Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GPT2 nadchodzi!  (Przeczytany 17695 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« : 28.09.2009, 20:00:36 »

GPT2 - czas na zmiany


Decyzja o stworzeniu GPT2 nie była łatwa, bowiem obecne miasto już nieźle się rozrosło i szkoda jest nam się z nim rozstawać. Nie jest to postanowienie pochopne, trochę nad tym myśleliśmy (na pewno więcej niż nad GPT1!). I na tym polega różnica między planowanym GPT1 a GPT2. To drugie jest owocem naszych doświadczeń, wszystkie problemy napotkane w pierwszej wersji zostały przeanalizowane i usunięte, a sam system został udoskonalony. Większy nacisk będziemy kłaść także na jakość puzzli i rozplanowanie przestrzeni miasta.


Co nowego względem GPT1?


 Lime Point System kont
Nie ma rejestracji, wystarczy się zalogować na forum i wejść na stronę, a konto tworzy się automatycznie.

 Lime Point Blog
Dzięki niemu dowiadujemy się o nowinkach na stronie, o ostatnio dodanych puzzlach, o rezerwacjach. Można na nim oceniać i komentować puzzle, a także modyfikować dane konta.

 Lime Point System dodawania rezerw i oddawania puzzli
Dodatkową możliwością bloga będzie oddawanie puzzli i proszenie o rezerwy. Przyśpieszy to rozwój miasta.

 Lime Point Galerie puzzli
Teraz nie wychodząc ze strony można ocenić już istniejące puzzle, zgłosić błędy na nich. Dzięki takiej galerii nie będzie trzeba długo szukać prac do ocenienia, bo wszystkie będą "pod ręką".

 Lime Point Powiadomienia o komentarzach i ocenach
Na stronie planowane są też powiadomienia, dzięki którym bez potrzeby przeglądania wszystkich swoich puzzli, dowiesz się czy ktoś wyraził opinię o twojej pracy.


Dlaczego od nowa?

Postanowiliśmy, że warto, żeby miasto lepiej się prezentowało. Kilka punktów, które pomoże nam to osiągnąć.

 Lime Point Zmiana skali
Zmiana skali pozwoli dopracowanie szczegółów budynków co będzie dodatnio działało na ich urok.

 Lime Point Siatka ulic miasta
Pewne ograniczenie dla naszych grafików, ale dzięki niej nie będzie problemów z ogromnymi przerwami między budynkami. Istnieje możliwość zgłoszenia własnej części siatki.

 Lime Point Większa surowość przy dodawaniu puzzli
Moderatorzy teraz będą twardzi. Nie dopuszczą słabych i średnich puzzli. Zaliczane będą tylko ładne i oczywiście bezbłędne.

Autorzy

To nas możecie obwiniać, do nas możecie kierować wszelkie pytania związane z GPT2. Czekamy na Wasze opinie i sugestie Uśmiech DaFFy i Pevel
Zapisane

Diablica
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 43
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.09.2009, 00:13:24 »

A co z GPT 1? Przestanie istnieć? Co?
Zapisane

ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.09.2009, 14:07:25 »

A co z GPT 1? Przestanie istnieć? Co?

Planujemy tylko zaprzestanie dodawania nowych puzzli. Miasto będzie można nadal oglądać.
Zapisane

Diablica
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 43
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.09.2009, 16:15:56 »

W takim razie co z lotniskiem? Przecież było już całe zrobione tylko wystarczyło podzielić je na puzzle...
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.09.2009, 17:20:53 »

Nowinki z miasta Uśmiech

Waluta - PiksLeony
W mieście będą wirtualne pieniądze. Każdy przy pierwszym zalogowaniu się dostaje pierwsze PL. Pieniądze te może wydać na rezerwacje miejsca pod puzzel i inne ciekawostki. PL można będzie zdobywać oddając puzzle, które spodobają się innym mieszkańcom miasta, jego burmistrzowi, ekipie trzymającą władzę lub VIPom. Nagradzane są też pomysły na rozwój miasta.

Projekty i dzielnice
Teraz można tworzyć kompleksy puzzli zwane projektami i dzielnicami. Zarezerwowanie miejsca w arenie danego projektu lub dzielnicy jest równoznaczne z uiszczeniem większej opłaty. Główne dzielnice miasta będą droższe, przez co tylko doświadczeni budowlańcy będą mogli tam tworzyć.

Shoutboxy
W każdym profilu będzie shoutbox, który umożliwi komunikacje między mieszkańcami.

Zapisane

Diablica
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 43
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.09.2009, 19:26:35 »

Ja mam takie pytanie. Czemu nie mogą istnieć dwa GPT?
Nie wszyscy mają zdolności, żeby robić idealne puzzle do GPT2 (mówię np. o sobie) i do tego ten pomysł z walutą... dla mnie jest totalnie bez sensu. Chcecie na tym zarabiać czy co, bo tak niestety to zrozumiałam... Mam płacić za to, że chcę pomóc w rozwoju miasta? Co?
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.09.2009, 19:32:06 »

Ja mam takie pytanie. Czemu nie mogą istnieć dwa GPT?
Nie wszyscy mają zdolności, żeby robić idealne puzzle do GPT2 (mówię np. o sobie) i do tego ten pomysł z walutą... dla mnie jest totalnie bez sensu. Chcecie na tym zarabiać czy co, bo tak niestety to zrozumiałam... Mam płacić za to, że chcę pomóc w rozwoju miasta? Co?
Nie chcemy na tym zarabiać!
Jak napisałem są to wirtualne pieniądze. Będą jak punkty reputacji na forum, stworzą klimat miasta, ludzie będą bardziej się starali Uśmiech
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.09.2009, 19:40:55 »

A za dany puzzel bedzie sie dostawalo stala ilosc PL czy np. im ladniejszy tym wiecej PL?

Czym lepiej będzie oceniany tym więcej na nim zarobisz Uśmiech tym samym będziesz mógł rezerwować puzzle w lepszych dzielnicach.

Jezeli tak, to pomysl spoko. Ludzi przynajmniej nie beda robili puzzlow "na odwal sie" Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 30.09.2009, 20:04:33 wysłane przez nesq » Zapisane

Diablica
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 43
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30.09.2009, 19:43:59 »

DaFFy przepraszam, źle zrozumiałam Uśmiech
Teraz już wszystko jasne i popieram pomysł Język
Zapisane

krzysiek1311
Gość
« Odpowiedz #9 : 01.10.2009, 20:35:19 »

Kiedy GTP2 będzie istnieć
Zapisane
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01.10.2009, 20:40:15 »

Aktualnie mamy mały problem z hostingiem, poza tym kod nie jest w 100% gotowy. Gdy tylko dostaniemy dostęp do serwera to zaczynamy zamknięte Beta testy. Jeśli wszystko będzie OK to oddamy to do korzystania dla wszystkich Uśmiech

Właściwej daty publikacji GPT2 nie pisze, bo np nie wiem Język kilka rzeczy nie ode mnie zależy i nie wiem ile błędów wyjdzie w testach.
Zapisane

Fav
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Fav


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03.10.2009, 19:45:57 »

A można coś wiedzieć chociaż mniej-więcej kiedy będzie? Bo np. chętnie porobiłbym coś dla GPT, ale nie wiem, czy czekać na dwójkę, czy do jedynki jeszcze coś robić?
Zapisane
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 04.10.2009, 10:47:06 »

Możesz spokojnie robić jeszcze puzzle do jedynki Uśmiech mamy małe problemy z dwójką, poza tym jeszcze jednak kod nie jest skończony, bo trzeba go rozszerzyć o nowiki Chichot
Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 04.10.2009, 20:20:25 »

Mam nadzieję, że będzie obowiązek dawania ludzi i pojazdów, żeby znowu nie było ghost towna Język
Zapisane

pozdro & poćwicz

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: GPT2 nadchodzi!
Skocz do: