Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obracający się awatar  (Przeczytany 247381 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dario3d
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika


Odwiedź mą galerię! ;]


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 22.10.2007, 18:53:52 »

Wybaczcie za dwa posty pod sobą ale mam problem :/ (znowu:/):

Duplicate frames: 71 ok załatwione przechodzi pasek i ok, ale potem move path, i pojawia się błąd:

Komunikat: Move path

Operation canceled.
Gap video plug-ins only works with filenames that ends in numbers like _000001.xcf.==> Rename your image, then try again.

Niby ok źle nadałem nazwę plikowi, ale... nazwa mojego pliku to: Animacja_000001.xcf a więc? o co chodzi...?

I to move path oraz duplicate frames mam zrobić na tym przeźroczystym tak? czy na innym?


____EDIT_______

Może to podobny problem do tego który ma Kalo, ale tu chodzi o to żeby zduplikować tą pojedyńczą przeźroczystą warstwę? Wtedy chyba w tym folderze powinno się pojawić 71 klatek tak? ale się nie pojawia :/
« Ostatnia zmiana: 22.10.2007, 19:29:52 wysłane przez dario3d » Zapisane

Odwiedź mą galerię! ;]
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #15 : 22.10.2007, 19:27:25 »

Najprawdopodobniej masz polską czcionkę w nazwie folderu. Jeśli nie to zrestartuj Gimpa, najczęściej pomaga. Niestety na windzie czasem tak jest.

Cytuj
I to move path oraz duplicate frames mam zrobić na tym przeźroczystym tak? czy na innym?

W odwrotnej kolejności, najpierw duplicate potem move. Czytaj uważnie każdy punkt to będziesz wiedział. Nie po to piszę tuta w ponad 200 punktach byś zadawał takie pytania Mrugnięcie. Tak, na przezroczystym.

PS
Zabrałeś się za jednego z trudniejszych tutoriali, może przećwicz w pierwszej kolejności te łatwiejsze.
Zapisane
rokfordpoland
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

rokfordpoland


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 27.10.2007, 18:23:19 »

 aj mamtakie pytanie.. zrobilem wszystko. do tego pnkt 232.   Nowo powstały plik wyeksportuj do formatu GIF zapisując go jako animację.. jak zapisuje nowo powstaly plik w formaci gif. i potem chce otworzyc nowo powstaly plik gif.to mam plik gif z pierwsza klatka i nic sie nie rusza??
Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #17 : 27.10.2007, 18:36:01 »

W oknie eksportu musisz zaznaczyć opcję "Zapisz jako animację".

Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #18 : 27.10.2007, 20:34:37 »

Masz około 1/4 mniej klatek niż w tutorialu. Pomnóż liczbę klatek z tuta przez 0.75, np 54 x 0,75 = 40,5  zaokrągl do 40 lub 41. Sprawdź jak wygląda animka w podglądzie z okna MovePath. Nie ma jakichś sztywnych zasad na określenie klatek kluczowych w punktach animacji. Wszystko zależy od tego ile klatek chcesz animować, w którym miejscu zacząć i zakończyć dany efekt. Ciężko mi to dokładnie wytłumaczyć, nie jestem dobrym nauczycielem. Najszybciej nauczysz się przerabiając też inne tutki o animkach. Cała moja wiedza opiera się na eksperymentowaniu z GAPem. W sieci jest mało poradników do animek w Gimpie, więc trzeba kombinować. Nasze forum i tak jest chyba najbogatsze w tutoriale o animacjach.
Zapisane
kry100kry100
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

kry100kry100


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 27.10.2007, 21:03:37 »

A jeszcze mam jedno pytanko... Gdzie jest przycisk Wyśrodkuj??  Smutny
Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #20 : 27.10.2007, 21:09:08 »

W gimpie 2.2, a podejrzewam, że takiego używasz, przycisk wyśrodkuj jest w oknie skalowania płótna obrazu. Zmenu Obraz wybierasz Wymiary płótna... i w okienku, które ci się otworzy jest właśnie opcja wyśrodkowania.
Zapisane
Jottos
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 15.11.2007, 13:30:20 »

POMOCY!!!
Kiedy kończę etap 4 w pliku animacja_1, zamiast obracać się cały obraz stoi, a obraca się tylko  pierwsza i ostatnia ramka  Co? Proszę o szybką pomoc... Post wyżej już wyjaśniłem.
Zapisane

Kifer71
Gość
« Odpowiedz #22 : 15.11.2007, 18:44:19 »

Jottos jak chcesz robić animki, to polecam Gimpa 2.2.17. Niestety 2.4 źle współpracuje z GAP. Na pewno kiedyś to poprawią.
Zapisane
slimior
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika

slimior

Yes, I don't


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 17.11.2007, 10:24:04 »

dobra kifer:
teraz cie wkurze Zły
po co sie tak trudzic i tyle to robic??
ja zrobilem ten sam efekt duuuuuuuuuuurzo prosciej...
pierwszy etap zostaje ale bez blysku ramki obrazek i maska zostaja polaczone w wychodzi nam obrazek wlasciwy
a teraz w zaleznosci od tego jaka chcemy miec plynosc kopiujemy warstwe(najprosciej 36 razy)(po drodze jeszczew obraz>>przeksztalcenie daj odbij poziomo) teraz wchodzimy do filter all layer's wpisujemy map i znajdujemy plug-in-map-objectw opcjach zostawiasz plaszczyzne zaznaczassz przezroczyste tlo i klikasz na ulozenie
swiatlo zostawiasz zagra role blysku
w ulozenie dajesz "y" w obrot na -180 i ok
pojawia sie continue klikasz
masz znowy odwzorowanie na obiekt
teraz w ulozenie dajesz "y" w obrocie na 170 i klikasz ok.
czekasz chwilke i w filtry>>animacja>>settings wmode zmieniesz na (replace)
zapisujesz i masz...

nie prosciej?
efekty:

i troiszke ulepszona(72 ramki):
« Ostatnia zmiana: 17.11.2007, 12:24:12 wysłane przez slimior » Zapisane

Kifer71
Gość
« Odpowiedz #24 : 17.11.2007, 14:58:43 »

Slimior już kilka dni po zamieszczeniu tuta znalazłem sposób na uproszczenie całej pracy, ale lenistwo nie pozwala mi na edycję poradnika. Uśmiech
Zapisane
slimior
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika

slimior

Yes, I don't


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 17.11.2007, 16:15:23 »

znam ten bol, kifer, znam ten bol... Język
Zapisane

PinkLips
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

PinkLips


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 31.12.2007, 11:11:10 »

Hejka!Jestem nowa no i mi wyszedł źle błysk(za bardzo biały) i w ogóle animacja Płacz:
Zapisane
Zibi1981
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 31.12.2007, 15:09:23 »

Więc na początku muszę przyznać, że poradnik jest bardzo wymagający (i długi), zwłaszcza dla takiego nowicjusza jak ja. Robiłem wszystko powoli i to dwukrotnie, żeby zminimalizować możliwość moje pomyłki. Niestety efekt nie jest najlepszy więc chciałbym poprawić. Potrzebuję jednak pomocy.
Oto lista trudności na jakie natrafiłem:

  • punkty 32 i 33: opcja Zaznaczenie -> Zaokrąglenie w moim GIMPie jest wyrażana w procentach, nie pikselach. Poza tym zamiast zaokrąglać daje raczej efekt "kwadratowego koła" jak to widać wyżej w pracy PinkLips, dlatego zrezygnowałem z tej operacji;

  • punkt 81: gdy ustawię parametr Nieprzepuszczalność na 80, wówczas kółko błysku jest za bardzo białe - ponownie jak w pracy PinkLips. Trochę sam tutaj poeksperymentowałem i dałem 20 - niestety wciąż daleko do Twojego efektu Kifer. Nie wiem, być może stosowałeś jakieś rozmycie albo jakąś maskę z ziarnistością, coś co daje rzeczywiście fajny obraz błysku...

  • punkty 119-129: analogiczna sprawa jak z błyskiem, tzn. ustawienie Nieprzepuszczalności na 50 nie daje takiego efektu, jaki Tobie udało się uzyskać, dlatego zwiększyłem bodajże do 60, ale to też nie jest ideał...

  • punkty 155-159: ramki u mnie stają się po tych operacjach przezroczyste (nawet gdy za pierwszym razem używałem innych obrazków do animacji), u innych natomiast mają szary kolor;
  • Etap czwarty – obracanie animacji: chyba GIMP 2.4.3 nadal źle współpracuje z GAP 2.2.2 (obydwa programy osobiście kompilowałem), gdyż obraca mi jedynie pierwszą i ostatnią ramkę, co daje efekt mniej płynnej animacji;
  • Błąd - wreszcie na koniec komunikat, który wyświetlał mi się przy używaniu skryptu plug-in-map-object (pojawiał się tylko przy otwieraniu 2,3 i 4 animacji, nigdy pierwszej)



    Teraz chyba spróbuję metody slimiora, choć opisał to dość skrótowo więc nie wiem czy sobie poradzę. Poza tym tam chyba też trzeba używać GAP, prawda?

    No i na koniec moja praca


Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPAnimacjeWątek: Obracający się awatar
Skocz do: