Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obraz gimpa z parametrami  (Przeczytany 580 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krisowski
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

krisowski


Zobacz profil
« : 22.02.2010, 23:41:00 »

Czesc,

Mam pytanie na ktore szukam od jakiegos czasu odpowiedzi na tym i innych forach i nie moge znalezc nic ciekawego. Byc moze tego co chce zrobic nie da sie osiagnac w GIMPie, wiec sugestia z jakims programem alternatywnym tez bedzie mile widziana Uśmiech

Mianowicie chcialbym sobie stworzyc projekt obrazu w GIMPie, ktory moglbym modyfikowac zmieniajac jedynie parametry stworzonych przeze mnie obiektow. Np. powiedzmy ze tworze sobie template rysunku z dwoma kulkami i chce aby te kulki mialy rozmiary i odleglosci wzgledem siebie zgodne z podanymi przeze mnie parametrami. Czyli jak chce miec obrazek gdzie kulka1 jest dwa razy wieksza od kulki2 i jest oddalona od niej o odleglosc rowna dwoch promieni kulki1 to zmieniam jedynie odpowiednie parametry i GIMP ma mi generowac rysunek. Czy to jest w ogole mozliwe w GIMPie, czy moze zle szukam?
Jesli jest to mozliwe w GIMPie, to gdzie definiowac owe parametry moich obiektow (kulek)? Plik projektu GIMPa jest niestety binarny a nie tekstowy wiec grzebanie w nim raczej odpada.

K.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Obraz gimpa z parametrami
Skocz do: