Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP Portable, z ENG na PL  (Przeczytany 9177 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 24.09.2009, 19:19:24 »

Więc tak, ściągnąłem sobie PortableApps-> http://portableapps.com/ Uśmiech, Czyli programik do łatwego zarządzania programami portable Mrugnięcie, No więc nie mogło zabraknąć GIMP'a portable Chichot, -> http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable, Niestety jest mały problemik, GIMP jest po angielsku, no i teraz nie wiem jak zmienić język na polski, co prawda na forum jest pokazane jak zmienić język GIMP'a 2.4, ale to chyba nie działa na GIMP'ie portable, bo nie jest on zainstalowany na kompie..., No więc czy da się jakoś zmienić język, dodam że na kompie mam zainstalowanego GIMP'a 2.6 PL, a na pendraku GIMP Portable 2.6.7 ENG.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2009, 23:46:25 wysłane przez Terrqge » Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24.09.2009, 19:34:04 »

Znalazłem na OdSiebie.com paczkę z GIMP-em 2.6.7 portable po polsku. Nie wiem czy działa, bo nie sprawdzałem Uśmiech.

http://odsiebie.com/pokaz/4885488---b76b.html
Zapisane

Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.09.2009, 19:55:10 »

Więc tak, ściągnąłem sobie PortableApps-> http://portableapps.com/ Uśmiech, Czyli programik do łatwego zarządzania programami portable Mrugnięcie, No więc nie mogło zabraknąć GIMP'a portable Chichot, -> http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable, Niestety jest mały problemik, GIMP jest po angielsku, no i teraz nie wiem jak zmienić język na polski, co prawda na forum jest pokazane jak zmienić język GIMP'a 2.4, ale to chyba nie działa na GIMP'ie portable, bo nie jest on zainstalowany na kompie..., No więc czy da się jakoś zmienić język, dodam że na kompie mam zainstalowanego GIMP'a 2.6 PL, a na pendraku GIMP Portable 2.6.7 ENG.

Był jeszcze taki myk że przerzucałeś plik językowy z gimpa polskiego na portable. Tj. plik pl w gimpa na kompie wrzucałeś i zamieniałeś go z en portable.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.09.2009, 20:07:33 »

Mógłbyś mi powiedzieć gdzie jest ten plik językowy. szukałem ale nie znalazłem Smutny.
Zapisane

piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 09.10.2009, 18:55:06 »

Witam,
Mam podobny problem. Pobrałem GIMP-a Portable w wersji 2.6.7 Rev 3 i zrobiłem dokładnie tak jak to jest opisane w tej instrukcji: link. Niestety operacja ta nie przyniosła żadnego efektu i program nadal odpala się w języku angielskim.

Próbowałem też innych sposobów na zmianę języka, ale nie znalazłem skutecznego. Doradźcie coś.

Pozdrawiam,
piotros
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 09.10.2009, 18:58:05 »


Spróbuj pobrać tą wersję, nie wiem, czy na prawdę jest po polsku, ale warto spróbować Uśmiech.
Zapisane

piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 09.10.2009, 19:20:28 »

Qba_ nie jest po polsku. Dodatkowo jest zrobiona w taki sposób, że prawdopodobnie nie ma możliwości zmiany języka.
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 09.10.2009, 21:22:27 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,5923.msg141697.html#msg141697 punkt 9. Tylko ścieżkę trzeba dostosować właściwie. Nie mam jak sprawdzić, ale możesz spróbować.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09.10.2009, 21:54:24 »

OK, Ale mam pytanie, gdzie zapisać ten GIMP-PL.BAT?

Problem w połowie rozwiązany, zapisałem ten GIMP-PL.BAT w Bin, i teraz gdy uruchamiam GIMP'a z tamtego folderu to jest po polsku, ale gdy włączę menu Portable Apps to GIMP nadal jest po angielsku.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 09.10.2009, 23:00:00 »

Możesz zapisać w dowolnym miejscu, byle było Tobie wygodnie.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 10.10.2009, 10:55:33 »

Mi metoda z plikiem BAT nie działa niestety. Są jeszcze jakieś inne sposoby na zmianę języka?
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17.11.2009, 23:45:10 »

Heh, udało się, okazało się że wystarczyło wyjąć i wsadzić pendraka, Diś uruchamiam, normalnie portable, i wszystko jest po polsku, wszystko gra Uśmiech. Tak bezpośrednio nie, ale normalnie przez folder sobie wchodzę. Dodaje tak [ROZ].
Zapisane

piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 18.11.2009, 16:59:08 »

Ja nadal czekam na propozycje.
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 18.11.2009, 17:06:32 »

Ja ściągnąłem sobie z tego samego linku, co Terrqge, zainstalowałem na pendrivie (nie zmieniałem żadnej opcji przy instalacji, nic nie odznaczałem) i proszę - instalacja po polsku, GIMP po polsku. Spróbuj jeszcze raz pobrać i zainstalować.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] GIMP Portable, z ENG na PL
Skocz do: