Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Hasiuk maluje  (Przeczytany 18397 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14.01.2010, 22:23:21 »

Hasiuk, nie bierz poważnie "czytanie" bo to przy malowaniu tak naprawdę niewiele daje. To co powyżej - obserwuj Mrugnięcie W razie czego wspomagaj się refkami zdjęć, bo to nie grzech. Wyrobisz sobie i rękę i oko na kąty padania światła Uśmiech

Ode mnie EOT Język
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 14.01.2010, 22:55:35 »

Cytuj
to moja wina, bo nie przemyślałem dokładnie całej pracy startem
Taka prawda, że jak zepsujesz szkic, to nie skończysz pracy z zadowalającym efektem

Cytuj
Coś nie tak z Twoim tabletem?
Nie, całkiem sprawny, ale czasu nie mam... ciągłe ćwiczenia nad rysunkiem grafitowym Język

Wracając do światła, nie możesz pozostawiać wątpliwości dla odbiorcy na temat kierunku, nasilenia, liczby źródeł świateł. Takie niedopatrzenia powodują błędne spostrzeżenia, i nie wystarczy opis pracy żeby naprawić błędy, wszystko powinno być czarno na białym.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 15.01.2010, 23:22:06 »

Już poczyniłem pierwsze kroki w kierunku dokładniejszego planowania moich prac;
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;su=user;cat=5952;u=12477 tutaj moje dwa ostatnie skany
Pierwszy to concept potwora, drugi to statek piracki, oba nie są nawet w końcowej fazie szkicowania tzn. chcę zrobić zwiewny line art na kartce. Co myślicie, sprzedadzą się pomysły? Jakieś rady w sprawie nich? (Jeśli chodzi o sprawy techniczne to mogą ulec diametralnej zmianie)
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 17.01.2010, 17:54:07 »

Jeszcze musisz się dużo nauczyć o szkicowaniu...
Bo, szkic powinien być swobodnym planowaniem, a jako takiej swobodnej kreski nie widzę.
A co do pomysłów, potworka nie ruszam, bo to są zazwyczaj fristajle Mrugnięcie
Zaś, statek jako pomysł jest bardzo fajny. I znowu, perspektywa jest najgorszą Twoją stroną: statek wygląda, jakby był zaokrąglony od przodu (jeśli było taki zamierzenie, to bardzo przepraszam, za uwagę Uśmiech).

PS. Błagam nie podpisuj linii horyzontu Chichot W okropny sposób zdradzasz swoje słabe strony Mrugnięcie
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 18.01.2010, 01:24:40 »

Ba, żeby to był pierwszy szkic tego statku. Makulatury poszlo, na prawde nie potrafie nic zrobic zeby wygladalo poprawnie ;(
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18.01.2010, 10:58:34 »

Jeżeli chcesz zrobić naprawdę dobry statek i wywalić widza w siedzenie (bez przesady) posłuż się tzw. żabią perspektywą wspomagając się referencjami tego typu statków. Jak będziesz miał zarys, to możesz dodać swoje elementy Uśmiech

Powodzenia!
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 18.01.2010, 16:37:18 »

Ja radzę zacząć od konstrukcji prostopadłościanu, na którym powstanie statek.

Twoim mottem powinno być: "Od ogółu do detalu", inaczej nic nie zdziałasz. Na pracę musisz patrzeć globalnie i powoli, ale też stopniowo, ubarwiać ją w szczegóły.

@UP: Żabia perspektywa? To zależy jaki efekt autor chce uzyskać, nie sądzę żeby samo to wystarczyło do "wgniecenia widza w fotel".
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 18.01.2010, 17:01:41 »

Dlatego dałem w nawiasie "bez przesady" Język
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 25.03.2010, 02:23:00 »

Coś nowego, tak żeby Wam o sobie przypomnieć przed dokończeniem i wstawieniem Statku Piratowego.
Spory (A3) portret dwuosobowy rysowany ołówkiem!

Opis zalega w galerii, komentujcie gdzie chcecie. Poza tym opis radzę przeczytać.

WIPów z dig artów nie będę wrzucał żeby nie psuć niespodzianki Mrugnięcie
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 25.03.2010, 10:45:51 »

Jak na pierwszy portret jest bardzo dobrze. Nie mogę ocenić podobieństwa bo nie widziałam na czym się wzorowałeś. Podejrzewam że rysowałeś ze zdjęcia bo światłocień jest stosunkowo płaski. Widać także, że masz problemy z rysowaniem dłoni. Palce mężczyzny są za szczupłe inne schowane(prócz jednej dłoni kobiecej). Do rysunku miękkim ołówkiem spróbuj użyć papieru z fakturą(np.taki jak pod pastele), obrazy będą ciekawiej wyglądały. Ćwicz rysując na żywo, może ktoś się zgodzi popozować.
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 25.03.2010, 12:37:22 »

No i jak zawsze, nigdy nie wiem jak zacząć...
Patrząc całościowo na rysunek, to nawet fajnie, ale...
To co się od razu rzuca w oczy, straaasznie płasko, niby pojawia się jakiś światłocień, ale jest strasznie chaotyczny, nie daje żadnej konkretnej informacji o oświetleniu.
Pooglądaj sobie prace ~krzysztof20d, jego portrety są genialne, postacie wydają się "wychodzić" z rysunku. Są pełne miłego kontrastu, który podkreśla trójwymiarowość osób i ewentualnie odwraca uwagę od wszelkich niedociągnięć, którego twojej pracy niestety też brakuje.
Cieniowanie też nie najlepsze, patrząc na Twój rysunek mam wrażenie, że zagięcia na koszuli są zrobione kreską, a dopiero później dodawałeś cień. Spróbuj nie robić żadnych kresek, tylko miękkim szrafem zaznaczaj zagięcia, takie jak na koszuli.
Kolorystyka dosyć dziwna, bo niedobrze jest zrobić sukienkę/bluzkę dziewczyny maksymalnym czarnym jaki osiągniesz i nie zaznaczyć na niej żadnego cienia.

Nie mam pojęcia czy wyżej wymienione błędy biorą się z "nie wprawnej ręki", czy zmechacenia przy robieniu zdjęcia, więc jeżeli uważasz, że moja opinia jest błędna, może taka być.
I na przyszłość, rysunki warto fotografować "dobrym" aparatem (nie z komórki, choćby miał 1000Mpx, bo i tak lesze zdjęcie wyjdzie tanim kompaktem z matrycą 2Mpx), koniecznie przy dziennym oświetleniu i wykadrować zdjęcie żeby sam rysunek był widoczny, bo im realniej przedstawisz obrazek na zdjęciu, tym trafniej można powiedzieć co jest źle.


Wracając do mojego wywodu (to już na pewno nie wina zdjęcia):
-kompozycja: nieładnie wygląda portret czy jakikolwiek inny rysunek, kiedy ucinasz w kadrze kawałek tematu (w tym wypadku bark i prawa ręka kolesia). Lepiej skadrować temat tak aby zostało po mniej więcej 2-5cm "marginesu" z każdej strony arkusza, a samą postać rysunku przedstawić tylko do piersi, dając efekt wyłaniania się z kartki (tak jak to robi Krzysztof20d).
-cieniowanie rąk jest troszkę dziwne, bo mam wrażenie że są zrobione z drewna, a powinny być gładkie i miękkie jak skóra,
-włosy: może to wina referencji, ale wyglądają jakby były wycięte z papieru i przyklejone do głowy dziewczyny.

Hmm... chyba się troszkę rozpisałem, ale mam nadzieję że nie wprowadzam Cię w błąd moimi wywodami, i mam również nadzieję, że pomoże Ci to w osiągnięciu wysokiego poziomu w rysunku.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 25.03.2010, 21:35:09 »

Jestem tego pewien Uśmiech Dzięki za taką wyczerpującą odpowiedź
Mogę tylko dodać, że zdjęcie nie było robione w cale do rysunku, zwykły aparat a płaskość to wina flesza. Myślałem o tej sukience/bluzce ale na zdjęciu wyglądało płasko i pomyślałem, że przez moją inwencję coś spieprzę
ogólnie to tak nieprofesjonalnie na razie, czymam to jeszcze na dystans.. jak na razie Uśmiech W sumie powinienem napisać coś więcej o rysunku, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.. arigato  <aniolek>
btw. Wrzuć tego Krzysztofa20d do inspiracji ja mu dałem łocza na dA
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 31.05.2010, 03:17:38 »

No to wrzucę nowy rysunek - progres i pseudofinal


co myslicie?

PS: nowy DP statku nadchodzi pełną parą. tzn. niedługo będzie gotowy ale... nie będzie mnie przez 2 tygodnie w domu więc nie mam jak go dokończyć Chichot ale obiecuję, że nikt nie będzie zawiedziony
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 31.05.2010, 16:57:57 »

Obie osoby mają za duży rozstaw oczu, a tak to ok.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Hasiuk maluje
Skocz do: