Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Jak się uczyć obsługi programów graficznych?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak się uczyć obsługi programów graficznych?  (Przeczytany 5207 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kura!t0
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Kura!t0


Zobacz profil
« : 29.12.2009, 10:04:56 »

Mam zamiar w najbliższym czasie pojąć obsługę Gimpa, tylko nie mam pomysłu, jak się za to zabrać. Gdy uczyłem się malować w Corelu (co prawda za dużo w nim nie umiem) używałem do nauki tutoriali. Czy to dobry sposób? A jak Wy uczyliście się malować?

/ mam nadzieję, że wybrałem dobry dział /
« Ostatnia zmiana: 29.12.2009, 10:26:44 wysłane przez Kura!t0 » Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.12.2009, 10:42:33 »

No, tutoriale są raczej najlepszym wyjściem, mogą nauczyć sporo przydatnych rzeczy.
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.12.2009, 16:42:54 »

Ja raczej uczę się tak: jak zobaczę jakiś fajny efekt(lub cokolwiek innego) to najpierw próbuje sam to zrobić(nieraz zajmuje to dość dużo czasu...), a jak nie wychodzi to jako ostateczność szukam tutoriali. W każdym razie jak sam do czegoś dojdę to na 100% to zapamiętam i przy okazji poznam kilka nowych rzeczy Mrugnięcie
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.12.2009, 19:38:34 »

Jeśli będziesz uczyć początkujących, to ja bym zaczął od krótkiego opisania programu "tu są warstwy" itd... a potem jakiś prosty efekt - reszta to według tutoriali.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 30.12.2009, 22:05:03 »

Najszybszy sposób to tutoriale video. I to nie chodzi mi o speed paintingi itp. Nie jest to wcale dla leniwych - to jest po prostu dobry  i szybki sposób. Np. na YouTube mógłbyś znaleźć kilka bardzo dobrych, polskich tutorialów do paintera, sam bardzo dużo się z nich nauczyłem i polecam. Tyle jeśli chodzi o tutoriale techniczne, o samym malowaniu to na dA jest tego multum (filmy też, porozglądaj się, oplecam Hinagumori, na pewno znajdziesz)
Zapisane
Salluz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.01.2010, 13:17:59 »

Mam zamiar w najbliższym czasie pojąć obsługę Gimpa, tylko nie mam pomysłu, jak się za to zabrać.
Odpowiedź już padła i pewnie każdy to będzie powtarzał: tutoriale.
Jeśli nie lubisz chaosu (czasami tutki są chaotycznie poukładane lub napisane) i lubisz być prowadzony za rękę od podstaw to polecam zajrzeć na stronę helionu i poszukać książek o gimpie

Czy to dobry sposób?
Jak najbardziej, przeczytaj, utrwal, samodzielnie wykonaj ćwiczenie...

A jak Wy uczyliście się malować?
Malować się nie uczyłem, uczyłem się rysowania ołówkiem i brałem lekcje w Poznaniu.
Wpisz w googlach: Kurs rysunku i malarstwa miasto z jakiego pochodzisz.
Umów się na konkretną godzinę i idź porozmawiać z człowiekiem który tego uczy, wypytaj o ceny i czy uczy malowania na komputerze.
Ale ostrzegam taka przyjemność kosztuje.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Jak się uczyć obsługi programów graficznych?
Skocz do: