Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: chill-label  (Przeczytany 15144 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 09.05.2011, 20:29:17 »

Po prostu zrozumiałem, że wg Ciebie muzyka bez słów, które niosą ze sobą przekaz (też lubię posłuchać dobrego hip-hopa czy też rocka, nie tyle dla muzyki, co tekstów) to jedyna słuszna twórczość. Muzyka elektroniczna często tego nie posiada, podobnie jak instrumentalna klasyka.

Choć wydaje mi się, że gdyby Szopen żył w naszych czasach, pewnie napierdzielałby świetne symfonie na komputerze, a wtedy właśnie powstaje... elektronika taka jak 'ambient' czy też 'modern classical', które między innymi można spotkać u tych typów od czili-lejbel.

Pjona!
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 09.05.2011, 20:31:11 »

Cytuj
dobrego hip-hopa

To żarcik oczywiście?   Cool
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 09.05.2011, 20:46:30 »

Ostatnio opowiadam same (nie)śmieszne dowcipy Cool
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
madapesdevourer
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 09.05.2011, 20:55:33 »

INSie, mi po prostu chodziło o to że piosenka jest swego rodzaju sztuka. A dla mnie by tworzyć sztukę trzeba posiadać jakieś umiejętności.
Temu słucham muzyki starej, bo jeżeli nie poeta to dobry gitarzysta, który uczył się swojego kunsztu przez 3/4 życia, ćwiczył dniami by dać ludziom coś na prawdę dobrego. Queen, Aerosmith, Deep Purple, Dire Straits czy też nawet nasz Chopin... Oni uczyli się grac całe życie by poruszyć cały świat.
A by na kompie napierdzielać sample i mixy uczysz się... 5 lat? No dobra, to tez wysiłek. I podziwiam dobrych DJ którzy na prawdę wiedza o co c'mon w tym fachu. Ale w porównaniu do tego co wkładali w swoją pasje te zespoły które wymieniłem (przykład) jest to bardzo mało.

Ale żeby nie było, ja nie mowie ze to jest gówno. Po prostu tego nie lubię. Tyle.
Ziom no, bez urazy, ale gusta to gusta. I ja szanuje Twoje.  Mrugnięcie
Chociaż to dobrze że się różnimy bo by było zbyt monotonnie na tym świecie. Chichot

Piona.  Mrugnięcie
Zapisane

Długo mnie nie było, wróciłem by skopać dupska.
{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 09.05.2011, 21:54:25 »

Wydaje mi sie ze mylisz muzyke elektroniczna z muzyka mechaniczna. Chlopaki z Queena i Aerosmith tez uzywaja/uzywali syntezatorow i maja swoje brzmienia elektroniczne bazujac na nutach, np kawalek Queen - Radio Ga Ga, toz to w 80% elektronika - bass, klawisze, vocoder, perka. A co jesli by wyciac wokal Freddiego?
Wiekszosc tworcow muzyki elektronicznej tez bazuje na nutach grajac swoje kompozycje. Sa lepsi, sa gorsi, sa tacy ktorzy robia to 'na pale' albo i tacy co tylko sampluja bo maja tylko komputer jako instrument i zadnej wiedzy o zapisie nutowym.  Ale to samo jest w innych gatunkach muzycznych. Tekst 'trzy akordy darcie mordy', nie wzial sie z kosmosu. Sztuka nie jest miec instrument tylko wydobyc z niego brzmienie, dobra niebanalna melodie.
Z drugiej strony teraz sampling jest praktycznicze wszedzie, najblizej szukajac - Hip Hop i pochodne np. moj ulubiony Trip Hop. Umiejetne wykorzystanie, oczyszczenie, i loopowanie sampla to tez sztuka.
Zapisane

madapesdevourer
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 09.05.2011, 22:14:31 »

Radio Ga Ga jest to skrajny przypadek, na 300+ kawałków które nagrał Queen. Taka alternatywa.
Poza tym ciągle mylisz pojęcia i nie rozumiesz tego co staram się tutaj wytłumaczyć.
Ale nie chce mi się już tego tłumaczyć, koniec tematu.  Uśmiech
Nie myl moich gustów z jakimś atakiem na Twoje gusta, bo taki tutaj nie zaistniał.

Powodzenia. 5.  Mrugnięcie
Zapisane

Długo mnie nie było, wróciłem by skopać dupska.
{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 28.04.2014, 09:35:41 »



Przy okazji 27 rocznicy wybuchu reaktora w Czarnobylskiej elektrowni miala miejsce premiera mojego albumu w klimatach post apo dark ambient - mocno inspirowanym Czarnobylem, promieniowaniem i post apokalipsa.

Video 10000R https://www.youtube.com/watch?v=_5IaRLACwTk
Album do pobrania za friko na chill-label
http://www.chill-label.info/2014/04/26/chill51-14-veter-black-tears/

P600
Zapisane

Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: chill-label
Skocz do: