwie "Nasze projekty" - właśnie do opisywania swoich lub ciekawych www.
Swego czasu za GPT1 promowałem na portalach podobnych do wykopu, jednak mniejszych.

W między czasie napiszę jakiś przykładowy temat o GPT.
Zapisane
Huan
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 57
Galeria Użytkownika


Lew po wegetariańsku?


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.05.2010, 15:05:18 »

Kiedyś tam pisałem, coby pomyśleć nad demotywatorem o GPT - jak dla mnie, to gdyby dostał się na główną, to nie musielibyśmy się już o nic starać.

Co do pomysłów Mida, ja mam wolne ręce do pracy.
Zapisane

“Konieczność walki nakazana przez położenie, nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie!”
midv
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: midvith@aqq.ei
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


"Wasza zajedwabistość"


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.05.2010, 17:15:07 »

Huan, promocja i tak nie będzie miała sensu, jeżeli nie będzie komu się GPT2 opiekować i na bieżąco decydować o dodaniu lub wyrzuceniu klocka Uśmiech
Zapisane
Huan
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 57
Galeria Użytkownika


Lew po wegetariańsku?


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.05.2010, 14:32:20 »

Taką "cholerą", to już od dawna chciałem być...
Zapisane

“Konieczność walki nakazana przez położenie, nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie!”
midv
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: midvith@aqq.ei
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


"Wasza zajedwabistość"


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 28.05.2010, 12:49:22 »

Kto chce, niech sobie wykorzysta, pamiętajcie jednak, że nie każde forum lubi tematy typowo promocyjne - zamieszczajcie tematy w działach do tego przeznaczonych.

Kod:
[align=center][b]Czym jest Gimpuj Pixel Town?[/b][/align]

[align=center][img]http://i47.tinypic.com/302b213.jpg[/img][/align]

Sama nazwa wskazuje – gimpuj pixel town – jest to tworzenie "wirtualnego miasta" przez użytkowników (w tym wypadku nazwa gimpuj, ponieważ gra przynależy do portalu gimpuj.info). Każdy użytkownik może dodać swojego "puzzla" tworząc razem z innymi pixelowe miasto, które w wersji "2" jest ustalane przez twórców portalu – musimy dostosować się do ustalonych dróg, granic czy wybrzeży. Dodatkowo musimy tak tworzyć swojego puzzla, by pasował on do okolicznych i był stworzony w podobnym stylu. Reszta – czyli to co będzie na naszym klocku, to już wyłącznie nasza wyobraźnia, najważniejsze by puzzel pasował do reszty i utrzymywał ten sam styl. Jeżeli ktoś obok zaczął tworzyć torowisko, jeżeli chcemy stworzyć swój puzzel obok - musimy mieć na uwadze, że jego torowisko musimy kontynuować.

[align=center][img]http://i48.tinypic.com/20k2sh.png[/img][/align]

By wejść na stronę GPT2 wystarczy kliknąć [url='http://town.gimpuj.info/']tutaj[/url], zaś samo miasto możemy obejrzeć [url='http://town.gimpuj.info/city']tutaj[/url].

Każdy klocek przed dodaniem do miasta, musi być najpierw zarezerwowany za wirtualną walutę, zaś następnie przechodzi ocenę moderatorów i innych użytkowników Gimpuj Pixel Town - jeżeli otrzyma dobre oceny i będzie stworzony dokładnie w stylu "pixel", stanie się częścią miasta.

Pamiętajcie jednak, że izometria i zachowanie odpowiedniego stylu jest podstawą Pixel Town, możecie zajrzeć do działu [url='http://town.gimpuj.info/index.php?act=jakzaczac']Jak Zacząć[/url] by dokładniej poznać zasady jakimi rządzi się GPT2, jakich używać narzędzi, jak tworzyć budynki czy jaki jest plan zabudowy miasta. Najpierw zaplanuj, co chciałbyś stworzyć na swoim puzzlu, następnie zacznij go dopasowywać do znajdujących się wokół - GPT2 to zabawa nastawiona właśnie na to, by dodawane przez użytkowników puzzle tworzyły razem spójną całość.

[align=center][img]http://i46.tinypic.com/vwrciw.png[/img][/align]

Nie zniechęcajcie się, jeżeli ludzie zaczną Wam wytykać błędy. Technika tworzenia Pixel Town ma to do siebie, że wystarczy jedna źle wykonana krawędź by zepsuć widok izometryczny zastosowany w reszcie puzzli. Masz pytania, szukasz porad, czy wyboru najlepszego programu graficznego to tejże zabawy? Zapytaj na forum [url=http://www.gimpuj.info/index.php/board,101.0.html]gimpuj[/url].

Zapisane
pitsiunio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 29
Galeria Użytkownika

pitsiunio


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09.06.2010, 20:17:05 »

Midv, masz dużo racji, ale sam widzisz co się ostatnio dzieje. Ludzie robią nie izosymetryczne, byle jakie puzzle. Nie o to chyba chodzi?
Zapisane
AfroMetal
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 65
Galeria Użytkownika


Tak, mam afro i słucham metalu.


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 25.08.2010, 22:07:36 »

Hmmm... ja. Pewnie mnie ktoś zjedzie, że wypowiadam się w tym temacie, choć sam odszedłem (nie mówię, że na zawsze) od tworzenia GPT2... Jednak wydaje mi się, że nie starczy promocja. Co z tego, że będzie 30 nowych użytkowników, jak 20/30 z nich nie wie co to pixelart i pierwszy raz ma z nim d9czynienia, a 28/30 doda takie puzzle, które choćby nie wiem jak się starały nie poprawią ich w należyty i wystarczający sposób.

Wydaje mi się, że trzeba od razu dać do zrozumienia tym, co im to nie idzie, że się nie nadają lub muszą najpierw poćwiczyć poza GPT, aby nie marnować swojego czasu i naszych nerwów.

Stawiajmy na to, żeby puzzle odrazu były godne GPT2, a nie, aby służyły jako ćwiczenie pixelartu. Trzeba raczej zachęcać ludzi do tej dziedziny grafika, a nie do GPT. Jak ktoś się zajmie pixelami, to prędzej czy później trafi na ślad Pixel Town.

To tyle co do tematu, co do mnie to mogę powiedzieć, że planuje powrót w wielkim* stylu.



*chodzi mi o projekt, który będzie wielki, nie szykujcie się na znaczny skok stylu czy wykonania, ale na to, że budynek będzie wielki Uśmiech 2
Zapisane


"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
— Terry Pratchett
Mort
Huan
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 57
Galeria Użytkownika


Lew po wegetariańsku?


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 29.08.2010, 22:51:49 »

Skoro chcemy promować sam PixelArt w środowisku nowaków, to możemy równocześnie promować samo GPT w środowiskach pasjonatów. Np. napisać na pixeljoint.com. coś o GPT. Tam raczej nie kręcą się tylko pasjonaci najnajnaj tylko też ludzie, którzy dopiero zaczynają - w przeciwieństwie do pix.art.pl.
Zapisane

“Konieczność walki nakazana przez położenie, nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie!”
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: Still alive?
Skocz do: