Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje początki Digital Paintingu
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje początki Digital Paintingu  (Przeczytany 13478 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« : 15.12.2009, 23:20:24 »

No więc wziąłem się za Digital Painting i... chyba tak średnio mi to wychodzi bo nie mam pojęcia jak się do tego porządnie zabrać, przydały by mi się wasze rady i komentarze o tym jak usprawnić moje prace

1. "Księżyc"



Lime Point pomógł mi tutorial opracowany przez SECONDHEARTBEAT.


2. "Sierść"



Lime Point przeglądałem różne tutoriale na Deviantart i wyszło mi coś takiego... na przyszłość chyba będę używać większego pędzla o mniejszym kryciu.
Zapisane
Maly94
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 301
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.12.2009, 15:30:21 »

Sierść bardzo fajna jak na początki to dobrze Uśmiech 2 ciekawie jakie będą moje początki z dp jak sobie tablet kupie Język
Zapisane



Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.12.2009, 19:41:37 »

Sierść ok, a co do opisu księżyca w galerii... jaka perspektywa ? Przeca na kuli perspektywy w Twoim wypadku jest tyle... co nic. O perspektywie możemy mówić wtedy, kiedy mamy linie horyzontu, jakiś obiekt i punkty zbiegu Mrugnięcie
Zapisane

AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.01.2010, 18:41:33 »

...ostatnio trochę zajęty jestem... ale zainspirowały mnie pracy Buryny i w wolnym czasie coś tam zrobiłem Język

Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.01.2010, 19:37:12 »

No według mnie, potencjał masz. Zobaczymy co dalej będzie Uśmiech
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.01.2010, 19:22:37 »

No i kolejny... jak napisałem w komentarzu autora jeszcze dodam szczegóły.

Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25.01.2010, 16:13:13 »

To, co mi się najbardziej podoba - to kolory. Bardzo fajnie je dobrałeś, i cień też pasuje.

Moje uwagi to:
gościu jest jakiś taki połamany, tzn. prawa noga nie wiadomo jak stoi, lewa jest jakby palcami skierowana w lewą stronę.
Nie wiedzieć czemu postanowiłeś gościowi zabrać sporą część lewego oka. Szkoda, bo ludzie na ogół mają oczy wypukłe. On też mógłby mieć.
A broda? dlaczegóż znajduje się ona gdzieś pod prawym policzkiem? Nie lepiej wyglądałaby pod ustami?

Jeszcze dużo bym napisała, ale w sumie sama nie wiem co tutaj ma być tak jak jest, bo to taki typ mangi, a co należałoby definitywnie poprawić.

Może jeszcze to, że on ma siwe pasemka. I grzywkę jakby rogi jakieś. No ale to nic w porównaniu z tym, że cień na włosach jest inny niż na twarzy. Jeśli 1/3 twarzy pokrywasz cieniem to i w ten sam sposób powinieneś pokryć włosy nad tą właśnie twarzą.

Dobra, starczy.
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25.01.2010, 18:41:47 »

Faktycznie nogi krzywe Chichot ale zmieniać ich już nie będę tak samo jak i brodę bo za dużo roboty... ale będę pamiętał na przyszłość żeby nie robić kaleki Mrugnięcie, co do cieniowania na włosach masz rację i właśnie to zmienię... a jeśli chodzi o pasemka... to to nie są pasemka ale odblask... tak żeby pokazać że ma błyszczące włosy Język a te rogi to tak powinny być bo to w końcu manga. A no i oko poprawię.
Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25.01.2010, 21:44:02 »

No ja na Twoim miejscu też wolałabym zrobić pracę od nowa, niż tyle poprawiać. Ale te pasemka, no po prostu może by je dać innym odcieniem brązowego, a nie takim białym-prawie-białym. Uśmiech
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.01.2010, 23:50:55 »

Dobra z tą pracą na razie skończę... na pewno muszę poćwiczyć anatomię... i może dobieranie kolorów... oraz muszę pracować na większej rozdzielczości aby było bardziej szczegółowe Język. No i same oczy muszę poćwiczyć aby kształt nie sprawiał problemów i żebym nie musiał kolorować gradientem... no i muszę też przyjrzeć się włosom na innych anime itp. bo jest wiele różnych stylów.


nie dużo zmian ale... sądzę że wygląda trochę lepiej.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26.01.2010, 08:46:06 »

Jeżeli dobrze wnioskuje z tytułu to miała być manga Mrugnięcie
A to mangi za nic nie przypomina...
Mangę bardzo lubię, a lubię ją za dokładność, bo w pełni oddaje anatomię człowieka (może nieco przeskalowana głowa i oczy). U Ciebie nie ma ani anatomii, ani proporcji, ani nawet porządnie przeskalowanej głowy z fajnymi oczami.
A te białe pasemka są dalej okropne Język

Jedyną rzeczą na plus jest cieniowanie, chociaż do niego też można się przyczepić Chichot.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 27.01.2010, 20:03:42 »

to mangi za nic nie przypomina...

Manga to japoński komiks, który wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest czarno-biały oraz tym, że ma lekko upośledzoną anatomie (w stosunku do komiksów z reszty świata).

No ale nawet jeśli chodzi o komiks czy jakąkolwiek postać z kreskówki obowiązują jakieś walory anatomiczno-estetyczne. Więc jeśli chodzi o technikę to bardziej się przyłóż do szkicu, żeby wszystko wyglądało dobrze, kiedy już to tak ładnie pokolorujesz  Mrugnięcie
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 27.01.2010, 21:22:29 »

Przede wszystkim muszę sobie załatwić dobry skaner bo zdjęcia aparatem wychodzą w małej rozdzielczości i nie widać szczegółów oraz trudno się koloruje. Język
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 27.01.2010, 21:30:43 »

Cytuj
zdjęcia aparatem wychodzą w małej rozdzielczości
To chyba robisz aparatem z telefonu Język, jeszcze nigdy nie mogłem narzekać na niską rozdzielczość zdjęć robionych cyfrówką (chyba, że robiłem na super ulta hiper niskiej jakości).
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 27.01.2010, 21:43:50 »

Ta ale szkicuję ołówkiem HB więc żeby dobrze to widzieć potrzebuję porządnej rozdzielczości (ołówkiem 6B było by bardzo widoczne ale trudno zatrzeć gumką i jest bardzo gruby)... a mój aparat wali w rozdzielczości 2560 na 1920... małe szczegóły bardzo trudno zrobić w takiej rozdzielczości... z dziurkami na guziki się męczyłem bo nie wyglądało zbyt dobrze... i nadal tak nie wygląda Język.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 27.01.2010, 22:03:49 »

Szkicować HB!? No nie mów... przecież to się do tego nie nadaje, minimum 2B (ja nie schodzę poniżej 4B). A skaner dodatkowo ma to do siebie, że lubi wybielać ołówek, więc jak HB na zdjęciu nie widzisz, to nie licz, że na skanie więcej zobaczysz.
6B ciężko zetrzeć? 8B super się ściera i żaden ślad nie zostaje.
2560x1920 taka rozdzielczość i narzekasz na szczegóły? Nie wierzę... Tak jak rysujesz mocno uproszczone, schematyczne ludziki to więcej Ci nie trzeba.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 28.01.2010, 18:57:15 »

Nie ma żadnych reguł na takie tematy; bardzo dobrym sposobem jest szkicowanie miękkim ołówkiem, potem poprawić główne linie (line art) niebieskim lub czerwonym kolorem (tylko boże uchroń nie tanim długopisem). Kiedy zeskanujemy szkic możemy użyć kanałów żeby wybić czerwony/niebieski lineart. Tydzień temu zrobiłem tak po praz pierwszy; zwykłe kredki mieszają się z ołówkiem (to może zależeć od ołówka jak i kredki) a błąd zrobiony długopisem wygląda ohydnie i trudno się go później pozbyć, jak nie macie na stanie niczego profesjonalnego do tego to proponuję jakieś linery pigmentowe, albo przynajmniej dobry cienkopis
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.02.2010, 17:25:11 »

przez 3 dni nic tylko szkicowałem więc trochę do roboty będzie...
Zapisane
Haide
Gość
« Odpowiedz #18 : 09.02.2010, 07:57:17 »

Ja bym tak nigdy nie zrobił, bardzo ładne.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 09.02.2010, 23:35:28 »

No coraz lepiej Uśmiech
Zapisane
Buryna
√ ι ק

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 776
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 07.03.2010, 18:05:55 »

Trochę bym się na twoim miejscu przyłożył do anatomii, tak zgrubnie. Nie przejmuj się butami Język mi nigdy dłonie nie wychodziły do dziś tak jest. Uśmiech Z czasem wszystko opanujesz spokojnie. Dużo ćwiczyć podstawy trzeba, a potem z górki ale co ja ci będę mówił jak sam ich nie mam opanowanych. Uśmiech
Zapisane

AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 07.03.2010, 22:59:01 »

Ta będę musiał zerknąć w końcu na jakieś tutki anatomii ale problem w tym że uczę się za dużo naraz np. telefony, tribal'e oraz trochę wektory... a to wszystko chyba dlatego że w każdej chwili mogę mieć interview żeby dostać się no następnej klasy i muszę wydrukować grafiki różnych kategorii (nie są określone). :/

Mam już kilka szkiców gotowych (i w nudnym czasie robię więcej) ale przerobię je dopiero po tym całym zamieszaniu... no i chyba muszę przyhamować z uczeniem się wszystkiego naraz Język.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 09.03.2010, 20:48:25 »

Ta będę musiał zerknąć w końcu na jakieś tutki anatomii ale problem w tym że uczę się za dużo naraz np. telefony, tribal'e oraz trochę wektory... a to wszystko chyba dlatego że w każdej chwili mogę mieć interview żeby dostać się no następnej klasy i muszę wydrukować grafiki różnych kategorii (nie są określone). :/

Mam już kilka szkiców gotowych (i w nudnym czasie robię więcej) ale przerobię je dopiero po tym całym zamieszaniu... no i chyba muszę przyhamować z uczeniem się wszystkiego naraz Język.


Deus, jak chcesz dobrze się anatomii wyuczyć, zacznij od rysowania szkieletu. Narysować szkielet jest trudno, obłożyć go mięśniami znacznie prościej. Dobry szkielet jest podstawą realnego rysunku d:
Zapisane

AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 12.03.2010, 22:03:20 »

Tak żeby wyćwiczyć sobie szkicowanie i texturowanie

Zapisane
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje początki Digital Paintingu
Skocz do: