Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje początki...  (Przeczytany 3457 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Arel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: arel@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 30.04.2010, 14:48:39 »

Dopiero zaczynam i to moja pierwsza sygnaturka, w kilku wersjach. Nie tworzyłem jej na podstawie jakiś tutków, lub czegoś w tym rodzaju, a jedyne czym kierowałem się przy tej pracy była moja wyobraźnia i wyczucie. Proszę o oceny i wskazówki. Pozdrawiam.



@edit - usunąłem kilka wersji pierwszej sygnatury.
A oto nowe (dodane w kolejnych postach), w kolejności od tych pierwszych do najnowszych:









Bardzo proszę o oceny i wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 17.07.2010, 13:43:39 wysłane przez Arel » Zapisane
OzIeM2000
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.04.2010, 15:04:47 »

Nic fajnego. Mi się nie podoba idz robić tuty
Zapisane

BARTEKM306
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.04.2010, 15:17:58 »

Po 1 brak czegoś na co można skupić uwage. Brakuje też światłocienia i głebi. Tło tworzą rendery:/ Idz do tutów tam sporo się nauczysz
Zapisane
Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.04.2010, 15:26:30 »

Bardzo kreatywnie oceniacie...

Po co robisz tyle wersji? Lepiej zrobić jedną (dwie) a porządne.
Napis do kosza (przeczytaj tutorial INSEKTa o napisach). Nudny stock (rendery ?) i ta ramka bardzo nie ładna. Jak chcesz już robić ramki to ostro je wykańczaj...

Ogólnie sygny - a raczej wersje - słabe. Musisz przerabiać tuty i ćwicz...

Pozdrawiam.
Łukaszek_
Zapisane
Arel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: arel@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.07.2010, 18:14:05 »

Dzięki za ocenki i wskazówki, poczytam trochę tutków i niedługo dam o sobie znać Mrugnięcie.
Łukaszek_, też mi się zdawało, że za dużo tych wersji, gdybym miał wybierać wrzuciłbym tylko v.2, zaś B&W chciałem dodać tylko tak dla porównania, trochę na siłę. Napis też trochę dałem na siłę, bo nie wiedziałem jak go dać, a jak już mówiłem zaczynam dopiero z grafiką i nie czytałem wcześniej żadnych tutków. To nie render, pamiętałem, że gdzieś w internecie krążył taki stock, odnalazłem go i odpowiednio zmodyfikowałem na potrzeby mojej pracy. Ramka... Hmm... Nie do końca chciałem, aby była tak postrzegana, to nie tyle ramka co ozdoba, po prostu taka pusta praca dziwnie według mnie trochę wyglądała.
Ogólnie projekt był eksperymentem, bo zrobiłem go przeciw wszystkim zasadom (jak widać), nie stosowałem się do żadnych porad zawartych na stronie i chciałem spróbować swoich sił w improwizacji pomimo, że jestem początkujący (zaczynam od dziś/wczoraj, choć grafiką zawsze się interesowałem). Słyszałem coś o wtapianiu, dopasowaniu napisów i efektach, ale nic więcej o tym nie czytałem, więc nie zastosowałem się do tego, lecz chciałem świeżo upieczony czegoś spróbować, bez jakiejkolwiek wiedzy, a co za tym idzie bez zastosowania podstawowych kroków w takiej pracy, coś jak skok na głęboką wodę, czysta improwizacja i eksperyment. Ale teraz zacznę czytać tutki.
Pozdrawiam.

PS. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wyrazić swoje zdanie to oczywiście zachęcam, dostałem już wskazówki, ale czekam na kolejne Uśmiech.



niedługo dam o sobie znać Mrugnięcie.
Może minęło trochę więcej czasu niż 'niedługo', ale miałem troszkę na głowie. Dzisiaj jednak postanowiłem w końcu wziąć się za tę sygnaturkę i tak oto powstała moja druga sygnaturka w życiu.

Zachęcam do oceny i liczę na konkretne wskazówki.
Pozdrawiam.



Troszkę inne, troszkę większe, ale nie chciałem zepsuć jakości pomniejszając.

Bardzo proszę o oceny i wskazówki.



I kolejna sygnaturka:

Oceni ktoś wreszcie? Proszę Smutny. Niedługo dodam raczej nowe, ale ciekaw jestem co myślicie o aktualnych.

PS. Edytowałem pierwszy post, usuwając większość wersji (a raczej wszystkie prócz v2) z pierwszej sygnaturki i dodając te nowe.

Cloud: Ale żeś strzelił kombosa chłopie. Tym razem Ci skleiłem, ale następne duble będę usuwał.
« Ostatnia zmiana: 02.07.2010, 09:45:44 wysłane przez Cloud » Zapisane
Exilion
Użytkownik

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 457
Galeria Użytkownika


Fight dead, fear the living!


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.07.2010, 18:58:41 »

Co do trzeciej pracy, jest ona brzydka, nieestetycznie użyte fraktele, które wyglądają wręcz tragicznie. Czwarta praca, dopiero po pewnym czasie zauważyłem tam samochód gdyby nie ten napis pewnie bym nadal nie wiedział co to jest. Chyba się tutaj za dużo nie narobiłeś więc ciężko mi ocenić, trochę pustki i przydałby się na pewno lepszy napis. Radzę poczytać nowe tutki i trochę przy nich potrenować.
Zapisane

Raie
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Raie


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.07.2010, 21:33:35 »

Daj stocka z trzeciej.
Zapisane
Arel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: arel@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 17.07.2010, 13:42:54 »

No w końcu ktoś odpisał, dzięki za wskazówki i oceny (nawet te surowe).
Stock trzeciej pracy
Niedługo wstawię coś jeszcze, zachęcam do dalszych komentarzy Uśmiech.

____

Nowa sygnaturka, ponownie z morałem... Taka, nieco inna, proszę o ocenki i komentarze, a także przydatne wskazówki Uśmiech.



Stock
Zapisane
Simple
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 47
Galeria Użytkownika


I'm a lot like You...


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 19.07.2010, 00:31:51 »

ahoj...
ostatnia:
hym...,ech..., a moze juz jednak wiem !
To tak: "matko sw modl sie za nami" to dosc trafnie wyraza moje emocje:
Sygnatura z moralem nie przecze aczkolwiek nawet w sztuce jest dzial dla chlamow i poczwar...
Po pierwsze i najwazniejsze bez podpowiedzi nie wiem kto domyslilby sie o co chodzi w tej syg.
Kolory masakra i skandal - raza, bija, wala w oczy sa straszne.
Napis jest srednio czytelny i przyznam ze dosc tepy, nie rozumiem go, jest on dla
mnie malo wspolny z tematem czy moralem oprocz tego cienka czcionka...
Dodam jeszce pikseloze i koncze bo wiecej nie moge sie przyczepic, no moze jeszce ramka
ale i tak jest na tej syg. najlepszym elementem.
Zrob cos normlanego z fajnym renderem itd. Najpier dobrze naucz sie bawic w gimpie potem zajmij sie
moralami...

pozdr.
simple
Zapisane


because sometimes, the truth isn't good enought
sometimes people deserve more
sometimes people deserve to have their faith rewarded...
Kubanosa
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Kubanosa


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20.07.2010, 08:52:18 »

Arel, o kurde O_o Spotkanie po latach Chichot Ale, żeby nie było offtopu spróbuje ocenić twoje sygnaturki.
Napisy leżą (też mam z tym problem). Słabe rendery i (lub) stocki. Ogólnie jest źle, ale ćwicz, ćwicz i ćwicz! Uśmiech
Zapraszam do tematu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,44869.msg219743.html#new
Zapisane
Sebex.
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20.07.2010, 10:08:17 »

Jakieś to wszystko chaotyczne słabe wtopienia nieciekawe napisy ogólnie ćwicz.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje początki...
Skocz do: