Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje początki Digital Paintingu
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje początki Digital Paintingu  (Przeczytany 13474 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« : 15.12.2009, 23:20:24 »

No więc wziąłem się za Digital Painting i... chyba tak średnio mi to wychodzi bo nie mam pojęcia jak się do tego porządnie zabrać, przydały by mi się wasze rady i komentarze o tym jak usprawnić moje prace

1. "Księżyc"



Lime Point pomógł mi tutorial opracowany przez SECONDHEARTBEAT.


2. "Sierść"



Lime Point przeglądałem różne tutoriale na Deviantart i wyszło mi coś takiego... na przyszłość chyba będę używać większego pędzla o mniejszym kryciu.
Zapisane
Maly94
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 301
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.12.2009, 15:30:21 »

Sierść bardzo fajna jak na początki to dobrze Uśmiech 2 ciekawie jakie będą moje początki z dp jak sobie tablet kupie Język
Zapisane



Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.12.2009, 19:41:37 »

Sierść ok, a co do opisu księżyca w galerii... jaka perspektywa ? Przeca na kuli perspektywy w Twoim wypadku jest tyle... co nic. O perspektywie możemy mówić wtedy, kiedy mamy linie horyzontu, jakiś obiekt i punkty zbiegu Mrugnięcie
Zapisane

AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.01.2010, 18:41:33 »

...ostatnio trochę zajęty jestem... ale zainspirowały mnie pracy Buryny i w wolnym czasie coś tam zrobiłem Język

Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.01.2010, 19:37:12 »

No według mnie, potencjał masz. Zobaczymy co dalej będzie Uśmiech
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.01.2010, 19:22:37 »

No i kolejny... jak napisałem w komentarzu autora jeszcze dodam szczegóły.

Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25.01.2010, 16:13:13 »

To, co mi się najbardziej podoba - to kolory. Bardzo fajnie je dobrałeś, i cień też pasuje.

Moje uwagi to:
gościu jest jakiś taki połamany, tzn. prawa noga nie wiadomo jak stoi, lewa jest jakby palcami skierowana w lewą stronę.
Nie wiedzieć czemu postanowiłeś gościowi zabrać sporą część lewego oka. Szkoda, bo ludzie na ogół mają oczy wypukłe. On też mógłby mieć.
A broda? dlaczegóż znajduje się ona gdzieś pod prawym policzkiem? Nie lepiej wyglądałaby pod ustami?

Jeszcze dużo bym napisała, ale w sumie sama nie wiem co tutaj ma być tak jak jest, bo to taki typ mangi, a co należałoby definitywnie poprawić.

Może jeszcze to, że on ma siwe pasemka. I grzywkę jakby rogi jakieś. No ale to nic w porównaniu z tym, że cień na włosach jest inny niż na twarzy. Jeśli 1/3 twarzy pokrywasz cieniem to i w ten sam sposób powinieneś pokryć włosy nad tą właśnie twarzą.

Dobra, starczy.
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25.01.2010, 18:41:47 »

Faktycznie nogi krzywe Chichot ale zmieniać ich już nie będę tak samo jak i brodę bo za dużo roboty... ale będę pamiętał na przyszłość żeby nie robić kaleki Mrugnięcie, co do cieniowania na włosach masz rację i właśnie to zmienię... a jeśli chodzi o pasemka... to to nie są pasemka ale odblask... tak żeby pokazać że ma błyszczące włosy Język a te rogi to tak powinny być bo to w końcu manga. A no i oko poprawię.
Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25.01.2010, 21:44:02 »

No ja na Twoim miejscu też wolałabym zrobić pracę od nowa, niż tyle poprawiać. Ale te pasemka, no po prostu może by je dać innym odcieniem brązowego, a nie takim białym-prawie-białym. Uśmiech
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.01.2010, 23:50:55 »

Dobra z tą pracą na razie skończę... na pewno muszę poćwiczyć anatomię... i może dobieranie kolorów... oraz muszę pracować na większej rozdzielczości aby było bardziej szczegółowe Język. No i same oczy muszę poćwiczyć aby kształt nie sprawiał problemów i żebym nie musiał kolorować gradientem... no i muszę też przyjrzeć się włosom na innych anime itp. bo jest wiele różnych stylów.


nie dużo zmian ale... sądzę że wygląda trochę lepiej.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26.01.2010, 08:46:06 »

Jeżeli dobrze wnioskuje z tytułu to miała być manga Mrugnięcie
A to mangi za nic nie przypomina...
Mangę bardzo lubię, a lubię ją za dokładność, bo w pełni oddaje anatomię człowieka (może nieco przeskalowana głowa i oczy). U Ciebie nie ma ani anatomii, ani proporcji, ani nawet porządnie przeskalowanej głowy z fajnymi oczami.
A te białe pasemka są dalej okropne Język

Jedyną rzeczą na plus jest cieniowanie, chociaż do niego też można się przyczepić Chichot.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 27.01.2010, 20:03:42 »

to mangi za nic nie przypomina...

Manga to japoński komiks, który wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest czarno-biały oraz tym, że ma lekko upośledzoną anatomie (w stosunku do komiksów z reszty świata).

No ale nawet jeśli chodzi o komiks czy jakąkolwiek postać z kreskówki obowiązują jakieś walory anatomiczno-estetyczne. Więc jeśli chodzi o technikę to bardziej się przyłóż do szkicu, żeby wszystko wyglądało dobrze, kiedy już to tak ładnie pokolorujesz  Mrugnięcie
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 27.01.2010, 21:22:29 »

Przede wszystkim muszę sobie załatwić dobry skaner bo zdjęcia aparatem wychodzą w małej rozdzielczości i nie widać szczegółów oraz trudno się koloruje. Język
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 27.01.2010, 21:30:43 »

Cytuj
zdjęcia aparatem wychodzą w małej rozdzielczości
To chyba robisz aparatem z telefonu Język, jeszcze nigdy nie mogłem narzekać na niską rozdzielczość zdjęć robionych cyfrówką (chyba, że robiłem na super ulta hiper niskiej jakości).
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje początki Digital Paintingu
Skocz do: