Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Oceniamy kreatywnie!  (Przeczytany 54150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 17.05.2010, 12:25:50 »

@Łukaszek
Co się dziwisz, młody. Ileż można oceniać jedne i te same userbary. O ile sygnatury jeszcze jakoś ujdą, to... Bitwa 'kto lepiej wkleił rendery' w userbarach? No daj spokój, ludzie mają lepsze rzeczy do roboty.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 17.05.2010, 19:13:42 »

@Łukaszek
Co się dziwisz, młody. Ileż można oceniać jedne i te same userbary. O ile sygnatury jeszcze jakoś ujdą, to... Bitwa 'kto lepiej wkleił rendery' w userbarach? No daj spokój, ludzie mają lepsze rzeczy do roboty.


Młody - fajnie to brzmi Chichot Język
Co do twojej wypowiedzi, zgadzam się całkowicie.
Zapisane
Gorin
Użytkownik

Reputacja: -8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 379
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 17.05.2010, 19:35:59 »

A coś Ty, nie młody? oO"
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 17.05.2010, 22:14:29 »

Ostatnio zastanawiałem się nad bitwą okładki do książki. Nie to samo sygny, userbary i łebdizajny. Coś bardziej z życia wzięte. Zaprojektować własny głośnik, TV, domek przyszłości? O_o

Co prawda trzeba się bardziej wysilić, więc nie tylko GIMP będzie miał swój udział, ale również inne open-source'owe programy, jak Ikscape, Blender i inne.
Wszak chodzi o rozwój umiejętności, kreatywnego myślenia, doskonalenie skojarzeń, a nie za przeproszeniem, odpierdzielać rzemieślniczą robotę, która jest swego rodzaju pracą domową, mającą na celu IMHO skorygowanie błędów. Wydaje mi się, że każdy przez to przechodził, zanim zaczął tworzyć własne, niepowtarzalne prace. Nie twierdzę, że jedno jest lepsze od drugiego, ale połączone razem, uzupełniające się, są jak najbardziej pouczające.

Może ktoś da radę wywnioskować cokolwiek z mojej chaotycznej wypowiedzi Uśmiech 2
Wydaje mi się że w bitwach jedynym dozwolonym programem jest GIMP (Ew. Inkscape w niektórych przypadkach), a co do innych programów to nie wiem czy Ziomioslaw by się zgodził.

Co do okładki książki, genialny pomysł, gdybyś założył taką bitwę chętnie wziął bym w niej udział. Uśmiech
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 18.05.2010, 14:58:40 »

Skoro gdzieś wystarczył dopisek (technika dowolna), to myślę, że dopisek "program - dowolny" chyba załatwia sprawę, nie (pomijam te wszystkie super-extra-łoo-oo komercyjne programy jak Photoshop itp)

Terrqge, co do samej bitwy, muszę jeszcze trochę poczekać, bo mam testy dyrektorskie (20 maja) i mi na nich zależy. Jak będzie luz - czemu nie? Mrugnięcie Więcej osób może się zgłosi do tej bitwy.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 18.05.2010, 15:01:56 »

Ok, spokojnie, ja też mam ostatnio dużo roboty, między innymi pewne 2 egzaminy, także bitwa może poczekać.  Uśmiech 2
Zapisane

dawid23z
Użytkownik

Reputacja: -7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 28.05.2010, 22:42:39 »

Zapisuje się Mrugnięcie Mam nadzieje że dużo innych osób się też dołączy.
Zapisane
krestal
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

krestal


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 04.07.2010, 14:53:36 »

Jestem za. Wielu nowych grafików wyjdzie na jaw Mrugnięcie. Bardzo denerwujące są te komentarze typu "praca jest słaba 0/0. To forum jest za dobre by tacy ludzie je niszczyli .Popieram
Zapisane
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 04.07.2010, 18:06:29 »

Samą akcję popieram, osobiście zanim zacznę pisać jak najbardziej kreatywne komentarze i oceny, muszę sam się więcej nauczyć o grafice. Nie chciałbym walnąć jakiejś głupoty którą ktoś by wziął do siebie, i przez to jego następna praca wyszła by gorsza. Ale oczywiście postaram się.  Mrugnięcie
Zapisane
GaL
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika


Ziomble murhaczą świertogliście o zmroku.


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 09.07.2010, 14:18:16 »

Świetna akcja. Jak można zaobserwować przynosi efekty. IMO nie jest należycie propagowana. Duży krok w kierunku rozwoju forum na lepsze (nie mam na myśli tego, że jest złe;)). Z wielką chęcią się przyłączę.
Zapisane


Good Night and Good Luck
Nelgor
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nelgor@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : 15.12.2010, 10:49:21 »

Jakby ktoś chciał... Zrobiłem coś powiązanego:


Denerwujące też jest jak ktoś słodzi w pracach. Trzeba brutalnie, ale dobrze wytknąć błędy. Taka krytyka jest najbardziej konstruktywna.
Zapisane

Rozpiska autorskiego świata fantasy:
Religia 5%, kultura 0%, geografia 5%, historia 10%.
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 15.12.2010, 11:05:31 »

Jakby ktoś chciał... Zrobiłem coś powiązanego:

Trzeba brutalnie, ale dobrze wytknąć błędy.

To ja Ci wytknę: co to znaczy "SLODZ"?
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 29.04.2011, 11:56:36 »

Akcja jest bardzo fajna i ja się dołączę.
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Raven77
Gość
« Odpowiedz #55 : 29.04.2011, 13:51:15 »

Wypowiem się i ja  choć wielu to sie nie spodoba.
Sami sprowadziliście to forum do roli przedszkolaka. Propagując, popierając  tylko sygnatury,avatary itp.
Tak jakby to był pępek grafiki.Gdzie tzw, "Mistrzowie" sygnatur puszą sie bo zrobili po 200 prac. A każda kubek w kubek do siebie podobne.
A to nawet nie ta grafika której powinno być tu pełno. To raczej jej odmiana << scrapbooking" Bo tak nazywa sie działanie gdzie korzystasz z gotowych elementów (rendery itp) dodając od siebie pomazane tło i trochę światła.
( w przypadku sygnatur)A spora część ludzi którzy masowo tworzą sygnatury nie wie nawet jak wykonać precyzyjny własny render.
To woła o pomste do nieba  Brak odpowiednich tutoriali, które nawiasem mówiąc mało sami robicie a wiekszość to
po prostu przerobione.

Teraz będzie ciężko Wam zmienić tą stronę. Chcielibyście tu widzieć ludzi z innym podejściem do grafiki.
(Poczytałem sporo wypowiedzi w ramach tej akcji)
Pojawiają sie  ale niestety brak życzliwości, pomocy ze strony całej administracji.
A czasem wręcz wrogość płynie z wypowiedzi moderujących to forum. Albo 13 - to letni moderator zadaje mi pytanie "czemu tak często pozdrawiasz użytkowników, myslisz że są chorzy?" - to po prostu żałosne.
Lub administrator składając życzenia świąteczne, nasmiewa sie z użytkowników PS

Jestem użytkownikiem Ps, Corel, Gimp,Xara3D... Mogę jeszcze wymieniać, tylko po co.
Prac nie wstawiam do galerii, nie robię sygnatur (można je zobaczyć na mojej stronie)
Można czasem zobaczyć moje prace w formie pomocy dla użytkowników.
Wstawiłem 3 wideo tutoriale na prośbe o pomoc użytkowników. Opinia moderatorów  była na nie, a najzagorzalej odnosił sie do tego ten który sam nie zrobił żadnego tutorialu.

Pomyślcie teraz sami co ma mnie i innych zachęcić do wspierania na duża skale tej strony?
Jestem tu aby od czasu do czasu udzielić pomocy dla początkujących. Każdy kiedyś robił w pieluchy,
ale wielu o tym zapomina.
Szkoda bo strona jest popularna i ma potencjał.
Na koniec zapytam, jakimi kryteriami będziecie sie kierować przy ocenie pracy innej osoby?
Skoro każdy człowiek myśli i postrzega troche inaczej to ocena nie moze byc inna jak tylko subiektywna.
Czyli jeden zrobił zieloną marchewkę i jemu sie podoba, natomiast inny stwierdzi, że to jest do "dupy' bo zielone marchewki nie istnieją ( wyrażam sie bo czytałem też wypowiedzi że ocena powinna być brutalna)
Grafika to niezmierzony ocean, ograniczony tylko waszą wyobraźnią.
W jakie ramy chcecie ją wcisnąć?
Pozdrawiam.

\\Terrqge: Spacja po przecinku, nie przed!

« Ostatnia zmiana: 29.04.2011, 18:22:20 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Oceniamy kreatywnie!
Skocz do: