Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeFabryka tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: [poprawa]Jak kwiatek w tapetę przerobić - czyli od szkicu do deseniu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [poprawa]Jak kwiatek w tapetę przerobić - czyli od szkicu do deseniu  (Przeczytany 3429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« : 02.04.2010, 09:02:04 »

Jak kwiatek w tapetę przerobić - czyli od szkicu do deseniu
Tutorial

Opracowanie: BishKopt
Poziom trudności: łatwy





W tym krótkim tutorialu mam zamiar przedstawić moje zmagania które na celu miały wyprodukowanie pewnego wzoru opartego na rysunku kwiatka. Szkic popełniłem samodzielnie po czym wrzuciłem go na skaner i dalej do GIMP-a. Co działo się dalej przeczytacie poniżej. Chciałbym zaznaczyć, że tego opisu nie można traktować jak instrukcji do wykonania krok po kroku lecz raczej jak zbiór wskazówek poukładanych chronologicznie. Uśmiech

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6.8 W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Na początku był chaos, czyli kwiatek. Zakładam, że go narysowałeś, zeskanowałeś i otworzyłeś w GIMP-ie.



Lime Point 2. Dla bezpieczeństwa duplikujemy warstwę [Ctrl+Shift+D].

Lime Point 3. Dokonujemy zmiany koloru w alfę wybierając Kolory -> Zmień kolor w alfę... i wciskamy OK. Tworzymy nową warstwę Ctrl+Shift+N, a w opcjach jej tworzenia Kolor wypełnienia warstwy ustawiamy na Białe.

Lime Point 4. Z górnej warstwy z kwiatkiem usuwamy te elementy, które nam się nie podobają.  


Lime Point 5. Teraz narzędziem Zaznaczenia według koloru Zaznaczenie wg koloru [Shift+0] staramy się zaznaczyć naszego kwiatka przez kliknięcie na nim myszkę.


Lime Point 6. Nie wyszło zbyt dokładnie więc musimy zastosować Zaznaczenie -> Zmniejsz... a w pole wpisujemy 1 i wciskamy OK.

Lime Point 7. Teraz kosmetyka zaznaczenia. Wybieramy Zaznaczenie -> Przekształć na ścieżkę a następnie Zaznaczenie -> Ze ścieżki [Ctrl+V] - nasze zaznaczenie się wygładziło.  

Lime Point 8. Tworzymy nową warstwę Ctrl+Shift+N, Kolor wypełnienia warstwy ustawiamy na Przezroczysta. Narzędziem Wypełnienie Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] wypełniamy zaznaczenie.


Lime Point 9. Zdejmujemy zaznaczenie [Ctrl+Shift+A]. Teraz pora na kosmetykę kwiatka. Mi szczerze przeszkadzały kwadraciki zamiast plamek więc poprawiłem je narzędziem Pędzel Pędzel [P]. W ostateczności można je zamalować.


Lime Point 10. Następny opisany punkt.



Lime Point Koniec



Miłego GIMPowania. Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 02.04.2010, 11:14:09 wysłane przez Adarn » Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.04.2010, 09:19:48 »

Mają być miniaturki, czy pełnowymiarowe obrazki, tak jak w tutorialu?
Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 02.04.2010, 09:27:11 »

Według mnie mogą być pełne Mrugnięcie.
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.04.2010, 09:28:50 »

Chyba jednak konsekwentnie zrobię wszystkie miniaturki - dalsze są duże a INSKET nie lubi niekonsekwencji.  Uśmiech
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 02.04.2010, 19:26:21 »

Mogą być wszystkie.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeFabryka tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: [poprawa]Jak kwiatek w tapetę przerobić - czyli od szkicu do deseniu
Skocz do: