Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Kompresja JPG - wiele plików na raz  (Przeczytany 4546 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
feeloopek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

feeloopek


Zobacz profil
« : 05.03.2010, 11:30:36 »

Stoję przed wyborem narzędzia do masowego zapisu TIFF-> JPG na potrzeby portfolio. Do tej pory używałem tylko i wyłącznie GIMPA-a ze względu na niesamowitą jakość efektu końcowego przy średniej kompresji. Jakość jest porównywalna z PS-em i innymi ustrojstwami, natomiast plik końcowy ma dużo mniejszą pojemność. No tak, ale do tej pory robiłem wszystko ręcznie - otwórz tifa/bmp, zapisz jako jpg. Jest to troszkę uciążliwe przy kilkuset zdjęciach.

Przeszukałem sieć i znajdowałem różne pluginy, które umożliwiały tzw. batch, czyli wykonywanie konkretnego zadania dla dużej ilości plików. Niestety pluginy albo nie chciały się instalować, albo nie były wystarczająco konfigurowalne.

W związku z powyższym chciałbym zadać na forum pytanie czy posiadacie w swoich zbiorach plugin/narzędzie do masowej konwersji TIFF/BMP do JPG? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Z jakiej biblioteki korzysta GIMP przy zapisywaniu plików? Czy istnieje oprogramowanie alternatywne, które korzysta z tych samym bibliotek? Może najprościej będzie ściągnąć konwerter/przeglądarkę wykorzystującą ten sam silnik do kompresji i tam zapuścić batcha?

Bardzo proszę o pomoc i z góry przepraszam jeśli odpowiedź na moje pytanie jest na forum. Przeglądam forum od 6 rano i nic nie znalazłem.


« Ostatnia zmiana: 06.03.2010, 20:51:17 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.03.2010, 11:59:31 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1264.msg7022.html#msg7022
Zapisane

feeloopek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

feeloopek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.03.2010, 16:54:10 »

Dzięki. Właśnie tego szukałem! Pozdrawiam!
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.03.2010, 00:45:56 »

Dodaj tag [ROZ] do tematu
Zapisane


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Kompresja JPG - wiele plików na raz
Skocz do: