Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Hasiuk maluje  (Przeczytany 18371 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 31.10.2009, 19:04:39 »

...Już od jakiegoś roku, z czego pół bez tabletu. Swoimi pracami zainspirował mnie Pevel, przeczytałem jego tutoriale uważnie i zrobiłem moje pierwsze dwa DP, z których tylko jedno przetrwało. A szkoda, bo ten pevelowy obrazek mi się udał Uśmiech Pomyślałem, że jak na pierwszy raz to nie jest tak źle, tymczasem tak się jarałem pracami innych, że zacząłem czytać wiele tutoriali, oglądać speedpaintingy na yt.com itp
Wziąłem to na poważnie, kupiłem tablet (od tamtego momentu moje prace trochę zmieniły swój styl), zacząłem (nawet bardzo) dużo rysować ołówkiem, "robię" sztukę i projekty graficzne w moim profilu szkolnym, Grupa wsparcia i tak dalej bla bla bla Język

No dobra, czas na moje prace. Wrzucam te, które jak uważam najbardziej przyczyniły się do mojego rozwoju  Mrugnięcie Chronologicznie i z opisem.
Błagam o komentarze

Nieludna wyspa 08.11.2008

Na początku zajmowałem się tylko krajobrazami, otoczeniem (mówiłem, że wzorowałem się na pevelu rofl). W tej pracy jest zdecydowanie lepsza technika (mniej blurów, więcej detali, porównajcie sobie z tą pracą, zrobioną poprzednio http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=25183)

"Robaczywe" jabłko

W tej pracy jest dużo więcej prostego "malowania" niż w poprzednich, pierwsza taka praca, bez żadnych efektów, smudge toola, GIMPowych tekstur

Bob

Rewolucja portretowa, praca jest po prostu beznadziejna z mojego teraźniejszego punktu widzenia, ale wtedy była przełomem. Porównajcie tylko z tym: http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=26395
Oba robione mychą

Kobieta 21.02.09

Wrzucam tylko dlatego, że była robiona pół tabletem, pół mychą, bo mi doszedł w połowie robienia pracy Mrugnięcie nic ciekawego

Brama otchłani

Ciekawa sprawa, bo gdy ta praca spotkała się z krytyką, dostałem kopa i zacząłem ciężko pracować. Zrobiłem sporo wip'ów, tylko niektóre doczekały się dokończenia, inne spoczywają na moim twardzielu. Ta praca zmieniła mój styl, zacząłem używać tekstur, lepiej posługiwałem się kolorami

No more useful

wersja z już poprawionymi kulkami

nie pamiętam

No to już jest duże że tak powiem.. szkic miałem od dawna, ale jak tylko zacząłem malować, to spędziłem nad tym wiele czasu... brak wyróżnienia planów ale, cholera, dlaczego rzeczy, które lubię malować zawsze muszą być z tyłu?  Smutny

Nie dokończony Gorillaz fan art 04.09 - 10.09

W sumie to powinno być wystawione wcześniej, bo pierwsze wip'y sięgają Maja, szkic jest z Marca.. To tylko mówi tyle, że w tą pracę także włożyłem dużo pracy, szkoda, że nie została tak na prawdę w pełni dokończona. Zmniejszyłem obraz, żeby wstawić wip'a na gimpuja i przez przypadek zapisałem, czego nie zauważyłem..  Niezdecydowany A miała to być moja najlepsza praca PS: dzięki wszystkim, którzy ją tak ładnie ocenili  Język

Przyłapany Na Łowach

Czytajcie w galerii prywatnej, padam z nóg...

Fallout: New York BETA 27.02.11

Generalnie przedwczesnie zrobilem obrobke itp zeby ja wstawic, bo chce dostac jakies porady, pomoc etc w dokanczaniu. Najwiekszy problem moim zdaniem to postacie bardzo odstajace od trzeciego planu i roznica w kontrascie.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jest ogromna różnica między moimi najnowszymi a tymi najstarszymi pracami(kilka więcej z nich znajdziecie w mojej galerii prywatnej). Rozpisałem się więc nie zawiedźcie mnie i komentujcie buraki
« Ostatnia zmiana: 28.02.2011, 14:39:08 wysłane przez HasiuK » Zapisane
caza
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.11.2009, 17:20:12 »

Fajne te drzewo z żelkami;) Zdecydowanie  najlepsza twoja praca z tych tutaj to ten czerwony evil, ale tak na moje oko, choć mistrzem nie jestem to jest trochę blada. Przydałoby się zwiększyć trochę kontrast i pobawić się oświetleniem. Ciekawą pracą jest też ta kobieta w B&W. Można z niej niezłe cacko wyczesać. Bo to co teraz jest to wygląda tragicznie (choć gorsze widziałem i nieraz sam zrobiłem Uśmiech.Gorillaz też ujdzie, ale brakuje mu konkretnego oświetlenia. Pozdrawiam i nie odpuszczaj malowanka.
« Ostatnia zmiana: 03.11.2009, 19:02:51 wysłane przez caza » Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 19.12.2009, 17:58:25 »


Coś nowego starego, reaktywowanego - opis w galerii, klik mychą w miniaturkę
Zapisane
Buryna
√ ι ק

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 776
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.12.2009, 23:25:46 »

W każdym razie perspektywa tu leży, tak trochę fikcyjnie. Tak samo głowa lisa: lewe ucho ledwo widać jakby był tam odwrócony co na to też wskazuje widok tylko jednego oka, ale znów nos i pysk są odwrócone w drugą stronę tak jakby go "powyginało" Język no i zębów więcej. ;p
Dochodząc do bramy... jest taka płaska nie ma życia i znów ta perspektywa. ;p więcej szczegółów. Uśmiech narazie tyle Język
Zapisane

falik
Gość
« Odpowiedz #4 : 29.12.2009, 17:01:24 »

Pomysł fajny problem w tym, że te elementy wydają się być zbytnio od siebie oderwane. Tak jakbyś malował każdy z nich oddzielnie a potem tylko posklejał. Nie ograniczaj obrazu do czystej formy bo to nie na tym polega. Zwróć uwagę na wzajemną korelację barw. Nastepna sprawa. Nie maluj każdego elementu oddzielnie bo sam sobie życie utrudniasz. Najpierw szkicujesz czystą formę, potem planujesz rozłożenie plam barwnych dzięki temu widzisz, które kolory współgrają ze sobą. Tematycznie może to i ten sam obraz, kolorystycznie cztery różne.
Zapisane
Mix_Tape
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Mix_Tape


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.12.2009, 14:09:48 »

Jak dla mnie pracę są nawet,nawet.

Pozdro  Język
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 12.01.2010, 00:34:14 »

Ta-dam!
Myślę, że już mogę określić jako finał moich zmagań, choć jak mawiał sam Frank Frazetta, dzieło sztuki nigdy nie jest skończone Mrugnięcie. Wiem, że dużo błędów technicznych, strefa za bramą to był w sumie mały speed. Reszta wyjaśnień w galerii (radzę przeczytać zanim się ktoś wypowie na temat światła/cienia). No to czekam na opinię.

Częstotliwość z jaką wstawiam swoje prace jest troszkę niska, ale mam już kilka przygotowanych szkiców/planów na następne prace. Poza tym planuję założyć skeczbuka portretowego Mrugnięcie z postaciami fantastycznymi i nie tylko. Oczywiście tradycyjnego. Ołówkowego.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.01.2010, 18:23:05 »

Nie podoba mi się w Twojej pracy, że nie traktujesz poważnie perspektywy... o światło cieniu nie mówię, bo nie chcesz Mrugnięcie
A jako całokształt, bez dogłębnej analizy, może się podobać Chichot
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 12.01.2010, 19:59:36 »

Wytłumacz co z tą perspektywą proszę, chciałbym wiedzieć co robię źle Mrugnięcie Dobra, gadajcie tam co chcecie o tym światło-cieniu, zrównajcie mnie z ziemią, tylko wytłumaczcie dlaczego  Uśmiech 2
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.01.2010, 21:15:00 »

A więc: (proszę chociaż przeczytaj Chichot)
Dla większego zrozumienia zamieszczam plik poglądowy w załączniku Mrugnięcie, mam nadzieję, że będzie wszystko widać (w między czasie przepraszam za prześwietlenie pracy, ale jestem ślepy, a raczej mój monitor ślepieje)...

1. Tego nie przeboleję:
Katastrofa, dwie ostre perspektywy na jednym obiekcie! - czerwone grube linie. Pamiętaj, że kąt między jedną perspektywą, a drugą nie powinien być mniejszy niż 90 stopni, możesz sprawdzać kątomierzem Chichot, ale w sumie widać to na oko Mrugnięcie
Zobacz na zielone linie i czerwone płaszczyzny, dużo lepiej się prezentuje, a są to tylko podstawowe własności perspektywy.
Polecam zrobić jakieś studium/kurs perspektywy i jej zastosowania Uśmiech

Aha, mur mógłby być grubszy, bo na oko jest to 20 - 30 cm (na razie wygląda to jak futryna drzwi w domu Uśmiech), a prawdziwe mury są przeważnie między 1 - 2,5 metra.

2. Lis?
No, to jest mistrzowskie Chichot
Tak się zastanawiam, co za złośliwy łotr świeci świecą(głupio brzmi, ale klimatycznie, ale...) latarką i burzy nastrój lekkiego fantasy w półmroku nocy, w dodatku świeci z góry... latający złośliwy łotr? WTF? tego to nawet moja wyobraźnia nie przerobi Chichot

3. refleks Znowu sprawka latającego złośliwego łotra? Chichot
Księżyc jest z drugiej strony, więc na tej krawędzi o świetle nie ma mowy.

4. Droga
Dwie piramidki:
1) Po pierwsze ta szersza, poniżej horyzontu: zakładając że leży na płaszczyźnie, tzn. jest idealnie pozioma (lub nie widać, że jest inaczej), to jej dzióbek powinien leżeć idealnie na linii horyzontu. A co do samej drogi to widać, że dochodzi do prawego ramienia piramidki, a lewa strona drogi jakby trzymała się wyższej piramidy, co jest złe, bo taka droga winna się trzymać piramidki omawianej jako pierwszej.
2) Po drugie ta druga, lekko wychodzi ponad horyzont: jest to wzniesienie jak myślę, oglądając konstrukcję drogi, tu nie ma zastrzeżeń

5. Drzewo Wygląda strasznie NIEnaturalnie...
Pierwsza lekcja rysowania natury: "Wszystko wygląda inaczej niż byś ty to narysował" Chichot
Moje skromne wnioski po takowej lekcji Język

6. Bóg wie co to jest
Jak widać Twój drogowskaz jest zbliżony do koła, co wskazuje że jest na prawie pionowej płaszczyźnie, a chyba powinno być poziome.
Na niebiesko na szybko zrobiłem sześcian dla rozjaśnienia sprawy (jeszcze nigdy nie wyszedł mi taki koślawy Płacz), na którym widać płaszczyznę poziomą i jak powinna wyglądać elipsa tworząca koło na płaszczyźnie poziomej.

7. Pytanie do autora
Nie czaję tej aluzji do głowy w bramie, jak byś mógł ją wytłumaczyć mi, byłbym wdzięczny Uśmiech

@UP O w mordę! Chichot Chichot Ale się rozpisałem.
Mam nadzieję (nikłą, ale zawsze), że wytłumaczyłem wszystko dokładnie, jak nie to pisz Mrugnięcie

Coś na osłodzenie goryczy po czytaniu moich wypocin:
Zwierz na murze jest awesome Chichot No, może nie do końca skróty perspektywy się zgadzają, ale tego nie widać, więc jest OK Uśmiech

Lis jest awesome Chichot Po prostu piękny, ale nie pasuje on w tym miejscu, nie tak oświetlony.

BRAWA!!! za chęci, ja mam tablet, ale jeszcze żadnej pracy do końca nie doprowadziłem,a jak na razie pozostaje przy kratkach i ołówku (jestem zmuszony Płacz, a tak chciałbym rysować na tablecie...), więc nie nastąpi to szybko.


* poprawki.jpg (50.3 KB, 869x614 - wyświetlony 460 razy.)
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 13.01.2010, 23:13:44 »

Łał, no dzięki za taką wyczerpującą krytykę, dała mi bardzo dużo do myślenia(!). Parę spraw wyjaśnię.
- głowa jest tajemniczo związana z tytułem, niech będzie coś pokroju niewidki
- jak wspomniałem w opisie w galerii prywatnej księżyce są dwa, wskazuje na to także cień drzewa. Na lisa pada światło obu księżyców, dlatego zmieniłem bramę (na wipach są tylko niewielkie wrota, rozszerzyłem je, żeby jakoś wyjaśnić to śmieszne oświetlenie lisa Uśmiech)

Zbawiłeś mnie rysując tą elipsę na ziemi, jesteś geniuszem! Sztuczka z piramidami też dała mi do myślenia, poza tym muszę na prawdę doedukować się w sprawie perspektywy Uśmiech Wiem, że to wszystko takie skomplikowane, to moja wina, bo nie przemyślałem dokładnie całej pracy startem

Coś nie tak z Twoim tabletem? Bo bardzo chciałbym zobaczyć Cię w akcji  Uśmiech
Zapisane
falik
Gość
« Odpowiedz #11 : 14.01.2010, 10:06:12 »

Co do tych blików u lisa. Refleksy jakie widzimy są poprawne. Jeżeli pomiędzy źródłem światła a nami ustawimy obiekt, to na krawędziach obiektu zauważymy refleksy. Jest to normalne zjawisko w przypadku światła rozproszonego. Hasiuk tym tłumaczeniem o dwóch źródłach światła tylko się wkopałeś. Przy oświetleniu z kilku punktów wyglądałoby to zupełnie inaczej. Źródło światła jakie widzimy tłumaczy bliki na pysku lisa twierdzenie o dwu źródłach światła wszystko gmatwa. Jeżeli oświetlasz obiekt z kilku stron to rób to tak żebym sam się tego domyślił.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 14.01.2010, 18:14:14 »

Czarna magia. Idę coś o tym poczytać.
Zapisane
falik
Gość
« Odpowiedz #13 : 14.01.2010, 21:03:44 »

Niektórzy teorię koloru porównują do chemii organicznej Uśmiech Spoko sam tego do końca nie rozumie. Kiedyś ktoś dał mi radę mniej teorii więcej obserwacji. Jak na razie działa.
Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Hasiuk maluje
Skocz do: