Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Idą czarne chmury  (Przeczytany 24614 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 03.02.2012, 21:16:16 »

Dzięki wielkie.
Masz rację, że światło trochę za mocne, ale dzięki temu obraz właśnie wygląda tak przestrzennie. A włosy to nie wiem, nie wyszły mi zbyt dobrze ogólnie, ale nic już nie poprawiam. Mam dość po prostu, muszę odpocząć i biorę się za coś innego Uśmiech.











Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 08.03.2013, 21:56:49 »

Czas odświeżyć:
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 02.04.2013, 18:03:56 »

Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 03.04.2013, 09:09:23 »

Bardziej zainteresowała mnie wersja różowa Uśmiech Przede wszystkim dlatego, że czacha jest jaśniejsza i bardziej wybija się z tła, chociaż nietypowa kolorystyka jak na taką tematykę też zrobiła swoje.
Sam fakt skopiowania drugiego rogu nie jest niczym złym Mrugnięcie Jedyne co bym zrobiła, to co nieco zmieniła ułożenie pierścieni i różnych pęknięć na drugim rogu, bo jest za identyczny.
 
Co do samej kompozycji, to nie jestem pewna czy ją przemyślałeś, czy tylko skupiłeś się na zmieszczeniu swojego rysunku w całości na obrazie. W głównych punktach obrazu nic nie skupia na dłużej mojego wzroku, a oczy moje uparcie wędrują na przestrzeń między rogami, tam gdzie jest tylko tło. I kiedy tak się dzieje zazwyczaj zaczynam analizować taką pracę właśnie pod kątem kompozycji. Takie moje dążenie do centralnego punktu obrazu spowodowane może być wrażeniem symetryczności, które dają te rogi. Ponadto zazwyczaj prace o takich proporcjach(A4 i temu pochodne Uśmiech) komponowane są zgodnie z zasadą złotego podziału lub trójpodziału, i właśnie u Ciebie też nie znalazłam zachowania takiej zasady. Dodatkowo podążając wzrokiem po linii rogów trafiam na pustą przestrzeń kości czołowej(przy okazji jest to najjaśniejszy punkt obrazu). I znowu pusto. Oczywiście zasady są po to aby je łamać, ale nie wiem czy właśnie taki był Twój zamiar? Jeżeli jest inaczej, to proszę wyprowadź mnie z błędu.

Cały czas miałam wrażenie, że po prostu za mało przestrzeni jest pod czaszką, więc chciałam sama się przekonać. Kierując się zasadą trójpodziału starałam się aby głównym punktem obrazu były różowe oczka(efekt mojego eksperymentu w załączniku Język)

Wersja ciemniejsza, ma jeden, bardzo sprytny zabieg, przyciągający uwagę, właśnie te różowe oczka Uśmiech Kolorowy element, w monochromatycznym obrazie zawsze daje taki efekt Uśmiech W Twoim przypadku jest to róż, barwa raczej kojarzona z kucykami niż rogatymi czachami, co bardzo mi się spodobało.

Oczywiście mogę się mylić, ba, moje własne prace nie rzadko kuleją pod względem kompozycyjnym(i nie tylko), ale ostatnio poświęcam temu zagadnieniu więcej czasu starając się z większym namysłem komponować moje prace. Dlatego też i większą uwagę zwracam na to w pracach innych. No wiesz, takie spaczenie Język

Całą pracę ratuje właśnie to, że czaszka jest jasna i jednak ten wzrok przyciąga i to, że plakat nie ma żadnych innych elementów odciągających uwagę od czaszki, więc praca i tak jest dobra. Jest estetyczna, staranie wykończona. Ma znakomity detal i klimat. Widać, że umiesz rysować. Sama Twoją pracę oceniłam na 5, ponieważ z takim wykonaniem inaczej ocenić nie mogłam.

Wiem, że pisząc to wszystko, narażam się na etykietkę czepialskiej zrzędy, ale myślę, że im wcześniej zaczniesz z namysłem planować swoje prace, tym lepiej (ja zaczęłam trochę późno, ale "lepiej późno niż wcale" Język)


Możesz traktować ten post jako moje osobiste zobowiązanie po "moim komentarzu" w OSCG Język


* kadr.png (449.14 KB, 350x578 - wyświetlony 646 razy.)
Zapisane

Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 03.04.2013, 19:09:05 »

Dzięki za tak wyczerpującą wypowiedź. Masz rację, bo w zasadzie nie skupiłem się wcale nad kompozycją, no i wyszło tak wyszło:p. Przy następnej pracy postaram się wziąć bardziej pod uwagę kompozycję Uśmiech
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 02.09.2013, 21:12:26 »



Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 04.09.2013, 19:11:22 »

No tak, to samo co u mnie. Słaba frekwencja w temacie Duży uśmiech

Bardzo mi się podobają te prace. Szczególnie ta z krukiem. Lubię motyw ptaków. A Hellboy też fajny, taki graficzny. Jakoś więcej nie mam do powiedzenia, oprócz tego, że mi się podobają, bo prace są po prostu dobre.
Zapisane

Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 21.09.2013, 15:23:35 »

Dziękuję, zawsze dobrze jest usłyszeć miłe słowa od Hasi:D

Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 15.03.2014, 14:42:32 »

Zaktualizuję sobie, a co!
Od najnowszych do najstarszych:



Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 15.03.2014, 16:40:18 »

Tej sowy jeszcze nie widziałam. Bardzo mi się podoba, szczególnie wersja z jasnym tłem.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Idą czarne chmury
Skocz do: