Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zdjęcie w kuli  (Przeczytany 158854 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
enika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

enika


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 14.03.2013, 12:19:55 »

Witam.

Mam problem z tym tutkiem, wobec czego prosiłabym o odpowiedź na 3 pytania:

1. Czy punkty od 18 do 22 robimy na warstwie kula?
2. Wszystko mi wychodzi do punktu 22, ale jak ustawiam krycie warstwy kula na 80%, to nie ma żadnego efektu. Mogę zmienić krycie warstwy obraz, a kuli nie. Poradzi ktoś?
3. Jak wykonać punkt 29? (nie mogę przesunąć elipsy. Nie widzę nigdzie takowych opcji, mam gimpa wersję 2.6)

Dzięki wielkie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 14.03.2013, 12:28:10 »

ad. 1 Tak
ad. 2 Trudno zgadnąć co robisz źle. Krycie zmieniasz suwakiem w oknie warstw. Na pewno masz włączoną widoczność Widoczność warstwy warstwy kula? Chyba musiałabyś zapodać XCF. Może wcześniej źle wyczyściłaś zaznaczenie i usunęłaś wszystko z tej warstwy?
ad. 3 Używasz narzędzia przesuwanie Przesuwanie W jego opcjach musisz zaznaczyć ikonę warstwy. Jeśli do przesuwania nie używasz strzałek na klawiaturze, to musisz kliknąć na nieprzezroczysty obszar albo zaznaczyć w opcjach narzędzia: "Przemieszcza aktywną warstwę".
Zapisane
enika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

enika


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 14.03.2013, 12:37:28 »

Dziękuję za odpowiedź.

Elipsa przesunięta Uśmiech Jednak nadal stoję w miejscu z efektem kuli.
4 razy robiłam tutka bardzo dokładnie punkt za punktem i za każdym razem siadam na tym samym. Może faktycznie usunęłam wszystkie zaznaczenia. Spróbuję jeszcze raz od nowa Uśmiech
Zapisane
enika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

enika


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 14.03.2013, 13:26:07 »

Niestety kolejna porażka. Wszystko robie tak samo jak w tutorialu. Może po prostu nie usuwać tych zaznaczeń?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 14.03.2013, 13:30:29 »

Jak to nie usuwać? Musisz coś pomijać albo robić nie tak. Może nie zrozumiałaś właściwie któregoś punktu? Bez screena czy XCF to naprawdę trudno stwierdzić. Może po prostu spróbuj przerobić najpierw jakiś mniej skomplikowany tutek, a jak nabierzesz wprawy, to wrócisz do tego.
Zapisane
enika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

enika


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 14.03.2013, 13:43:57 »

Jeśli to by pomogło to chętnie przekażę XCF tylko gdzie tego szukać? To co zrobiłam do danego punktu zapisać jako XCF i wrzucić pracę na forum? Ew. mogę przepisać historię poszczególnych kroków.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 14.03.2013, 13:45:57 »

W GIMP 2.6 Plik -> Zapisz jako i do nazwy po kropce dopisujesz xcf albo wybierasz rozszerzenie z rozwijanej listy u dołu okna. Jak już zapiszesz, to dodaj jako załącznik do posta.
Zapisane
enika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

enika


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 16.03.2013, 14:15:20 »

Nareszcie po 2 dniach zrobiłam Duży uśmiech Dziękuję za cenne rady laugh
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 13.12.2013, 08:30:19 »

Nie mogę sobie poradzić z tym tutkiem. (GIMP 2.8.10)
Od kroku 11 nie mogę ruszyć do przodu.Autor pisze:11.Otwórz obraz, który chcesz umieścić w kuli. Przeskaluj go do wymiarów 250x250px, skopiuj Edycja -> Skopiuj   i zamknij.
12. Upewnij się, że masz aktywną warstwę obraz i wybierz Edycja -> Wklej jako...R 
13. Zakotwicz wklejoną warstwę klikając PPM w karcie Warstwy na Oderwane zaznaczenie (Wklejona warstwa) z menu kontekstowego wybierając Zakotwicz 
"Otwórz obraz",to znaczy-->Plik-->otwórz ,czy jak?.Do tego funkcja "Zakotwicz warstwę "jest nieaktywna.Nie mogę wkleić zdjęcia tak jak w pkt.14.
Proszę o pomoc.

Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 13.12.2013, 09:16:20 »

12. Upewnij się, że masz aktywną warstwę obraz i wybierz Edycja -> Wklej jako...R  
Czytaj uważnie: autor wcale nie napisał "Wklej jako" tylko "Wklej do". Opcja zakotwicz jest nieaktywna bo nie masz żadnego oderwanego zaznaczenia (po prostu niczego tam nie wkleiłeś). Musisz skopiować obraz, który chcesz umieścić w kuli (pkt.11) i wkleić go do tego zaznaczenia.
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 13.12.2013, 11:45:53 »

Be@,witam serdecznie jak nie wiem co  Uśmiech.
Przeczytałem uważnie,jest już obraz w kuli,zakotwiczenie było widoczne.Dam się pociąć w plasterki i posypać solą ,ale już drugi raz tego kroku nie umien powtórzyć.
Pominięta jest opcja "błysk",bo jest dla mnie zrozumiała,a kroku od 11 do 12 nie potrafię powtórzyć tak od ręki.
11-obraz już wcześniej przeskalowałem,więc teraz Plik-->Otwórz i jak otworzyłem ,to jest w oknie Warstw sam obraz bez warstw-masakra.
Proszę,napisz tak jak Ty to potrafisz kolejne kroki od pkt. 11 do 12.Mam pewność,że to jest proste,a nie łapię.

« Ostatnia zmiana: 22.12.2013, 02:45:40 wysłane przez adam09 » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 13.12.2013, 11:56:32 »

Nie łapiesz, bo czytasz instrukcje chaotycznie i nieuważnie. Pomijasz niektóre słowa albo je przekręcasz. Skopiowałeś obraz tak, jak było napisane w punkcie 11? Piszesz o skalowaniu a o kopiowaniu już nie. Musisz go skopiować (ten osobno otwarty obraz, który ma się znaleźć w kuli): Edycja -> Kopiuj. Jak go już skopiujesz, to zamykasz i przechodzisz do obrazu z kulą, aktywujesz warstwę o nazwie obraz, po czym wklejasz to, co masz skopiowane: Edycja -> Wklej do.
A błysk można sobie dodać miękkim, owalnym pędzlem. Trzeba tylko w przyborniku odpowiednio ustawić kąt tego pędzla.
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : 13.12.2013, 13:03:14 »

Be@,wielkie dzięki  Uśmiech.
Na górnej belce GIMP-a,tam gdzie biała strzałka zamknięte zostało zdjęcie (pkt. 11) i dalej już poszło gładko.
Błysk zrobię tak jak radzisz. Uśmiech
Zapisane

Zira
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 18.06.2014, 17:52:55 »

Ta-Da Uśmiech

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Zdjęcie w kuli
Skocz do: