Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Przykładowa strona freelancerów  (Przeczytany 2445 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« : 02.04.2010, 20:43:53 »

Strona została stworzona w celach testowych, podobnie jak teksty zgromadzone na niej  Mrugnięcie

http://www.energyfm.eu5.org/fresh/

Oceńcie nie tylko wygląd (starałem się by był minimalistyczny) ale i kod Mrugnięcie

Nie miałem pomysłu na logo, dlatego dałem marny napis + rozmycie gaussa, muszę mieć wenę to stworzę lepsze (czyt: takie które będzie przypominać logo ;P )
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.04.2010, 21:35:10 »

Przydałby Ci się redaktor korekty, albo słownik. :-P

No i tego typu strona powinna być wycentrowana, a nie przy krawędzi.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.04.2010, 09:35:52 »

Dzięki za opinie (czekam na następne), już wycentrowałem Mrugnięcie
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03.04.2010, 09:57:28 »

Kodu nie ocenie, bo się nie znam, a strona ciągle nie jest wycentrowana. Menu dość słabe, napisy powinny być bardziej na środku, a hover ciekawszy. Te zielone linie za grube, a tekst powinien być niżej, bo teraz za bardzo nachodzi na nie. I te ramki po najechaniu na boxy, mi się nie podobają.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.04.2010, 11:15:35 »

Kodu nie ocenie, bo się nie znam, a strona ciągle nie jest wycentrowana. Menu dość słabe, napisy powinny być bardziej na środku, a hover ciekawszy. Te zielone linie za grube, a tekst powinien być niżej, bo teraz za bardzo nachodzi na nie. I te ramki po najechaniu na boxy, mi się nie podobają.

właśnie tak myślałem, że te ramki powinny być bez pogrubienia, tylko zmiana koloru
Zapisane
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 03.04.2010, 11:27:30 »

Strona brzydka z wyglądu (nie sądzę, żeby ktoś skorzystał z Twoich usług, jak zobaczy taką stronę - nawet jeśli takie było Twoje zamierzenie).

Kod... też nie pierwszej klasy. Używasz <br>, a się nie powinno, do formatowania położenia bloków używa się css. Co ta za skaczące okienka? Przy zmianie rozmiaru obramowania nic nie powinno się przesuwać, a cała strona skacze (zwiększając border zmniejsz margin). Menu na tabelkach - okropność. Do tworzenia menu używa się <ul> i <li> (poczytaj kurshtml.boo.pl). I jeszcze dwie rzeczy: atrybuty align i width - nie w kodzie a w css. HTML służy do stworzenia logicznej struktury strony (np. programy dla niewidomych lepiej sobie radzą ze stroną logicznie ułożoną: div ograniczające poszczególne elementy, nagłówki, paragrafy, listy, skrótowce, etc. sprawiają, że wszystko wygląda przejrzyście [można wyłączyć style i dalej przyjemnie to wygląda]) a CSS do opisu wyglądu - tego się trzymaj. Jeszcze dużo pracy przed Tobą, zanim możesz zabrać się za jakąś "freelancerke".

P.S. Proszę zmień avatar.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.04.2010, 11:38:42 »

Strona brzydka z wyglądu (nie sądzę, żeby ktoś skorzystał z Twoich usług, jak zobaczy taką stronę - nawet jeśli takie było Twoje zamierzenie).

Kod... też nie pierwszej klasy. Używasz <br>, a się nie powinno, do formatowania położenia bloków używa się css. Co ta za skaczące okienka? Przy zmianie rozmiaru obramowania nic nie powinno się przesuwać, a cała strona skacze (zwiększając border zmniejsz margin). Menu na tabelkach - okropność. Do tworzenia menu używa się <ul> i <li> (poczytaj kurshtml.boo.pl). I jeszcze dwie rzeczy: atrybuty align i width - nie w kodzie a w css. HTML służy do stworzenia logicznej struktury strony (np. programy dla niewidomych lepiej sobie radzą ze stroną logicznie ułożoną: div ograniczające poszczególne elementy, nagłówki, paragrafy, listy, skrótowce, etc. sprawiają, że wszystko wygląda przejrzyście [można wyłączyć style i dalej przyjemnie to wygląda]) a CSS do opisu wyglądu - tego się trzymaj. Jeszcze dużo pracy przed Tobą, zanim możesz zabrać się za jakąś "freelancerke".

P.S. Proszę zmień avatar.

Uśmiech cały tekst był skopiowany z innej strony, nie zamierzam być freelancerem, strona została napisana dla zabawy.

Zastosuje do rad, choć wydaje mi się że lepiej zrobić od nowa inną stronę.

PS: Zmieniłem avatar.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWasze stronyWątek: Przykładowa strona freelancerów
Skocz do: